Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree15Одобрявам

Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от astoinov Виж публикацията
    То тогава ще трябва да платя на него...
    Не, ще платите ПЪРВО на него. После за монтажа на самата машина. Крепежите на edi1 не са дуракоустойчиви, сиреч, не могат да се монтират от всеки аматьор в КОНКРЕТНИЯ случай, по ред причини и изисквания, които няма да са написани на пакетчето (опаковката). Ако не става с монтаж на терасата, трябва да се подходи много сериозно.
    ponyasd одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Поради подобни "дребни" неудобства, предварителните огледи не бива да се считат за каприз...
    Aleksandars и Mega харесват това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #18

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    На приказка всичко става лесно. Задавате ли си въпроса от какъв материал са плочите, могат ли и с какво да се пробиват, още повече без твърда основа зад тях? Този дето Ви е обещал монтаж за 150 лв. със сигурност не е видял от близо за какво става въпрос.
    Mega и ivan74 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    81
    #19

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Когато човек има желание,варианти много.
    Ще си плати за автовишка и всичко ще стане,както трябва.

    Ако е много високо-алпинист.
    Така е, ама ти май не четеш,че климата е с безплатен монтаж. Та затова както казах да го отсвирили

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Има един колега във форума с климатик за 1000лв. и монтаж за 600. Подозирам, че тук ще станем свидетели на обратното...
    espace, Aleksandars, Mega и 2 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #21

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Еми,то уловката за безплатен монтаж е думата- стандартен,ще рече дупчат дупка за тръбите и монтират. То за това не-трябва да се купуват климатици от хипермаркерите обаче разни хора-разни идеали.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #22

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Работата е, че всички специализирани магазини предлагат същото. Безплатен стандартен монтаж до 3 м. тръбен път. Още повече, че монтажа всъщност го извършва пак една от големите фирми за климатизация, а не техно веригата. Така че аз не разбирам защо е тая теория, че от специализираните магазини е по-добре да си купи човек (същия климатик го има в голям специализиран магазин, но със 150 лв. по-скъп). Както и да е, в крайна сметка реших да монтирам климатика на удобно за монтажистите място с компромиса да доплатя за тръбен път, както и да прежаля кабел канали да опасват половината ми хол, но такъв е живота. Имам какво да напиша още по темата, но май няма да е полезно на никого. Поздрави.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от astoinov Виж публикацията
    Така че аз не разбирам защо е тая теория, че от специализираните магазини е по-добре да си купи човек (същия климатик го има в голям специализиран магазин, но със 150 лв. по-скъп).
    Разликата от къде ще го купиш е минимална и най-често се свежда не толкова до спестяването на пари, колкото до икономия на нерви и активност в този форум.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #24

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    То за това не-трябва да се купуват климатици от хипермаркерите обаче разни хора-разни идеали.
    Тц.Не съм съгласен.Има добри модели климатици,които масово се купуват в България и които изпадат с по 150 лева по евтино в хипермаркетите.Зарежи тия съждения.После си плащаш 150 кинта монтаж и така.Давам ти пример - от хипермаркет 12 lmca ,закупен за 1049 лева.С монтажа стъпи на 1200.Същата фирма дето ми го монтира ми го предлага на 1360.Сори,ама нема как да стане.Съседа си взе два Нордика пак от верига,издебна промоция и ги плати общо 3100 с монтажа двата.Виждал съм и супер-добри оферти за Панасоник.Така че стига с тия митове и градски легенди,че не трябвало да се купува от хипермаркетите

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #25

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Тц.Не съм съгласен.Има добри модели климатици,които масово се купуват в България и които изпадат с по 150 лева по евтино в хипермаркетите.Зарежи тия съждения.После си плащаш 150 кинта монтаж и така.Давам ти пример - от хипермаркет 12 lmca ,закупен за 1049 лева.С монтажа стъпи на 1200.Същата фирма дето ми го монтира ми го предлага на 1360.Сори,ама нема как да стане.Съседа си взе два Нордика пак от верига,издебна промоция и ги плати общо 3100 с монтажа двата.Виждал съм и супер-добри оферти за Панасоник.Така че стига с тия митове и градски легенди,че не трябвало да се купува от хипермаркетите
    Идеята ми беше свързана с монтажа. До колкото знам дават по 50 лева за монтаж на фирмите, които им монтират климите.Ти си прави извода за монтаж и поддръжка.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-08-17 в 20:15.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #26

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Тц.Не съм съгласен.Има добри модели климатици,които масово се купуват в България и които изпадат с по 150 лева по евтино в хипермаркетите.Зарежи тия съждения.После си плащаш 150 кинта монтаж и така.Давам ти пример - от хипермаркет 12 lmca ,закупен за 1049 лева.С монтажа стъпи на 1200.Същата фирма дето ми го монтира ми го предлага на 1360.Сори,ама нема как да стане.Съседа си взе два Нордика пак от верига,издебна промоция и ги плати общо 3100 с монтажа двата.Виждал съм и супер-добри оферти за Панасоник.Така че стига с тия митове и градски легенди,че не трябвало да се купува от хипермаркетите
    Напълно съм съгласен с това. Моят случай е точно такъв. Тази мидея беше пусната в техномикс за 780 лв. с включен монтаж (в тия пари са сметнали надценка + да платят на фирма за монтажа). Във вимакс обаче с включен монтаж същия климатик е 930 лв. (колко ли са си сложили отгоре не знам). По други специализирани магазини го имаше въпросния модел за 820 лв. без включен монтаж (отива дори към 1000 лв. с монтажа). Та вие кое бихте избрали. Да не говорим, че пообиколих няколко специализирани фирми в последствие и се понаслушах на бисери и клишета, но не обичам да соля публично някакви хора, за това няма да ги споделям.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Идеята ми беше свързана с монтажа. До колкото знам дават по 50 лева за монтаж на фирмите, които им монтират климите.Ти си прави извода за монтаж и поддръжка.
    Това няма как да го знам, но и не ме вълнува, нито би трябвало да ме вълнува. В крайна сметка услугата, която се предлага е стандартен монтаж. Фирмите го предлагат на различни цени, но би трябвало да включва сходна работа. И ако си купя климатика от фирма Х и те го монтират не би трябвало да има разлика с това да си го купя от верига и отново въпросната фирма Х го монтира. Защото услугата е една и съща. Да, в единия случай аз ще платя на фирмата Х за това примерно 150 лв., а в другия случай веригата ще плати на фирмата, колкото са се разбрали, но пак казвам за една и съща услуга. Ако бяха различни - ами да казват. Да е монтаж на климатик купен от нас и монтаж на климатик купен от партньор. Аз като клиент не трябва да съм афектиран от това, но нали сме в България и тука всичко може. В крайна сметка работата е специфична, а фирмите нормират стандартността на монтажа само по дължината на тръбния път. Ако не могат да се слагат климатици еди къде си - ами да се напише някъде в условията, за да си преценят хората дали да купуват, защото не е като да няма сгради с окачени фасади.
    Този пост е редактиран от astoinov; 07-08-17 в 09:32.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #27

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    То добре така, ами гаранцията кой я поема? Продавача при проблем, ще каже, че монтажниците са осрали работата, а монтажниците, е абсурд да ти поемат гаранацията и ... си в онова ...22

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #28

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    В моя случай фирмата, която извършва монтажа я поема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Монтаж на външно тяло върху топлоизолация
    От ATM във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 27-05-16, 03:08
  2. Монтаж на външно тяло върху външна изолация
    От DarkSide във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 30-11-15, 23:24
  3. Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?
    От naydenov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 156
    Последно: 05-11-13, 22:31
  4. Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация
    От Стоян във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-11, 14:24
  5. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе