Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73
Like Tree1Одобрявам

Правилно ли е монтиран климатика ми ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #31

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Малко късен отговор по-темата, но куп от ангажименти не ми позволяваше форумна активност известно време.
    По случая на ел ниньо - Действително става дума на грешка на монтажната група, за която вече е наложено дисциплинарно наказание. На клиента е предложено да се направи изтегляне на фреон, вакуум и зареждане с нов такъв, но той реши да остави нещата за момента така. Като реверанс за неприятната ситуация му е дадена безплатна профилактика за първите 3 години.
    По случая на никсан - малко след писмото, за което той споменава, на същия мейл пристига следното ново писмо: "Искам да се извиня просто е станала грешка за вакуумирането моля да ме извините било е направено. Много се извинявам отново." В крайна сметка, когато сипеш обвинение срещу някой и си сигурен, че си прав, трябва като кажеш А, да си готов да кажеш и Б, защото в противен случай изглежда все едно излишно си вдигнал пушилката.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #32

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Привет колеги, имаше включване от фирмата поставила климатика или по-точно казано от нейн представител в лицето на Красимир Георгиев от магазина на бул.Сливница от където е закупен и климатика.
    Пича е супер готин като се започне със съвети и мнения за избора на климатика и се стигне до решаването на създалия се проблем.
    Предложи напълно безплатно и в удобен за мен ден и час да дойде друг екип който да източи фреона, направи хубав вакум и напълнят с количество фреон по каталог с везна.
    С оглед на събраните ми мнения за тази дейност и има ли смисъл от нея реших, че е по-добре да оставим нещата така,(и с оглед на 5-годишната пълна гаранция на тази машина) защотото единствения по-добър вариант е почти невъзможен, а именно да се замени външното тяло
    със чисто ново.Момчето ме беше търсил настойчиво поне 3 пъти за решение на проблема въпреки, че аз неможех да говоря по телефона
    С оглед на създалата се ситуация ми предложи да направи каквото зависи от него , а именно предложи 3 години безплатно обслужване ... нещо като компенсация за създалия се проблем.

    ЕВАЛА на такива хора като него който се бъхтят за "името" на фирма за което на другите служители им "дреме на ***-а" ......... казвам го защото и аз работя с клиенти , част от тях проблеми и правя всичко възможно
    за решение на проблемите им !!!

    Надявам се климатика да ме слуша и така дълги години и още веднъж поздравления за Краси

  4. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #33

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Има изисквания за монтажа, написани с в дебело книжле, на 5 езика, сигурно има и африкански версии.
    Просто трябва да се разгледат инструкциите от 2 страници, написани от производителя на "нещото"!
    Ако са изпълнени - О.К...
    Този пост е редактиран от VD; 25-09-12 в 07:03.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #34

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от Vimaxclima Виж публикацията
    ...Действително става дума на грешка на монтажната група, за която вече е наложено дисциплинарно наказание. ...
    Явно са си взели поука, защото на климатика за който става въпрос тук (закупен и монтиран от VIMAX ) монтажниците правиха вакуумиране без да съм ги ръчкал за това.
    Всъщност понеже се мотаех около тях ми се стори, че машината бръмча доста време но на приборите не забелязах да отчете каквато и да било стойност на вакуум.
    Имам някакво подозрение, че машината просто си бръмча но не намирам този момент за толкова критичен, че да се занимавам както автора на темата.
    Но да - вече го правят, или поне изглежда, че го правят.

  6. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #35

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Добре е да знаеш - като потребител, че никой няма по-голям интерес от вакуумирането на климатика от монтажната фирма!

    Всички камъни от липсата на това "мероприятие", падат в нейната градина и обикновено неспазването на това изискване си е чист "саботаж" от страна на монтажната група!

    "Саботаж" идва от един номер - да се пуска обувка тип "сабо" - френски дървен цървул във веригата на поточната линия. Веригата се къса, а работниците почиват половин ден.

    Но както виждам - има правилна реакция - първо се признава че е имало проблем, след това се оповестява че това не е политиката на фирмата...

    Така се прави! Не като случая, когато се обърна на завой в тестовите изпитания "А" класата на Мерседес и шефовете изпаднаха в "ноу конекшън", та после трябваше да се смени мениджмънта с нови фигури..

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #36

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от VD Виж публикацията
    Добре е да знаеш - като потребител, че никой няма по-голям интерес от вакуумирането на климатика от монтажната фирма!

    Всички камъни от липсата на това "мероприятие", падат в нейната градина и обикновено неспазването на това изискване си е чист "саботаж" от страна на монтажната група!

    "Саботаж" идва от един номер - да се пуска обувка тип "сабо" - френски дървен цървул във веригата на поточната линия. Веригата се къса, а работниците почиват половин ден.

    Един път да съм съгласен с колегата VD. Безупречния монтаж гарантира спокойствие и на двете страни.

  8.  
     
  9. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #37

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Един път да съм съгласен с колегата VD. Безупречния монтаж гарантира спокойствие и на двете страни.
    Проблем на всяка успешна фирма е как да запази контрола върху ниските нива!
    Фирмата, която е зачекната в темата е много успешна, защото е свила до минимум печалбата си и това и прави чест!
    Но да удържиш контрол в нискобюджетен монтаж, е много трудно.

    Обикновено монтажниците в "нискотарифните" фирми са готови да си тръгнат от обекта, защото нищо не ги задържа!

    Сложна работа е тая - трябва баланс и контрол, но не само медиен /Осака/, а и реален!

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #38

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Един път да съм съгласен с колегата VD.
    Време Ви е да го полеете подобаващо (единомислието)

  11. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #39

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Време Ви е да го полеете подобаващо (единомислието)
    В спора се ражда истината!
    Поздрави!

    П.С. Тук доста колеги се нахвърлят един срещу друг, надявайки се да спечелят някоя поръчка...
    Това не е правилна стратегия!
    Трябва монтажните фирми да се обединят, поне в минималните цени!
    Т.е. трябва списък с фирми, които държат на името си и на цената си!

    Нещо като сертифициране..

    Но не от типа - драскай хартии и се разхождай с чанта, а от типа - "Да - ние сме тук, монтирали сме го и носим отговорност!"
    Не виждам проблем, да спретна една база данни, със снимков материал и коментари от клиенти в нов портал,за да се знае кой - кой е?
    И там сертифицирането ще е много деликатно понятие - в смисъл при първия полъх на мизерия, сертификата за качество ще отлита..
    В никакъв случай не подценявам този портал, но климатиците и компютрите са много различни технологии и честно казано - нямат нищо общо!
    Този пост е редактиран от VD; 29-09-12 в 00:54.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #40

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от el.nino Виж публикацията
    Предложи напълно безплатно и в удобен за мен ден и час да дойде друг екип който да източи фреона, направи хубав вакум и напълнят с количество фреон по каталог с везна.
    С оглед на събраните ми мнения за тази дейност и има ли смисъл от нея реших, че е по-добре да оставим нещата така,
    Ако има някакво количество въздух в системата, машината ше си влоши параметрите и ше и се скъси живота, макар и минимално, но и това не е безплатно. Тоя ток дето ще го изгори за тия 5 години ще го платиш от джоба си и се получава нещо като "купих си шарп, плащам ток като за мидея"

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #41

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Здравеите ,и аз имам подобен проблем като el.nino Преди няколко дни преместих климатик от едно жилище в друго ,климатика е panasonic 12 mke-3 ,на първоначалното място е работил само януари ,февруари и март тази година ,като не бях много доволен от работата му мисля ,че не вадеше достатъчно топла струя ,а нещо по смущаващо беше че работил цял ден настроен на 22* при задаване на 25* и 5 степен на вентилация започваше да духа десетина секунди и след това почти спираше или работеше на 1-ва степен и това се повтаря неколкократно,но така и не повиках да го погледнат.Ядовете започнаха с преместването ,при пуска на климатика се установи изтичане от вътрешното тяло .Вече ремонтирано и монтирано ,направиха вакумиране около 7-8 мин и допълване с фреон ,като количеството нужно за допълване бе установено с гледането на манометрите !?! При вкл. на климатика на отопление и 5 та степен на вентилация ,не започваше да духа ,а само полъхваше топлина .Явно усетили се монтажниците започнаха едно изпускане на фреон като пак гледаха манометрите .По някое време започна да духа нормално ,а и температурата на струята ми се видя по висока в сравнение с преди .Другия проблем установих ,когато вече монтажниците си бяха заминали - там кадето бяха изпускали фреона имаше голямо мазно петно ,явно компресорно масло ! Даваите съвет какво да правя ,че се притеснявам да не ми похабиха климата тези .....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #42

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    За какво похабяване говориш след като климатика и преди да ти го преместят пак не е работил добре. Хем казваш, че сега работи по-добре от преди, хем и пък говориш за похабяване. Да не би свикнал на лошата работа сега когато е тръгнал по-добре това да ти се вижда нещо ненормално.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #43

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Както казах преди сам го ползвал само три месеца ,а сега още не съм го ползвал ,само след монтажа поработи 2-3 минути и монтажниците казаха -готов си !!! И как мислиш че сега ще е по добре след като е зареден с незнаино количество фреон и незнаино количество компресорно масло е изтекло !!! Кое повече трябва да ме притеснява количеството фреон или изтеклото количество масло ?

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #44

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Не трябва да те притесняват тези малки неща въпреки, че не са хубави като изпълнение от страна на монтажниците. Ако фреона е по-малко ще си покаже, а малкото пръснато масло едва ли надвишава 10 грама и като количество е незначително.

    Ако има нещо по демонтаж/монтажа нали нищо не ти пречи да им звъннеш и да им кажеш, би трябвало да са ти дали гаранция за тази операция, освен ако не си хванал някой от улицата за без пари. Ама ако е така, тоест нямаш гаранция и имаш проблем то това което си спестил пак ще го дадеш но на друг за да оправи работата на предния.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #45

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    грешка
    Този пост е редактиран от Airfan; 24-10-12 в 14:27.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. правилно ли смятям..
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-12-11, 11:43
  2. Ще си вакуумирам климатика - правилно ли го правя?
    От иванвас във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 13-11-11, 14:27
  3. Да подменя ли монтиран климатик с нов - дали си струва?
    От desanten във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 28
    Последно: 10-09-10, 01:11
  4. Не показва правилно процесора ми????????
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-08, 11:59
  5. Как да инсталираме правилно 5.1 система?
    От martin_petkow във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-07, 08:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе