Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 184

Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #121

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Забавна е темата.
    Следя я с интерес. Само дето не ми се връзва това да въртиш "геврека" 12 часа за 25 лева надница, ама хайде....

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #122

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Най-вероятно е 25 лв.на час. И тогава сметката излиза идеално.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #123

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Е не е баш за 25 Уж "навих" моя колега да даде инструмента утре и ако нещо не ми врътне някой номер утре ще пусна климата в действие Може ли вместо да правя шибаните конуси и да рискувам да изпуснат да резна гайките които са на вътрешното тяло и направо да наддам тръбичките като ги заваря ??? Имам оксижен и правя много добри заварки със сребърен припой Миналата година сам си правих локално парно ,като цялата инсталация е с медни тръби и има над 300 заварки и нито един теч Та дали това е добра идея

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #124

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82
    Е не е баш за 25 Уж "навих" моя колега да даде инструмента утре и ако нещо не ми врътне някой номер утре ще пусна климата в действие Може ли вместо да правя шибаните конуси и да рискувам да изпуснат да резна гайките които са на вътрешното тяло и направо да наддам тръбичките като ги заваря ??? Имам оксижен и правя много добри заварки със сребърен припой Миналата година сам си правих локално парно ,като цялата инсталация е с медни тръби и има над 300 заварки и нито един теч Та дали това е добра идея
    Да, ама там работеше с нискотемпературен пропой до колкото помня.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #125

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Няма нискотемпературен сребърен припой.
    Макс-Макар че няма нужда да заваряваш мед-мед точно със сребърен,само набутвация си е.Една пръчка меднофосфорен Ротенбергер е левче,а сребърния е от 5 до 15 лв.И то добре откъм вътрешните конуси да заваряваш.А конусите на външното ???

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #126

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Ако изпускат конусите на външното ще видя веднага, а на вътрешното ще разбера чак като изтече фреона затова искам да е сигурно там където не се вижда !!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342236928[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    Да, ама там работеше с нискотемпературен пропой до колкото помня.
    Така беше !!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #127

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Ако си сигурен в заварките...действай.Ако не, може да получиш допълнително дроселиране.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #128

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Действай със заварките ... точно ще разкараш гайките и ще ти е по лесно с подвеждането на тръбите.....

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #129

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82
    Ако изпускат конусите на външното ще видя веднага, а на вътрешното ще разбера чак като изтече фреона затова искам да е сигурно там където не се вижда !!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342240500[/time]_________________________________________________
    Така беше !!!
    Действаш по същия начин. Даже е по-удобно понеже е навън. Само дето е с друга горелка. От предния опит знаеш, че няма нищо сложно.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #130

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Климатика най-после е монтиран Днес пощурях от жега взех конусната дъска и вакуумпомпата от колегата и почнах ! Навъртях конусите на вътрешното тяло намушках и изолацията по тръбата намотах с бандажната лента като хубаво ги пристехнах и почнах да подавам през дупката в панела и тук проблем дупката която е ф45 се оказа тясна извадих дренажната тръба от снопа и набутах само останалото , после навих конусите и свързах към външното тяло а дренажната тръба вкарах отделно от другите работи като предварително и махнах излолацията с която беше обвита за да стане по-тънка ! И така стигнах до вакуумирането НО щуцера с игличката се оказа с по-дебела резба от тази на маркуча на манометричния блок ! И тъй като ми беше много жега реших да "прежаля" климатика развих лекичко кранчето на тънката тръба и продухах с фреона ,знам че не е правилно но неми се чакаше още една седмица за да остана свободен ! Проверих за пропуски конусите от външната страна и нямаше ! И така климата бачка вече 5 часа и в хола е "зима" !! дано само да не изпуснат вътрешните конуси !! Най-словното нещо в монтава на един климатик е дупката която се пробива през панела другото е "фасулска" работа !!!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #131

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Дренажна тръба с изолация!!!!
    Толкова подготовка и накрая неподходящ маркуч.Защо не му иска за 410?!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #132

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    Толкова подготовка и накрая неподходящ маркуч.Защо не му иска за 410?!
    Най-вероятно са му дали точно за 410, а Грийто ако е Хъмър е на 407.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #133

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Дренажната тръба си беше заводско с някаква бяла изолация бре ! не се бъзикайте ,не съм толкова прост ,че да слова изолация на дренажната тръба !!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342378544[/time]_________________________________________________

    Там където излиза от тялото е с изолация която си беше оригинално
    а от ляво съм я обелил за да мове да се мушне през дупката то се вижда !!!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #134

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    не им се връзвай,на всички клими оригиналния дренаж си е в изолация по цялата дължина от 40-50 см. И аз така като теб махам изолацията му ,ако дупката се окаже тясна.Макар че през Ф45 прекарвам спокойно и тръби за 18 или за 24ка.
    Нивелира ли идеално вътрешното ?

  18. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #135

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Нивелирал съм го с по-малко от 1мм наклон към изхода на дренажа ! Незнам дали е правилно , но си мисля че така водата ще изтича по-добре ! Китайския нивелир даже неможе да хване наклона ама "солата" го улавя !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ в избора на положение на климатик и за монтажа
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 19-11-14, 20:57
  2. Технически въпрос свързан с право на рекламация
    От valdim във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 27
    Последно: 15-07-12, 18:36
  3. Въпрос, свързан с изкарването на звук
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-10, 08:58
  4. въпрос свързан с wifi ?
    От striking във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-08-09, 01:34
  5. Въпрос свързан с Win 2003?!
    От komando_boy във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-04, 10:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе