Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Колко струва тази услуга по местене на климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #16

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Честно, нищо коструктивно не видях в постовете ти. Хайде дай оферта на Мариан1, пък ако искаш се чувай и с човека от Марс.
    В твоите постове някъде да виждаш цена?
    Или може би, нещо конструктивно?

    Мисля, че разчиташ на по-агресивен тон, но няма нищо зад него!

    Не подценявай толкова потребителя, той много добре знае за какво става въпрос...

    "Когато правиш нещо, го направи както трябва и го забрави!" /Майстора от Ракитово/

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Re:Колко струва тази услуга по местене на кл&#

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    Мисля, че разчиташ на по-агресивен тон, но няма нищо зад него!
    Агресивен? Колко да е агресивен... Като да се пъхам у сека тема със станция за фреон под мишница?
    Тук се намесих едва след третия ти безмислен пост.

    П.С. И престани да се излагаш.

  4. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #18

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Агресивен? Колко да е агресивен... Като да се пъхам у сека тема със станция за фреон под мишница?
    Тук се намесих едва след третия ти безмислен пост.

    П.С. И престани да се излагаш.
    Станцията е перфектна, за малко пари и тепърва ще я виждаш все по-често, не само тук!
    За другото - ОК, оставям те да развееш знамената в темата!
    Само да не се окаже че вятъра не е надул платната и няма да дадеш цена?!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1346804700[/time]_________________________________________________

    Съдейки по липсата на конкретика - явно в този форум доста балони се надуват!

    Пия една бира за твое здраве, както и на другите колеги, които се борят за хляба..

    По-важно е да не се правим на "майстори", а да сме полезни.. За нас, за нашите работници, за нашите клиенти...

    marian 1, прости моята откровеност, явно не си разбрал че качественният климатик не е произведен от този, който ти го е монтирал!
    Това е загнездена "грешка" в психиката на клиента - че ако климатика работи добре, фирмата доставчик е велика!
    Нито си първия, нито последния!

    Фирмата се познава по това, дали следва климатика в жизнения му цикъл!

    marian1, вероятно разчиташ че фирмите ще се пребият да хванат КЕШ от има няма 100-тина лева, в зависимост от избора ти за "цена1" и "цена 2" и разчиташ, че ще има "наддаване".. Все пак и ние с монтажите, не ядем доматите с колците, колкото и невинно да изглежда запитването!
    Забрави.. Кауза пердута!

    И местенето и отговорността ще трябва да са добре платени!
    Другото е "циганска мечта"!
    Аз премествам на моите клиенти с климатици над 10 години външното тяло за 100 лева труд. Не че някой е искал да го премествам, още повече заради "неправилен монтаж", както ти го описваш... И го правя заради реноме, въпреки че от един сървър за същото време мога да прибера 500 кинта в движение!


  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    ... А защо това, че когато е отвъртял някой капчките и е леко е "изфъскал" фреон да е причина за смяна на крановете? Защо изобщо говорим глупости. Каква е всъщност ролята на капачките? Не е ли точно тази да пази от случaйни или неслучайни пропуски? Да не би климатика на човека да не работи, или да не е доволен? Да вземе някой да се вдигне от Пловдив за да смени крановете, при положение, че няма констатиран проблем? Хайде малко по-спокойно. Това се случва на доста машини (дори нови) и не са останали без фреон. Има други признци и методи за констатиране на липса на фреон или теч. И каква работа по дяволите има клиента да сваля капачките? Ами ако има блокирала игла на долната капачка и се изгори?

  6. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #20

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... А защо това, че когато е отвъртял някой капчките и е леко е "изфъскал" фреон да е причина за смяна на крановете? Защо изобщо говорим глупости. Каква е всъщност ролята на капачките? Не е ли точно тази да пази от случйни или неслучайни пропуски? Да не би климатика на човека да не работи, или да не е доволен? Да вземе някой да се вдигне от Пловдив за да смени крановете, при положение, че няма констатиран проблем? Хайде малко по-спокойно. Това се случва на доста машини (дори нови) и не са останали без фреон. Има други признци и методи за констатиране на липса на фреон или теч. И каква работа по дяволите има клиента да сваля капачките? Ами ако има блокирала игла и се изгори?
    И аз се чудя, колега!
    При машините, които съм монтирал през 90-те, фреона е точно на 46%.
    И винаги има "изсъкване" през капачките!

    Проблема е че много клиенти, "осведомени" от форуми и непрестанното "надцакване" на участниците, се борят за ниска цена /няма лошо/, но цялата ситуация е много тъпа, защото те не разбират практиката!

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #21

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    ... Капачките за това са там, за да задържат евентуален много лек теч от крана. Иначе нямаше да ги слагат, щеше да има само кран.

  8.  
     
  9. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #22

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Капачките за това са там, за да задържат евентуален много лек теч от крана. Иначе нямаше да ги слагат, щеше да има само кран.
    Не само това, те наистина го задържат!

    Лошото е че китайците се усетиха още преди 8 години и ги направиха ремонтонепригодни!

    Абе никой ли от участниците /освен мен/, няма да каже цифра за темата?!

    Кеш, в джоб, на ръка, на маса, в брой.. Човека пита, колко ще струва, а май аз съм едниствения с някаква конкретика!
    То саморекламата е хубаво нещо, ама ако има и реални резултати - ще подплати доста фриволни изказвания!

    Не за друго - от възпитание и уважение към автора на темата! Надявам се че не става въпрос за сеирджийско наблюдение, защото това доста ще обезцени "авторитетите" тук!

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #23

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Виж колега при цялото ми уважение към теб и участниците, нещо темата малко по малко се подменя .... ще ти дам отговори на моите отговори - на които ти си отговорил от мое име - е грешно ама си отговорил - да се зачита за верен моя отговор на моите въпроси.

    1. Не съм направил конкурс за най-ниска цена - интересувам се като потребител, колко струва тази услуга защото не зная - пазара в на`шта мила родина за съжаление е показал че и най-високата цена не е показател за най-високо качество - по скоро има някакъв ценови диапазон - който за мен е незнаен и се интересувам колко ще ми струва тази услуга - едва ли отиваш в автосервиза, оставяш си автомобила и накрая питаш колко - схващаш логиката нали?
    2.Не разбирам от тази материя - за това питам за смяна на кранчето, а се оказа че можело да се ревизира
    3.Климатика ми е монтиран там и така, където АЗ пожелах - поради това че исках да имам шарки по тавана и поради специфичните шарки трябваше да се монтира на точно определено място - сега тавана се смени, и климатика вече е в кофти положение... ( не съм очаквал някой да ми гадае думите иначе повече щях да обърна внимание) Дори сега не търся точните думи - понеже не ме интересуват - интересува ме само да си свърша работа!
    Относно следене на история и други .... моля те - ако някой ти смени биалетата на автомобила - едва ли ще и следи историята или моста или карето ... нещо неубедително ми звучи - това което искам ми се вижда не много сложна работа - може да не се занимавам с климатици, но много чета - тук и горе долу почти преди да питам, знаех етапите по преместването и как трябва и да протече. Но все пак, винаги има какво да се научи или нещо да не зная - за това питам - ето цената не ми е ясна нали?
    Относно защо зная че изфискало - елементарно - опитах с един приятел да го преместя - но нямаше нужният инструмент - ако имаше - нямаше и тема да има ....

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #24

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    @marian1 - местил съм от една къща в друга. 100 лева се спазарих с монтажниците. Претендирал съм за гаранция на монтажа (т.е. да не се изпусне фреон, здрави конуси, вакуум и т.н.). За претендираш за гаранция на самата машина - според мен дума не може да става.

    Старите тръби могат да се ползват. Ще ти ги скъсят и монтират наново. Не мисля че ще се отрази на работата на климатика.

    Оффтопик:
    @всички монтажници в темата - спрете да изкарвате работата си все едно сменяте сърдечна клапа. Смешни сте.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    На мен ми се е налагало да премествам няколко климатика. Цената е била като за монтаж 100~150 лева в зависимост от случая.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #26

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Без да ми се е налагало да местя, и без да съм монтажник, по пътя на логиката стигам до извода, че цената на преместване е същата като при първоначален монтаж.
    1. Работата е една и съща - къртиш, слагаш, заваряваш, вакумираш.....
    2. В някои случай работата е повече, защото освен да го сложиш, трябва да го свалиш...
    3. Единствената разлика, е че в някои случай, може да се ползва стария тръбен път, но не винаги.

    В заключение - разликата в цената при използването на стария път, се компенсира от демонтажа и всичко си идва на мястото...

    Въпроса ми прилича на - колко струва преинсталацията на СТАРИЯ ми компютър - отговора е колкото и на НОВИЯ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #27

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Без да ми се е налагало да местя, и без да съм монтажник, по пътя на логиката стигам до извода, че цената на преместване е същата като при първоначален монтаж.
    1. Работата е една и съща - къртиш, слагаш, заваряваш, вакумираш.....
    2. В някои случай работата е повече, защото освен да го сложиш, трябва да го свалиш...
    3. Единствената разлика, е че в някои случай, може да се ползва стария тръбен път, но не винаги.

    В заключение - разликата в цената при използването на стария път, се компенсира от демонтажа и всичко си идва на мястото...

    Въпроса ми прилича на - колко струва преинсталацията на СТАРИЯ ми компютър - отговора е колкото и на НОВИЯ...
    Значи не мислиш логично - не се заяждам - ще ти покажа пропуските ти!
    В моя случай точно за това съм дал и схема.
    Не къртиш, а си вадиш коронката или свредлото ( в случая дори имам сериозна техника и дори мога да си извърша услугата сам или да подпомогна ) - не заваряваш, а правиш конуси, при свалянето имаш да откачиш две щипки и с резачките да скъсиш до нужното разстояние - после с тръборез и екструдер правиш конуси 3 кабела по цвят- ако само местиш - събираш фреона в самото тяло ( няма да обяснявам как - елементарно е) - при мен ще е нужен обаче съд ( поради ревизия на кранчетата) ползваш стария път - защото се мести само вътрешното тяло - пропускаш цената на хардуера ( тръби медни и кондензна, изолация проводник, който ако четеш редовно тук - дори се обсъди и цената ) няма външен монтаж на тяло в моя случай, но дори и да е обратно на удобно място е ( на височината на очите) - не висиш като прани гащи на простор! Необходима е и везна, за да се зареди точно количество фреон. Една помпа за 30 мин и си ти.....
    П.С. Не искам да обсъждам цената въпреки горенаписаното, не обвързвам дори с гаранция ( Не търся гаранция - аз съм там и веднага ще преценя колко си свет - в този случай или изпуска или не, климатика не е от склад за да не тръгне или нещо подобно, а когато се зареди и по везна - вече всичко ще е както трябва ) Разполагам и с лазерен саморегулиращ се нивелир - дори дупките мога да пренеса с максимална точност и наклона мога дори да спазя и бля бля бля много дълго става няма нужда да пиша нещо което тук четящите знаят като малкият си пръст, да не се забравя и факта че мога да изпусна фреона ( нали бил еко) и да си купя 1кило - тогава би ми бил необходим само една вакуумпомпа и везна....

    .....НО, аз Имам просто питане - защото не зная колко струва това като услуга и мога ли да си позволя професионалист - нито искам някой да ми тълкува думите, нито искам да питам някой защо толкова взима - това си е негова работа, на толкова си е оценил труда - аз никога не се пазаря относно цена - толкова си казал - това ти е цената за услугата която извършваш! Аз взимам решението - ще ползвам ли услугата ти, или не си ми по джоба! Което в никой случай няма да значи - ще търся най-минимална цена. Чета тук за да зная операциите стъпка по стъпка - за да не може някой да ме мета във върбалака .....Тук го обърнахме на хоремаг - само психо-анализ не ми направи някой - а на основните въпроси никой не отговори - Защо? Защото сме в Бг форум нали?

    В резюме - Не сравнявай преинсталацията на компютър с преместване на климатик - за едното не ти трябва буквално нищо - всичко го има в мрежата - дори не е необходимо да го имаш физически на диск - ако се сещаш какво ти говоря, а другото за мен това е колкото половин монтаж ( от моята гледна точка! ) но плюс малко повече труд - от горните писания си правя извод че цена около 100 - до към 120лв. би била приемлива - това е работа за около 3 часа с бирата и е доста добро заплащане за човек който няма да вложи материално нищо а само амортизационно, НО е нужно да има необходимите знания и то на ниво и необходимият минимум инструмент за изпълняване на климатични услуги!

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #28

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Ами виж сега, ако съм разбрал ти смяташ ще направиш по голямата част от нещата сам.
    Ако не съм разбрал, смяташ, че понеже си наясно с процедурата и имаш и инструменти. Монтажиста едва ли не ще работи под твоите наставление и с твоите инструменти и заради това, цената би трябвало да падне... Ако е така, не е така. Защото не е важно на кои е копачката, важно е кои копа с нея

    В първия случай. Щом си толкова навътре с материята. Нищо не пречи да откачиш стария климатик, да се позанимаваш с малко "къртовска" работа, и евентуално да викнеш техника да свърже тръбите, да вакумира и да долее, ако се налага...
    Тогава естествено цената ще е различна, и е въпрос на договорна с конкретния техник...

    И едно уточнение. Под преместване на климатик, имам в предвид:
    - Викаш техника, и му казваш, искам този климатик от тука да иде еи тамммммм... И отиваш в другата стая да си пиеш кафето.
    Не да му пробиваш дупки в пр...
    Макар, че пробиването да дупките е най-елемантарната работа. Има много тънки моменти, дето ако не ги знаеш (а виждам че има и някои "професионалисити" които или не ги знаят, или не се съобразяват с тях) си оставаш магарето/климатика в калта, и работещ горе долу....

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #29

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    Абе никой ли от участниците /освен мен/, няма да каже цифра за темата?!
    За да се направи оферта. Трябва повече конкретика. Доколкото разбрах, тои иска да свърши една част от работата сам. Затова трябва да се напише конкретно:
    Тои ще направи: това, това и това
    За техника остава: това, това и това

    Тогава техника може да каже. Това, това и това мога да ти го направя за тази цена...


  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #30

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Oф нищо не си разбрал .... ама нищо - нещо явно не мога да обясня или ти не разбираш! -
    аз искам някой да свърши цялата услуга - АМА ЦЯЛАТА! А аз да си стоя от страни!

    - Толкоз - питах колко е цената - разбрах - питах трябва ли да се сменя тръбния път - разбрах - толкоз - какво повече тълкуваш не ми е ясно. Как разбра че аз ще съм правил една част от нещата - казах че МОГА ДА ПОМОГНА ако е необходимо, и че мога АКО искам да свърша много голяма част от работата, поради наличие на сериозен инструментариум - но никъде не казах че АЗ ще го правя вместо някой, а той да ми довършил! Май се чудиш и ме тълкуваш - не го прави - написах това което мислех и то на един дъх - дано ти стане ясно вече - защото много ми дотегна всичко ..... ама всичко .... бах ти, излиза че е истина приказката за българския, руския и американския форум....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Местене на климатик, как?
    От megatone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 29-06-12, 14:05
  2. Струва ли си тази система SONY BDV-E370?
    От brabusbg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 07-04-12, 13:25
  3. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 23:39
  4. Как ви се струва тази конфигурация?
    От jamezzz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 11-09-06, 18:39
  5. ADSL БТК - работи ли тази услуга?
    От DamianRM във форум Технологии
    Отговори: 152
    Последно: 15-04-06, 09:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе