Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 102
Like Tree3Одобрявам

Инструменти за монтаж на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #61

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    aimilios, не мога да те разбера? Ако наистина искаш да си сложиш климата сам и ще дадеш толкова пари за техника си меко казано луд. Ако ли си решил да се занимаваш с климатична техника, поне си кажи да те ориентираме правлно, но парите за добра техника са много. Разбирам да се учиш на машина за 500 лв. Ама на климатик за 2 бона е малко странно!
    нямам намерение да се занимавам със климатична техника , за да правиш нещо ,първо трябва да се научиш а аз съм учил за друго..аз собствени нужди само ..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #62

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    aimilios

    Като приключиш с монтажа ми направи оферта за помпата, че ми предстои монтаж на 3 машини в апартамента

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Преди месец имах един клиент който не можеше да повярва че е случил на майстор защото до сега все ядове е имал с разни покрай апартамента. Така че има калпазани но има и свесни.
    Велев
    От кадърни майстори в Шумен, стигнах до там, че ми се наложи да си купя някой от най-необходимите инструменти за да си отремонтирам една хладилна витрина, така, вече четвърта година да работи безпроблемно. Вече не слушам приказки от рода как било нормално на 3-4м. хладилника да губи литър фреон

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #63

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    ... Абе човек намери си свестен монтажник да ти сложи климата добре и си свиркай, има много подводни камъни в монтажа. Всичко е индивидуално. Може да минеш лесно ама може да се забатачиш много яко.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #64

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Мани има съм монтажи при които само дупката и то с тази машина ми е отнемала 50 минути при плетеница от арматури.
    при мене е тухла..

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #65

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    при мене е тухла..
    Зависи каква тухла, новите тухли се дупчат с поглед, но имах монтажи на стари сгради с тия печените черните тухли. Да ти кажа в колона по-лесно се минава. Страхотни тухли, от едно време. В тия новите гръцките ако си по-ербап и с глава се минава. хаха

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #66

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    монтажа съм си го планувал така..
    1- поставям планката на вътрешното тяло
    2 - напасвам тръбите на вътр.тяло и правя конуси на външните и ги свързвам за по голяма сигурност има се намазват със едно като лепило спецялно за тая цел го продават ,очертавам каналите , изкопавам ги поставям тръбите заедно със кабелите за захранване и свързване..
    3- тръбите са извън стаята и ги поставям между стойката на външното тяло
    4-свързвам ги към външното тяло
    и тука вариантите са два или го вакумирам сам или викам някой да ми го вакумира и да му платя ..
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321728420[/time]_________________________________________________

    всичко ще си изкопая сам . монтажника само ще дойде да вакумира при нужда , ще завие два винтила и развие ..даже като се прибере в тях няма да се е напрашил..
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321728983[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    aimilios

    Като приключиш с монтажа ми направи оферта за помпата, че ми предстои монтаж на 3 машини в апартамента
    Велев
    От кадърни майстори в Шумен, стигнах до там, че ми се наложи да си купя някой от най-необходимите инструменти за да си отремонтирам една хладилна витрина, така, вече четвърта година да работи безпроблемно. Вече не слушам приказки от рода как било нормално на 3-4м. хладилника да губи литър фреон
    и мри мене така като ми зареждаха колата ми взеха 120лв щото отивало към 2 литра фреон..после разбрах , че отивало по малко от литър ...ама който не пита това му се случва..

  8.  
     
  9. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #67

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Шоу ще е, но ще стане

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #68

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    без екшън живота е скучен...всеки се учи от грешките си..

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #69

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    aimilios, не мога да те разбера? Ако наистина искаш да си сложиш климата сам и ще дадеш толкова пари за техника си меко казано луд. Ако ли си решил да се занимаваш с климатична техника, поне си кажи да те ориентираме правлно, но парите за добра техника са много. Разбирам да се учиш на машина за 500 лв. Ама на климатик за 2 бона е малко странно!
    Честно казано и аз не случвам все на майстори и ми е писнало:

    1.за 2 години покрива ми на терасата го правиха два пъти "майстори и 2 пъти на закритата тераса ми протече и падна/изкриви се гипскартона.На третия път се обадих на познат(и той 1 път ми правиха покрива хидроизолацията БАШМАЙСТОРИ) на който след последното падане на моят гипскартон случи на качествен човек.Взех телефона, обадих се, той ми отговори "Свободен съм след 20 дни".Да обаче след 4 дни даваха много силна дъждовна буря.Волю-неволю макар това да ми е далече от моята работа качих се на покрива поогледах, вдигнах тук -там някоя керемида и се сетих, че при най-малкото прикапване от гипскартна на терасата шурти.Погледнах улуците-спойките се пропукали, имах универсален прозрачен издържлив на УВ лъчи силикон и всичите спойки(пукнати и непукнати) ги намазах обилно.На вечерта имаше страхотна буря-не капна и капка.Тази година се качих отново да погледна-силикона не беше мръднал, но за по-сигурно бях взел черен хидроизолационен силикон като шафета салам и отново намазах всички спойки на улуците.

    2. По същия начин ми се случи с таблото на единият от 2-та проточни бойлери-3 пъти един БАШ майстор(този който прекара инсталацията за всички бойлери и изпълни вътрешното ел.табло на апартамента).
    Да не говорим, че Баш Майстора на строителя изпълнил сградата ми върза долу във вътрешното табло на кооперацията фазата от таблото на ЕВН на нулата във вътрешното табло и така около 3 месеца в моите контакти на мястото на нулата имаше ток, а когато изключвах бушоните само съм си мислел че няма ток.добре че едно момче което монтира дайкина ми каза...

    3. преди да се нанеса БАШ майсторите на строителя които са правили Вик тръбите не залепили една от връзките и зимата когато първият от моето крило-Магазин на партера -се нанесе и пусна водата в цялото крило при мен изби и наводни всичко надолу 4 етажа, та дори една от стените на холовете на апартаментите под мен бяха с 2-3 сантиметра лед.Ако бяха водоравни/хоризонтални спокойно с можеше с кънки за лед или само с обувки да се пързаляш...

    Както ел. така и ВиК БАШмайсторите направиха мръсно защото когато ме попитаха дали ще има допълнително да се прави инсталация(ел. съответно ВиК) им казах, че си имам мои майстори които ще ги изпълнят.Е ТОВА ХОРА ЛИ СА???

    За мен за такива и конкретно за Ел. техници за такова умишлено връзване на фаза на мястото на нулата трябва да има предвидено наказание "лишаване от свобода" от 5 до 10 години.Като нахендрят 20-30 БАШ майстори за по 5- 8 години другите ще започната да си вършат доброзорлен съвестно работата...

    А на всички майстори досега съм плащал в повече от поисканото с поне 20-30, че и 50 лева за да са доволни..Някой и сега като ме срещнат ме питат дали има работа за вършене, но за тях с усмивка на лицето им казвам .

    Та така.А специално за климатичния сектор ВИЕ СТЕ ВИНОВНИ защото нямате асоциация която да въвежда ред и когато някой не работи по правилата целия сектор като се започне от производители, вносители, дистрибутори, представители и обикновенни търговци да го изолирате и да не му продавате от вашата продукция/климатици и на практика той ще остане извън пазара защото няма да има откъде да зарежда стока...
    Убеден съм че в Словакия е така.Това вече беше отбелязано от slovaka, но в България винаги се чака някой друг да свърши мръсната/черната работа...

    И щеш-не щеш се сбъдва на практика поговорката "НЕВОЛЯТА УЧИ"..

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #70

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    ... Ела да ми видиш кухнята и ще се оплакваме заедно. Аман от "Майстори".

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #71

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Честно казано и аз не случвам все на майстори и ми е писнало:

    1.за 2 години покрива ми на терасата го правиха два пъти "майстори и 2 пъти на закритата тераса ми протече и падна/изкриви се гипскартона.На третия път се обадих на познат(и той 1 път ми правиха покрива хидроизолацията БАШМАЙСТОРИ) на който след последното падане на моят гипскартон случи на качествен човек.Взех телефона, обадих се, той ми отговори "Свободен съм след 20 дни".Да обаче след 4 дни даваха много силна дъждовна буря.Волю-неволю макар това да ми е далече от моята работа качих се на покрива поогледах, вдигнах тук -там някоя керемида и се сетих, че при най-малкото прикапване от гипскартна на терасата шурти.Погледнах улуците-спойките се пропукали, имах универсален прозрачен издържлив на УВ лъчи силикон и всичите спойки(пукнати и непукнати) ги намазах обилно.На вечерта имаше страхотна буря-не капна и капка.Тази година се качих отново да погледна-силикона не беше мръднал, но за по-сигурно бях взел черен хидроизолационен силикон като шафета салам и отново намазах всички спойки на улуците.

    2. По същия начин ми се случи с таблото на единият от 2-та проточни бойлери-3 пъти един БАШ майстор(този който прекара инсталацията за всички бойлери и изпълни вътрешното ел.табло на апартамента).
    Да не говорим, че Баш Майстора на строителя изпълнил сградата ми върза долу във вътрешното табло на кооперацията фазата от таблото на ЕВН на нулата във вътрешното табло и така около 3 месеца в моите контакти на мястото на нулата имаше ток, а когато изключвах бушоните само съм си мислел че няма ток.добре че едно момче което монтира дайкина ми каза...

    3. преди да се нанеса БАШ майсторите на строителя които са правили Вик тръбите не залепили една от връзките и зимата когато първият от моето крило-Магазин на партера -се нанесе и пусна водата в цялото крило при мен изби и наводни всичко надолу 4 етажа, та дори една от стените на холовете на апартаментите под мен бяха с 2-3 сантиметра лед.Ако бяха водоравни/хоризонтални спокойно с можеше с кънки за лед или само с обувки да се пързаляш...

    Както ел. така и ВиК БАШмайсторите направиха мръсно защото когато ме попитаха дали ще има допълнително да се прави инсталация(ел. съответно ВиК) им казах, че си имам мои майстори които ще ги изпълнят.Е ТОВА ХОРА ЛИ СА???

    За мен за такива и конкретно за Ел. техници за такова умишлено връзване на фаза на мястото на нулата трябва да има предвидено наказание "лишаване от свобода" от 5 до 10 години.Като нахендрят 20-30 БАШ майстори за по 5- 8 години другите ще започната да си вършат доброзорлен съвестно работата...

    Та така.А специлано за климатичния сектор ВИЕ СТЕ ВИНОВНИ защото нямате асоциация която да въвежда ред и когато някой не работи по правилата целия сектор като се започне от производители, вносители, дистрибутори, представители и обикновенни търговци да го изолирате и да не му продавате от вашата продукция/климатици и на практика той ще остане извън пазара защото няма да има откъде да зарежда стока...
    Убеден съм че в Словакия е така.Това вече беше отбелязано от slovaka, но в България винаги се чака някой друг да свърши мръсната/черната работа...

    И щеш-не щеш се сбъдва на практика поговорката "НЕВОЛЯТА УЧИ"..
    бая си изпатил , добре че със токовете не е станало фатално...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #72

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Justify, като има асоциация на банките и какво ли не да не са много коректни? В България който плаща, той поръчва музиката. И по света е така, но поне има замазване на очите. Тук всичко е Shit. Ако някой е мърляч то и в три асоциации да членува си е такъв. А по правило в управата на подобни структури се наместват именно мърлячите! Те не бачкат, по-лесно е да се правиш на умен и да даваш безумни идеи.

  16. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #73

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    А медни тръби взе ли си, препоръчвам ти да са "цолски" - 1/4, 3/8, 1/2, а не милиметрови, дебелина на стената 0.8, -примерно на турския производител "Sarkuysan"

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #74

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    6,35 е 0,71 а 9,52 е 0,81 такива ги пише във дебелата книга за инсталация , такива ще взема не съм сигурен , че е добра идея да променям нещо което е измислено вече ..иначе колкото по дебели толкова по добре ясно е ..мерси за съвета .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    15
    #75

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    6,35 е 0,71 а 9,52 е 0,81 такива ги пише във дебелата книга за инсталация , такива ще взема не съм сигурен , че е добра идея да променям нещо което е измислено вече ..иначе колкото по дебели толкова по добре ясно е ..мерси за съвета .
    По принцип вършат работа и при R22 и R407 не създават особени проблеми , но когато машините работят на R410 наляганията са по-високи и там където има кривки материяла изтънява критично и след време ми се е случвало да пробие. Имал съм ядове и с алуминиевите тръби . Не ,че не се заварят ама си е време.
    Иначе мисля да се позапозная със съдовата хирургия ,че баща ми има ядове а пък аз съм и отличен водопроводчик и с тръбичките съм на ти ..... само трябва да видя какъв инструмент ми трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на климатици - цени и отговорности
    От bigmouth във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1161
    Последно: 14-02-24, 11:49
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. Оторизирани фирми за монтаж на климатици
    От imarh във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 28-12-11, 06:26
  4. Как се получава оторизация за монтаж на климатици?
    От Novobranec във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 26-11-07, 23:46
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе