Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree2Одобрявам

Маслен трап?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #16

    Re:Маслен трап?

    На подовата 25-ца в гаража, външното тяло е на покрива (5,50 метра тръбен път). При монтажа им казах да направят маслен трап, но ми отговориха, че нямало нужда при тръбен път над 5 метра.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #17

    Re:Маслен трап?

    Над или под 5 метра. До колкото знам има нужда над 5 метра денивелация. Но въпроса за масления трап е много спорен при битовите машини. Няма едно с едно мнение. В София има едно Мицубиши гледам с денивелация поне 15 метра права тръба и няма ни трап, ни чудо. Работи от години.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #18

    Re:Маслен трап?

    Над, но денивелацията е около 3 метра. Първо два метра е хоризонтален тръбния път, после слиза надолу:

    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg511897

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #19

    Re:Маслен трап?

    По напред в темата някой питаше за снимка.
    Ето така е направен при мен масления трап на подов климатик ,дължината на тръбния път е 8м. не предполагах че ще има такъв охлюв иначе щях да си осигуря ПВЦ канал че е много грозно така.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #20

    Re:Маслен трап?

    Ето два примера от едно ръководство, но наистина рядко пишат в документациите за маслен трап, може би като допълнителна превенция се прави.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #21

    Re:Маслен трап?

    Цитат Първоначално публикувано от julian7981
    По напред в темата някой питаше за снимка.
    Ето така е направен при мен масления трап на подов климатик ,дължината на тръбния път е 8м. не предполагах че ще има такъв охлюв иначе щях да си осигуря ПВЦ канал че е много грозно така.
    Те и на мен ми направиха почти същото преди 2 години на 35-цата, затова им споменах миналата година като слагаха 25-цата, но беше друга фирма.




  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #22

    Re:Маслен трап?

    Aruba, като навали сняг тази машина не остава ли до над тавата в снега?

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #23

    Re:Маслен трап?

    Два дена валя голям сняг преди студовете. Беше натрупало само около стойките. Изчистих набързо с метлата и оттогава нямам грижи, нито проблем със заледена тава даже. Но в последните дни от 10 сантиметра разстояние остана около 3-4 и отдолу се образува локва от лед. Сега след като отпусна се нормализира положението. Иначе оня на гаража е до половината в сняг. Него съм го пускал само лятото. Още не съм прекарал ток там.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #24

    Re:Маслен трап?

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Те и на мен ми направиха почти същото преди 2 години на 35-цата, затова им споменах миналата година като слагаха 25-цата, но беше друга фирма.



    Всичко ок,само дет тва не е маслен трап.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #25

    Re:Маслен трап?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Добре де, защо в документацията за монтаж пише всичко друго само не за маслен трап? Пише: как, кога, колко и защо се вакумира. Пише как, кога, защо и как се дозарежда. Пише как се правят заварки в защитена среда. За маслен трап и дума няма? Дават само възможната денивелация на телата?
    Предвид документацията от 320стр., която свалих, изглежда си много прав колега Mega. Според мен масления трап е предвиден от инженерите при самия компресор. Имам предвид че там като превантивна мярка това са го взели предвид и самите тръби са направени предварително под определен ъгъл със зададена дъга, било то U- образна или P- образна.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328479500[/time]_________________________________________________

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #26

    Re:Маслен трап?

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Всичко ок,само дет тва не е маслен трап.
    Де да знам, така ми казаха. То после пак се качва нагоре тръбния път и пак слиза надолу. Ами стана втора зима го ползвам, нямам оплаквания. Бичи яко. Топли като змей.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Клима-85
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #27

    Отговор: Маслен трап?

    В по новите машини са предвидени вътре при компресора,при ниския клас ги няма и не при всички.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #28

    Отговор: Маслен трап?

    Булшид ... във външното тяло може да има единствено маслоотделител... маслени трапове се правят при денивелация над 3-5 метра на всеки 3ти или 5 ти метър (според съответния производител)! И то само на дебелата тръба ... някаде имаше и размерите на трапа описани .... всичко останало което визирате са технологични геометрии с цел осигуряване степени на свобода за да не се счупят тръбите около компресора в следствие на умора на материала....

  17. Junior Member Аватара на Клима-85
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #29

    Отговор: Маслен трап?

    Нищо не пречи да ги има и с по - малко метри

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Отговор: Маслен трап?

    Може и да не съм споменавал, но пак ще повторя. При 99.9% от монтажите не се налага наличие на маслен трап.
    Рядко денивелацията надвишава 2м.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Имаше ли нужда от маслен трап?
    От Stanio във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-08-12, 01:16
  3. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  4. Топлинен трап ?!
    От Turbosol във форум Други начини за отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-03-10, 21:14
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе