Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47
Like Tree29Одобрявам

Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #31

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Да разбирам ли, че друг канал не ми трябва?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #32

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    ами имаш един за тръбния път нагоре и един за конденза в ляво дуго не ти трябва

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #33

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Много ти благодаря.
    От къде мога да си закупя тръбите, които да положа.
    Какво трябва да търся като размер за 12-ка климатик, кое е добра цена за линеен метър, какъв цолаж(см), колко да са дебелостенни, насочете ме от къде да пазарувам.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #34

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    най добре е да избереш климатик ,после да извикаш техниците да си положат тръбите
    bobovo одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #35

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    То така е най добре, ама парите за него ще дойдат след 5-6 месеца.
    Тая цялата тема е заради липсата на пари за климатик в момента, мога да го взема и сега, но има по важни работи, на дневен ред ще е чак след 6 месеца.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #36

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    спрямо климатика се взимат тръбите и кабелите най добре извикай фирма да ги положат че ако пречупиш някоя тръба после ще къртиш ли за оправянето и?или мислиш да си го монтираш сам

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #37

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Щом нямаш пари за машината извикай фирма да ти пусне тръбите, за да няма издънки въпроси и философии при монтирането на самата машина. Това е стандартна процедура. Пакетът тръби и захранващ кабел не е много скъп - 18 лева на линеен метър
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 19-02-14 в 20:42.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #38

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Цитат Първоначално публикувано от plochkatabg Виж публикацията
    Здравейте, интересуваме дали този канал е достатъчен или трябва да има и друг, синия контур е кклиматика.
    Ще съм много благодарен, ако получа по бърз отговор, за да мога да действам на едно голямо цапане.
    Мерси!

    Прикачен файл 12912
    На мен ми се струва ,че залагаш бомба със закъснител по-късно за монтажа и демонтажа при профилактики,ако държиш така да се монтира вътрешното тяло.За да избегнеш всичко това,просто монтирай вътрешното тало отдясно на вертикалният канал,т.е. едни 40-50 см. по-надясно,имаш възможност,пък и ще е по-центриран и по -далеч от камината,ако щеш.Просто копни още 20 см.,но вече надясно по хоризонтала и си готов.Монтажната група със сигурност ще го оцени,но всъщност така е по-добре отвсякъде.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #39

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Щом нямаш пари за машината извикай фирма да ти пусне тръбите, за да няма издънки въпроси и философии при монтирането на самата машина. Това е стандартна процедура. Пакетът тръби и захранващ кабел не е много скъп - 18 лева на линеен метър
    Пари за климатик имам, но има по важни дупки за пълнене, този климатик ще се използва пълноценно, чак след 7-8 месеца, без него мога да карам до тогава.И аз това казвам, с риск да обидя колегите занимаващи се с монтаж на климатици, самото полагане на тръбите не е никаква философия, не полагам тръби за совалка. Който и да дойде, трябва да му дам поне 40-50лв, за нещо което мога да го направя сам. Къде се продават за 18 лв?



    Цитат Първоначално публикувано от zvqara Виж публикацията
    спрямо климатика се взимат тръбите и кабелите най добре извикай фирма да ги положат че ако пречупиш някоя тръба после ще къртиш ли за оправянето и?или мислиш да си го монтираш сам
    Вече съм споменал, че ще монтирам 12-ка, какъв размер трябва да са при този климатик?


    Цитат Първоначално публикувано от frescor Виж публикацията
    На мен ми се струва ,че залагаш бомба със закъснител по-късно за монтажа и демонтажа при профилактики,ако държиш така да се монтира вътрешното тяло.За да избегнеш всичко това,просто монтирай вътрешното тало отдясно на вертикалният канал,т.е. едни 40-50 см. по-надясно,имаш възможност,пък и ще е по-центриран и по -далеч от камината,ако щеш.Просто копни още 20 см.,но вече надясно по хоризонтала и си готов.Монтажната група със сигурност ще го оцени,но всъщност така е по-добре отвсякъде.
    По принцип не ми пречи да монтират климатика където им е сгодно спрямо канала, просто гледах духането да е максимално далече от дивана. Тези 20 см на каква височина трябва да са от ръба на трегера, там ще започва климатика, така и не можах да разбера за какво е тази хоризонтала, търсих снимки на климатици отзад, ама явно само жените ги снимат отзад, а климите само отпред!
    Хихи, това е отвор за телевизор, не за камина

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #40

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Ако продължаваш така,накрая май ще си го монтираш сам.На никой не му се дават пари,но отдавна е изпробвано,че евтиното излиза скъпо.Успех!
    bobovo, Aleksandars и Mega харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #41

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Дебелината на тръбите, зависи от МОДЕЛА и МАРКАТА климатик, а не от мощността му. Това, че ще е 12-ка не значи, че конкретния модел, който избереш после, ще "работи" със същия размер тръби, който положиш. Първо избираш модела, гледаш какви размери тръби ползва, и тогава ги купуваш. Масово се използват едни размери тръби, но може да попаднеш на изключение и да се наложи да къртиш втори път.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #42

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Цитат Първоначално публикувано от frescor Виж публикацията
    Ако продължаваш така,накрая май ще си го монтираш сам.На никой не му се дават пари,но отдавна е изпробвано,че евтиното излиза скъпо.Успех!
    Бъди сигурен, че ако реша, ще го монтиран поне с 50% по добро качество от това, което ще ми предложат така наречените "специалисти".
    Вие наистина ли мислите, че масово хората в БГ са толкова неграмотни и неспособни да прекарат 2 тръби по 3 метра???
    Що си мислите, че като някой пита, то той е глупав и вързан в ръцете. Колега Симеонов, а не ми разтягай локуми, че 100% от климатиците трябва да им се смята какви тръби да се заложат като има зададени някакви параметри, които са общо взето еднакви!

    Дали, ако дойда да ви лепя плочки в банята и ви кажа, че ще трябват кинти за сваляне на плочките(старите) ще ми платите за сваляне?

    За пичовете, които мислят, че пестя пари, какво пестя, като залагам за моя сметка тези тръби,след като най вероятно монтажа ще е включен в цената на климатика?

    frescor, когато разбереш какво влагам в една стая, тогава ще имаш право да кажеш, дали го правя евтино или друго, бих дал 500 лв.за нещо смислено, но не и 50 лв. за нещо измислено!!!

    пп
    Честито на лудите от Разград! 0:1

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #43

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    plochkatabg, съветите на колегите са в твоя полза. Никой не ти се бърка как и дали можеш сам да си поставиш тръбния път. Но поне се вслушай в разумните съвети. А и още нещо...Предполагам си чувал приказаката: "Икономията е майка на мизерията".
    Успех с начинанието.
    bobovo, VeleV.Klima, Mega и 3 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #44

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    plochkatabg, съветите на колегите са в твоя полза. Никой не ти се бърка как и дали можеш сам да си поставиш тръбния път. Но поне се вслушай в разумните съвети. А и още нещо...Предполагам си чувал приказаката: "Икономията е майка на мизерията".
    Успех с начинанието.
    Съветите срещу които негодувам, са мнения, които ме правят пълен неграмотник и некадърник, е аз смятам, че не съм такъв, добре един каза нещо за проблеми, е втори каза за проблеми, е трети каза за проблеми, е разбрах де , просто искам отговор на моите конкретни въпроси!
    Когато вложиш десетина-дванадесет хилки в една стая като хол, тогава дали ще мислиш за същата поговорка?
    Икономията е майка на просперитета, и няма нищо общо с изкривената от теб поговорка.
    preparatos одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #45

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Като имаш 20000лв за стая що търсиш безплатно съвети във форум ами се и нервиш. И да ако ми слагаш плочки или аз ще си сваля старите или ще ти платянза това.
    dodo_pv, Aleksandars и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на нагревател на външно тяло - как ?
    От nqmapa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 07-01-16, 00:20
  2. Монтаж на външно тяло в затворено помещение
    От petvp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 24-04-12, 19:09
  3. Монтаж на външно тяло в мазе ?
    От zzz във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 09-10-11, 21:33
  4. Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация
    От Стоян във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-11, 14:24
  5. Вертикален монтаж на външно тяло?
    От alex12 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 14-04-08, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе