Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Предварителен отвор за климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #1

    Предварителен отвор за климатик?

    Здравейте,
    Обмислям да пробия отвор в стената за бъдещ монтаж на климатик. В отвора ще заложа ПВЦ тръба ф50.
    Въпроса дали на всички модели климатици (не съм си избрал още модел и марка) е възможно тръбите от вътрешното тяло да тръгнат направо назад в долния десен ъгъл на тялото.
    031587614.jpg

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Не е правилно, да не влизам в обяснения. Сложи го отляво на това място.

    Проблема с фиксирана дупка е, че има машини с ралични размери тела. Ако търсиш симетрия ще има оклонения след това. Какво те притеснява ако се пробие след това, при монтажа?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #3

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Отляво не става, защото ако е отляво ще излезне отзад в друга стая. Разположението на тялото е на границата м/у съседна стая и тераса.
    031587866.jpg
    Идеята е тялото да е на червения правоъгълник в спалнята.
    Искам сега да заложа тръбата, защото сега ще шпакловам стаята и да не се кърти после пак.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Няма ли вариант за вкопаване на тръбния път? Когато се прави дупка не се кърти и не е проблем, да се монтира след ремонта. Така както искаш може да стане, но не е редно. Добре е оглед на място и да се мислят варианти. Като гледам схемата, най-добрия вариант е вкопаване на тръбния път. Освен ако стената не е носеща?


    P4303337.JPGP4303338.JPGIMG_0410.JPG
    Вкопаване на тръбен път.
    Този пост е редактиран от Mega; 20-09-13 в 23:07.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #5

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    За вкопаване няма да стане. Блока е ЕПК. Стената е бетонна, най-вероятно носеща.
    Да разбирам ли, че по подразбиране тръбите на телата са подведени в лявата им част и е трудно да се подведат отдясно.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Обратното, тръбите излизат отдясно, когато излизат и от там през стената, реално блокираш вътрешното тяло. Тоест няма бъдещ ход напред. Това се прави само, когато няма друг изход. Явно при теб ще е така, но не прави дупката предварително. При монтажа не е проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Обикновенно са в дясно и могат да излизат директно назад в дясно или да се подведат зад вътрешното и да излизат от ляво или в средата. Това на схемата ще стане и след ремонта без проблем.

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #8

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Климатикът срещу спалнята ли ще е?

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Бе говори с майсторите. И аз съм за вкопаване, където е възможно. Става много по-добре.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #10

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Ясно. Т.е. ако се направи така зад климатика няма да остане свободна тръба и той няма да може да има ход напред, ако се наложи да се сваля.
    Майстора (на ремонта) съм аз и вкопаване няма да правя щото не искам да ми паднат 13 етажа на главата :rolleyes:.
    Идеята за предварително дупчене ми идва поради това, че отвъншната страна на отвора минава вкопани тръби за друг климатик. И сега ако направя отвора ще го правя отвън навътре, защото знам къде минават наличните тръби, а обратно (отвътре-навън) има опасност да се нацелят. И при това пробиване отвътре ще цъфне една педя изкъртена мазилка.
    Ама така като си мисля, май ще я оставя тая работа като дойде време за климатик, па после ще си замазвам щетите.
    Другия въпрос ми е дали контакта за бъдещия климатик мога да го изведа (сега) на терасата?
    Спалнята (леглото) ще е под прозореца.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Има начин да се пробие отвън донякъде и след това отвътре. Има как да се пресрещнат дупките. Това не ти е проблем, няма да изпадне нищо (мазилка). Мазилка пада при ронливи стени, бетона държи до последно. Ако все пак си решил, поне избери машината и дупчи по нейния размер.


    ... Щом стената е бетон не ти е нужна PVC тръба, няма какво да запуши отвора. Заложи на отвор Ф45
    Този пост е редактиран от Mega; 21-09-13 в 00:04.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #12

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Отказахте ме.
    Няма да дупча. Като дойде време тогава. И да избера сега модела, като дойде време да го купувам си няма да го има на пазара. Ремонта го правя през свободното си време и ще е много разточен във времето. А самия климатик хич не е на дневен ред.
    Мисля само да пусна само един кабел с контакт от външната страна на стената - на терасата. Мисля си че това няма да представлява проблем - независимо от това дали климатика ще е с външно или вътрешно захранване. Дано не греша.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Кабел от къде? Ако е от таблото по-добре самостоятелен предпазител и кабел, без контакт. Ако е от друг кръг може и контакт, стига балкона да не е открит.


    ...Обърнете внимание и на въпроса на колегата Bivola. Ако машината е срещу спалнята, това я обезмисля. Трудно ще я ползвате.
    Този пост е редактиран от Mega; 21-09-13 в 00:33.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #14

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Кабела ще е от една разклонителна кутия в самата стая. До нея идва 4кв.мм. кабел.
    Терасата е открита засега, но ще се остъклява. А и един контакт за външен монтаж не би трябвало да създава проблеми.
    Този пост е редактиран от joro_tt; 21-09-13 в 00:52.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: Предварителен отвор за климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от joro_tt Виж публикацията
    Кабела ще е от една разклонителна кутия в самата стая. До нея идва 4кв.мм. кабел.
    Терасата е открита засега, но ще се остъклява. А и един контакт за външен монтаж не би трябвало да създава проблеми.
    Външно тяло в остъклена тераса - не е добра идея. Ще обезмисли остъкляването, защото ще понижава температурата в остъклената тераса. По добре ще бъде ВТ да се сложи на външната стена пред терасата, т,е, на около 1.80м надясно от вътрешното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 18:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 12:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе