Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Колко струва тази услуга по местене на климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #31

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    @marian1 - губиш си времето с форума. Ще ти докарат от 10 реки вода за елементарни неща.

    Твойта процедура:
    1. Събиране на фреона във външното тяло.
    2. Рязане на сегашната тръба и сваляне на вътрешното тяло.
    3. Дупка на новото място на вътрешното тяло и монтаж на стойката и.
    4. Правене на новия тръбен път - използване на старите тръби и кабел за нов тръбен път - закачат ги на вътр.тяло, изолация, бандаж и ги прекарват до външното (както си видял от първия ти монтаж).
    5. Конуси и свързване към външното тяло. Свързване на електрическата част.
    6. Вакуум и пускане на климатика.

    Екстри като ПВЦ канали и т.н. - ако искаш.

    Това за капачките - на място ще се реши.

    Монтажника трябва да ти предостави:
    Няколко дюбела за новата стойка на вътр.тяло.
    Бандажна лента и изолация.
    Труд.

    Отпадат разходи като превоз на машината, стойки, тръби, кабел, щепсел и т.н., които се таксуват при стандартен монтаж.

    Такава процедура не може да струва повече от 100 лв. и от най-добрия майстор. Викаш го на място - показваш работата и се пазариш. Ти стоиш и гледаш.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #32

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Благодаря ти - сега само чакам да се обади с офертата си- той си знае кой е! - че ми писна да се обяснявам за цвета на тапетите - щото няма да ми върви водомера!
    За сега оставам с оранжевите тапети на розови точки! Толкоз.....
    Мисля темата за изчерпана!

  4. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #33

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?


    Благодаря ти - сега само чакам да се обади с офертата си- той си знае кой е! - че ми писна да се обяснявам за цвета на тапетите - щото няма да ми върви водомера!
    За сега оставам с оранжевите тапети на розови точки! Толкоз.....
    Мисля темата за изчерпана!
    [/quote]



    Ти си пуснал тема, очакваш мнения на професионалисти и накрая, понеже твоя човек ще ти се обади - "айде вие с офертите пътувайте"!

    Ще ти кажа "право куме в очи", какво мисля за такива като теб..
    Хитрец си ти Андрешко!

    По принцип, всички които си губят времето в четене на форуми за да спестят стотинки не са най-желаните клиенти..
    Добрите клиенти са тези, които искат и плащат!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #34

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Първо Честит Празник на всички истински Българи!

    Слушай сега ВД - пуснах темата и чакам оферти, не съм зорлия ( до началото на отоплителния сезон има още дни) в преговори съм с един човек, но това не значи нищо докато той не каже ок, и не звънне на вратата ми - това е принцип за мен. Относно това дали съм желан клиент - Естествено че няма да съм желан за теб, защото зная какво трябва да се направи стъпка по стъпка нали, и мога да задавам правилните въпроси и мога да те насоля качествено и на много места...... Ти явно си знаеш че нещо ти куца - и за това така реагираш - ако си уверен в уменията си, не виждам какво ще те плаши нали? Аз няма да ти седна на врата за да не можеш да работиш - но ДА, ще гледам!
    Ти като си толкова много знаещ защо не написа в темата на ел.ниньо че са го прецакали а, поне един ред да беше драснал? Защо някой от вас с фирмите и знанията, не стана и не възропта а си мълчите и дозамазвате положението а? И така ставало - ми що ги купувате тея вакуумпомпи тогава - я си ги спестете. Има ли марка климатик който да не се вакумира? сега какво да прави човека с този климатик- ще не си го вземе в къщи шефа? - или за вас фирмаджиите 1700 лв са малка цена, нали клиента бил всичко за вас - ама докато му вземете парите и после - айде във върбалака... бахти хората сте! Вече този климатик ще работи много добре и дълговечно нали..... Ето за това все по-често и по често ще срещаш ей такива като мен - информирани и взискващи - не защото толкова много ми е мерак да си губя времето тук, а защото когато отида в магазина - и продавача ме мисли за овца! Не - аз се информирам своевременно и плащам само за качество - не за да ми играеш сценки от вечеринки! За това в тази държава всички от всичко разбираме и не се ползват занаятчиите - защото по цял ден вместо да си обогатяваш знанията - ти мислиш как да метнеш следващият клиент и да вземеш повече пари за по малко и претупана работа... Пфу! Никакъв контрол на качеството, ама никакъв... А сетих се за една фирма - шапка им свалям - 10 години съм им клиент и още 100 ще бъда ако мога - когато се преместих за 3 път им звъннах казах им че съм нов в този блок могат ли пак да ме свържат - хората прокараха трасе до къщи, защото още не сме били на дневен ред - после след като си отидоха монтажниците ми звъннаха от офиса - попитаха ме как мина монтажа има ли забележки, изчистиха ли си, ползваха ли калцуни? .... дори заварих ( случайно ) човек който пристигна седмица след това и да види външно как е монтажа на кутиите? Какво ще кажеш - след това? .... Когато и да звъннеш - винаги има човек на тел-а има денонощна поддръжка - няма нацупени, те се обаждат- питат всичко ок ли е? Не съм президент, не съм мутра, аз съм си обикновен потребител - но този вдига много висока топка, този е на светлинни години от другите .... Дано го проумееш това което ти пиша - дано го стигнеш и ти! Аз ако имах права в този форум бих отворил тема с некоректни фирми - самите вие бихте се притеснили, но чак тогава този който е вложил в знания и опит - би спечелил полагащото му се! Защото сега всеки монтира, всеки е спец, всеки краде от доброто име на занаятчията - а той стои, и защото е възпитан - едва ли би се обадил - но на мен ми пука, аз съм бунтар по природа - и не се примирявам така - ти за това се плашиш, не от това че трябва да свършиш работата, а от това че не можеш да отговориш на стандарта - иначе няма да ти направи впечатление това мое елементарно изискване събрано в две думи - едно преместване!

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #35

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    ... В този форум си има раздел за некоректни фирми. Казва се "Черен списък", но малко хора го посещават!

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #36

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    ... Аз премествам на моите клиенти с климатици над 10 години външното тяло за 100 лева труд. Не че някой е искал да го премествам, още повече заради "неправилен монтаж", както ти го описваш... И го правя заради реноме, въпреки че от един сървър за същото време мога да прибера 500 кинта в движение!
    От какъв зор се напъваш да се хабиш с тия климатици ?!
    Два-три сървъра седмично и правиш 5К месечен доход - недостижима мечтана цифра за 90% от българите.
    Пилееш си таланта, будала !

  8.  
     
  9. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #37

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    От какъв зор се напъваш да се хабиш с тия климатици ?!
    Два-три сървъра седмично и правиш 5К месечен доход - недостижима мечтана цифра за 90% от българите.
    Пилееш си таланта, будала !
    Някъде да съм казал, че бих се занимавал с този случай?
    Този човек, ако след преместването има проблем /възможно е да няма нищо общо с преместването/, ще звъни първо на фирмата - "премествач", след това на фирмата "продавач" и понеже знам какво ще му кажат и двете страни, ще ги изкара "черни"!

    Има си "черни" фирми и "черни" клиенти!

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #38

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VD

    Този човек, ако след преместването има проблем /възможно е да няма нищо общо с преместването/, ще звъни първо на фирмата - "премествач", след това на фирмата "продавач" и понеже знам какво ще му кажат и двете страни, ще ги изкара "черни"!
    То marian1 каза,че няма да търси гаранция от ''премествача'',но става сложно,ако по някаква причина климатикът не тръгне нормално или след кратко ползване се яви проблем.Както VD набляга от няколко поста,премествача ще вдигне ръце и ще го препрати към фирмата продавач,а от там ще му върнат сервиса -да си търси този, който го е местил/ако е имало гаранция-вече я няма/.Та внимателно с избора на ''премествач'',че всеки ще вземе парите,но после малко се занимават и успешно отстраняват неприятности около 100/200v. машини.Успех.
    А пък и нали всичко се върти около това, колко ще ни струва накрая.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #39

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    Някъде да съм казал, че бих се занимавал с този случай?
    Този човек, ако след преместването има проблем /възможно е да няма нищо общо с преместването/, ще звъни първо на фирмата - "премествач", след това на фирмата "продавач" и понеже знам какво ще му кажат и двете страни, ще ги изкара "черни"!

    Има си "черни" фирми и "черни" клиенти!
    Каква е логиката на това което си написал? Аз съм потребител и ако имам проблем с климатиците си ,които отдавна не са гаранционни в никакъв случай няма да се обаждам на продавача или монтажника. Това, че продават и монтират климатици съвсем не ги прави най-добри в сервизирането.

  12. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #40

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Каква е логиката на това което си написал? Аз съм потребител и ако имам проблем с климатиците си ,които отдавна не са гаранционни в никакъв случай няма да се обаждам на продавача или монтажника. Това, че продават и монтират климатици съвсем не ги прави най-добри в сервизирането.
    Машината на човека не е стандартна!
    По никакъв начин! Дори и захранването и е "извратено"!
    Не казвам че е лоша, но е трудна за сервизиране!
    Трябва да се "обгрижва" от доставчика, защото ако ти си мислиш че можеш да й направиш ремонт - е лъжеш се!
    Доставчика трябва да поддържа части за нея, независимо дали са стари или нови и не трябва да позволява никой да я пипа!
    Не е проблем да оторизира някоя софийска фирма, но това са неща, свързани с разправии след продажбата, а те са досадни!
    Единствено качеството я държи и всичките й трансформации са свързани само с елементарни проблеми, като монтаж, преместване и т.н...
    Ако избуши, какво става?
    Както и да е, не искам да влизам в разправиии, дано си реши въпроса успешно и да си я ползва със здраве!

    Поздрави на всички, честит празник и много позитивизъм!

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #41

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    но е трудна за сервизиране!
    Изобщо не е трудна за сервизиране....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #42

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    VD всичките ми климатици са нестандартни и с "извратено" захранване, когато се появи проблем с 20 годишното ми Саньо извиках съвсем стандартен техник мой приятел , който купи електроните елементи които смени от най-стандартен български магазин и климатика си бачка и до ден днешен. Техника няма нищо общо с вносителя и продавача на японски клими, просто е си разбира от занаята, ще рече професионалист.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #43

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    ... По принцип, всички които си губят времето в четене на форуми за да спестят стотинки не са най-желаните клиенти..
    Добрите клиенти са тези, които искат и плащат!
    По принцип, нямаш право да отричаш правото на хората да търсят и намират информация. Това че на теб не ти изнася клиента да е информиран, си е твой проблем и много скоро ще почнеш да усещаш негативите от този твой проблем ... ако не си почнал вече де, като в тази тема.
    А добрите клиенти са тези, които не се отмятат от предварително сключения договор, без значение дали е устен или писмен.

  17. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #44

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Стига глупости!
    Моите клиенти са мои от 90-те когато все още много от потребителите и клиентите тук са изпитвали първи любовни трепети!
    И "автолюбовни" трепети!

    Нещо изчанчено има в тази ситуация... Да кажеш, че климатик, на който и дистанционното му е с йероглифи се оправя с една разходка до "Млад Техник" на Лъвов мост и се оправя за стотинки значи че някой лъже!

    Пичове, ще си позволя една простотия, дано не наруша правилата на форума!

    Циганите не крадат от села, до които стига само един път и няма изходно трасе!

    "Изходното трасе" в случая, а и по принцип е някой да докосне един климатик!

    Добрият стопанин /доставчик/ първо събира на склад частите, а след това продава климатика!
    Цената е съвсем друга тема, но ако всичко се крепи на магия, която пък разчита на японското качество, цялата ситуация е куха отвсякъде!

    Поздрави!



  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #45

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Мерси за урока.
    Както се казва, всеки има право да стане за резил.
    И никога не е късно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Местене на климатик, как?
    От megatone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 29-06-12, 13:05
  2. Струва ли си тази система SONY BDV-E370?
    От brabusbg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 07-04-12, 12:25
  3. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  4. Как ви се струва тази конфигурация?
    От jamezzz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 11-09-06, 17:39
  5. ADSL БТК - работи ли тази услуга?
    От DamianRM във форум Технологии
    Отговори: 152
    Последно: 15-04-06, 08:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе