Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree3Одобрявам

Размяна на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #1

    Размяна на климатици

    Здравейте,

    Имам два климатика. LG C12AWV ArtCool, Mitsubishi SRK25ZG-S. За съжаление така се получи, че мощното ЛГ е в малката спалня, а по-слабото Мицубиши е в големия хол. Така че мисля да повикам фирма да ми ги размени. Все пак искам да задам няколко въпроса.

    1. Може ли само да се преместят вътрешните и външни тела, а да се ползват пуснатите вече тръби и кабели? Тръбите на тези модели еднакви ли са? А кабелите? Едното външно тяло искам да е малко по-встрани от досегашното положение, удължават ли се тръбите някак или нови се пускат?

    2. Искам да подменя тампоните на климатиците. Доколкото разбрах е добре да взема цилиндричен с прекъсната шпилка вътре. Нещо друго за което трябва да внимавам? Нещо конкретно което да ми препоръчате?

    3. Искам да сменя и стойките на външните тела. За 5 години ръждясаха, нависоко съм и духа силен вятър понякога, а и лед се събира, не ми е комфортно да стоят климатиците на ръждиви стойки. Какви трябва да търся? Някакви специално боядисани? Или алуминиеви? Сглобяеми? Заварени? Моля препоръчайте.

    4. Аз отпреди години знам един магазин за такива части във Варна. Под Механото на гърба на един търговски център (май се води). Друго място за пазарене има ли под формата на магазин или това е?

    Ще съм благодарен на отговори, че да го приключвам тоя дерт, сега както са направо не се търпи. :-(

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Размяна на климатици

    да не се окаже ,че при -10 МХИ е "мощния" климатик

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #3

    Отговор: Размяна на климатици

    Не мисля. Няколко зими ги наблюдавам и пробвам различни варианти, решението за мен е да се разменят. Мицубишито просто е прекалено слабо за обема който топли, а ЛГ-то е прекалено силно за малката спалня, да не кажа дискомфортно. И в момента при -10, даже -5 проблеми има Мицубишито.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #4

    Отговор: Размяна на климатици

    Мога да ти препоъчам да ти сложат стойки от неръждавейка,(за София знам) но във Варна нямам представа къде може да се предлагат.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #5

    Отговор: Размяна на климатици

    Благодаря ти.

    Моля ви за малко участие в темата.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Размяна на климатици

    Ами размени ги.Стойки има италиански доколкото помня, мисля че Aruba_men беше слагал такива и е много доволен, но са 250 лева ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Размяна на климатици

    ако не ти се разменят може да преместиш стената

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #8

    Отговор: Размяна на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ами размени ги.Стойки има италиански доколкото помня, мисля че Aruba_men беше слагал такива и е много доволен, но са 250 лева ...
    40 лева са за стенен монтаж: Плъзгаща стойка – MS 230 – Климатици, иструменти за климатици, материали за монтаж

    130 лева бяха за монтаж на покрив. Като им кажеш, че не искаш стойки и ти приспадат 10 лева и дефакто стойките ти идват на 30 лева. Но са комплект с тампони, видии - имат тампони и на самия гръб, който ляга на стената. Тежат около 3 пъти повече, сиреч има материал вътре. Измислили са го хората. Изобщо не си струва да се слагат от тези така наречени ''стандартни стойки''. Сега като монтират PDR-ката пак ще поръчам.
    estqwerty одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Отговор: Размяна на климатици

    Той Aruba е табиетлия, знае какво иска. Обикновено искат най-евтиното. Напоследък хората се отвориха и плащат за неръждаеми стойки.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Размяна на климатици

    Просто започват все повече да ценят професионализма и професионалните продукти, защото разбират, че другите им излизат доста по -скъпо ...Тези стойки изпращат ли ги по куриер?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Размяна на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Просто започват все повече да ценят професионализма и професионалните продукти, защото разбират, че другите им излизат доста по -скъпо ...Тези стойки изпращат ли ги по куриер?
    Мен ли питаш (за неръждаемите) или Аруба?

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #12

    Отговор: Размяна на климатици

    Изпращат ги - да. 6-7 лева е доставката.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Отговор: Размяна на климатици

    изгодни са ,щото тампоните са по 2.50 най евтините а е добре да се сложат

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #14

    Отговор: Размяна на климатици

    Благодаря, ще си взема тези стойки.

    А какво ще кажете за т.1 от въпросите? Може ли да се ползват същите връзки външно/вътрешно тяло? В смисъл, то може би може, но как е правилно?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #15

    Отговор: Размяна на климатици

    Малко развитие по темата. Разменихме климатиците, ефект има какъвто исках, много по-комфортно е.

    За съжаление обаче по препоръчаните стойки вече изби ръжда, а са сложени едва преди 6-7 месеца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Размяна!!
    От peterkk във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 13-07-11, 11:05
  2. Отговори: 2
    Последно: 24-11-09, 11:14
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Размяна на покани за чужди елитни тракери
    От NoPanic във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 14-10-06, 07:20
  5. Отговори: 1
    Последно: 25-04-06, 10:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе