Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 103

Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #46

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Въпроса е, че всичко е изпитано във времето, ако нещо има проблем все щяхме да разберем , нали...
    Не, нямаше да разберете, защото 95 от 100 човека, на които сте монтирали, си нямат и бегла представа как трябва да работи един климатизатор. Сиреч, познават ги по-зле и от Вас. Ако попрочетете тук, ще откриете много говеда, монтирали си нокрия в кенеф (12-ка в 14 квадрата или по-малко), претендиращи, че са наясно с материала, даже даващи и съвети за избор на съкровища и на останалите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #47

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    От CD-то, оригинален файл за монтаж на климатик Дайсейкай-6 - ЦЪК
    Не можах да видя някакво ограничение за минимален тръбен път.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #48

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не, нямаше да разберете, защото 95 от 100 човека, на които сте монтирали, си нямат и бегла представа как трябва да работи един климатизатор. Сиреч, познават ги по-зле и от Вас. Ако попрочетете тук, ще откриете много говеда, монтирали си нокрия в кенеф (12-ка в 14 квадрата или по-малко), претендиращи, че са наясно с материала, даже даващи и съвети за избор на съкровища и на останалите.
    Е как , монтирани са милиони климатици за толкова гоини всички са свързани с дистрибутори срещат се колеги говорят обсъждат, семинари има...Информация, производители. Защо си мислите ,че топлата вода не е открита. Всеки производител може да завърти 2 м допълнителна тръба в топлообменника или където поиска ако иска да постигне някакъв баланс.. Пък да не си бройм климатиците, кой колко бил слагал 50 ли 100 ли... Има милиони монтирани...

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #49

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Прочели от тук от там за 2 дена и почват упражнения за луди...
    От кога сервизните станаха 'от тук от там'? С този ред на мислене съм сигурен , че монтирате машини на които в сервизното е дадено 3х2,5 кабел а вие слагате 3х1,5. Нали се очаква, че потребитреля не чете сервизни, а лудите в случая са потребителите, които ви наемат да им монтирате климатиците.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #50

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    От кога сервизните станаха 'от тук от там'? С този ред на мислене съм сигурен , че монтирате машини на които в сервизното е дадено 3х2,5 кабел а вие слагате 3х1,5. Нали се очаква, че потребитреля не чете сервизни, а лудите в случая са потребителите, които ви наемат да им монтирате климатиците.
    Колега написал съм когато отида на монтаж ,че са прочели от тук от там...Сервизния се надявам ,че може и сам да си го монтира... Виждам че разбираш от кабел,няма да споря , не искам да се заяждам с никого... Просто се ядосвам защото хората(клиентите) наистина се объркват, хем не разбират ,ти изтърсят някоя глупост , да се смееш ли да плачеш ли... Утре ще ми поискат 6 м. тръба на няква пиклива девятка да туря, някоя северна стена да провися, вземам си климатика и си тръгвам, честно!!! Има си специалисти да им го слагат да печелят там и да му носят гаранцията...
    Този пост е редактиран от microclim@; 04-02-18 в 23:08.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #51

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Колега, на скоро ми се наложи да си направя дребна операция... Ама гледах хирурга да е с престилка, шапка, маска ръкавици... даже ми се щеше да си измие ръцете. Аз от медицина нищо не разбирам - както и Вие от стандарти. Ама хайде да не отричаме едното или другото...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #52

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Айде сега, като ще се гоним по устав, да ви питам аз Вас!!! На колко нютон метра стягате тръбите и къде са ви динамометричните ключове!??

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #53

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Колега написал съм когато отида на монтаж ,че са прочели от тук от там...Сервизния се надявам ,че може и сам да си го монтира... Виждам че разбираш от кабел,няма да споря , не искам да се заяждам с никого... Просто се ядосвам защото хората(клиентите) наистина се объркват, хем не разбират ,ти изтърсят някоя глупост , да се смееш ли да плачеш ли... Утре ще ми поискат 6 м. тръба на няква пиклива девятка да туря, някоя северна стена да провися, вземам си климатика и си тръгвам, честно!!! Има си специалисти да им го слагат да печелят там и да му носят гаранцията...
    Колега аз от кабели не разбирам, защото не ми се е налагало да разбирам, но просто съм технически грамотен и като погледна сервизното разбирам какво е казал производителя за по-добра работа на неговия климатик и се чудя на такива пишман майстори, които се имат за нещо повече от фирмата производител да определят те какво да бъде. Лошото в случая е,че масовият потребител не е технически грамотен и точно това спомага на пишман майсторите да си правят експерименти. Друго е да отидеш и да начаткаш един монтаж за 40мин. да те черпят кафенце, да ти дадат бакшиш за 'добре' свършената работа и да те изпратят като спасител. Какво значение има колко метра са тръбите след като клиента си плаща?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #54

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Колега написал съм когато отида на монтаж ,че са прочели от тук от там...Сервизния се надявам ,че може и сам да си го монтира... Виждам че разбираш от кабел,няма да споря , не искам да се заяждам с никого... Просто се ядосвам защото хората(клиентите) наистина се объркват, хем не разбират ,ти изтърсят някоя глупост , да се смееш ли да плачеш ли... Утре ще ми поискат 6 м. тръба на няква пиклива девятка да туря, някоя северна стена да провися, вземам си климатика и си тръгвам, честно!!! Има си специалисти да им го слагат да печелят там и да му носят гаранцията...
    Микро, пак не четеш с разбиране. Човекът ти е написал, че потребителят е прочел в "сервизното" ръководство за съответния модел написано от фирмата производител, а не че клиентът е "сервизен" техник (предполагам това визираш) по професия. Това сервизно ръководство не е Инструкцията за употреба в кашона и най-често се намира само в интернет, примерно сайта на производителя. В него има с пълни подробности описани устройството на машината, алгоритъм на работа и софтуер, пълни технически данни и изисквания за монтаж. Понякога клиента ако "изтърси някоя глупост" според монтажника, да не излезе, че не е глупост, а незнание на монтажника по изискванията.
    Един приятелски съвет - не е лошо да не бързаш при четенето и да осмисляш малко повече прочетеното, защото няколко пъти вече се бъркаш и въобще не схващаш смисъла на постовете, които коментираш. Изглежда си вършиш с мерак работата, което е супер, но винаги човек може и трябва да се развива.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-02-18 в 14:38.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #55

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не, нямаше да разберете, защото 95 от 100 човека, на които сте монтирали, си нямат и бегла представа как трябва да работи един климатизатор. Сиреч, познават ги по-зле и от Вас. Ако попрочетете тук, ще откриете много говеда, монтирали си нокрия в кенеф (12-ка в 14 квадрата или по-малко), претендиращи, че са наясно с материала, даже даващи и съвети за избор на съкровища и на останалите.
    Абсолютната истина.Вчера бях на гости при уж интелегентен човек,с претенциите за информирана личност,на когото бяха монтирали Хайер 24-ка в стая от 20 квадрата,с обосновката че две от стените са му били външни,едната от които представлява голям прозорец.Когато тръгнах да се прибирам към нас,започнах да оглеждам монтираните по блокове и къщи климатици.Установих,че почти 99% от монтираните в по ранен период от време климатици (когато не се четяха толкова форуми) с с тръбен път по метър или направо гръб в гръб.Трасето което изминах бе около 2 километра ,ходих пеша,и само на пръстите на едната ми ръка се броят климатиците с по 3 и повече метра тръбен път,и то си личеше че са прясно монтирани,което ме навява на мисълта че полза от форумите има.Друг факт е,че абсолютно никъде не видях тръби скрити в PVC канал.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #56

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    И аз ви питам, на колко нютон метра стягате тръбите и къде са ви динамометричните ключове? Това също го пише с сервизното, защо го четете избирателно?
    И друго да ви питам, когато ви извикат да преместите климатик, и няма сервизно,няква куча марка и няма сервизно...Ко правите бе колеги, май го отказвате...Мисля че трябва да знаем какво правим, това са рутинни процедури и сервизно не е точната дума, сервизното се чете при отстраняване на дефект...
    Че аз колкото климатици са ми минали през ръцете ако на всеки един бях чел ''сервизното'' трябваше да бачкам на бюро, не на стълба.Колкото и сервизни да прочетеш има хора цял живот четат а жена им слага контактите в къщата....И такъв случай съм имал, слагам климатика викам двоен контакт сложете,уж много чел, извика жена си да и обесня за контакта. Да ви кажа климатика не ядрен реактор, да ви трябва ядрен физик да го слага...Хората вече и сами си ги слагат, тея инсталацион мануали са точно за това, за хора дето за пръв път се опитват да слагат. Във всички пише едно и също най общо казано...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #57

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Този въпрос с дължината на тръбния път вече стана библейски . Имам Panasonic вече 11 години работи без проблеми с тръбен път 60см. Явно не само дължината е пречка за нормална работа на климатика.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #58

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Този въпрос с дължината на тръбния път вече стана библейски . Имам Panasonic вече 11 години работи без проблеми с тръбен път 60см.
    Да де,нали това подчертаха и назад в темата .Той си работи,не е като да не работи.Никой не е казал че при дължина от метър на тръбите жизнения цикъл на машината се скъсява с 20%.Въпросът е,че би могло да бъде още по добре,особено от към аспекта шумоотдаване.Пиша като човек,лично засегнат от проблема "къс тръбен път".

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #59

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Не бачкат , сварвал съм няколко , по мощни набухани с по 60 см , забиват, удължаваш тръбите и се оправят, говоря за 24-ка . Панасоника ако не е много мощен сигурно си работи ама 60 санта го товарят. Сварвал съм и Мидея с муфа от 20 санта...Значи симттомите са същите , като презареждане с фреон , и на практика точно това се получава ,затлачва се топлообменика с втечнен фреон, кяпилярките не могат да разсеят дебита и се нарушава циркулацията. Вдига налягане а не топлоотдава. Да кажа и защо...Туй няма да го намерите в сервизното,за туй да кажа....
    Този пост е редактиран от microclim@; 05-02-18 в 13:49.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #60

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Туй няма да го намерите в сервизното,за туй да кажа....
    Няма и да го има. Защото там е описано какво се изисква а това, че някой пишман майстор е направил друго е отделен въпрос.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на Toshiba 281UDR при 9м тръбен път и 6 чупки
    От karrum във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-16, 12:30
  2. FTXZ50, 20 ZMXS, RAS B10N3KV2-E1 - Дължина на тръбен път?
    От kokovox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-15, 08:26
  3. Дължина на тръбен път на LG CS 09 AF
    От hristo.petrov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-11, 14:23
  4. Отговори: 29
    Последно: 10-08-09, 19:51
  5. Проблем ли е дължина на тръбен път от 50 сантиметра?
    От ogorogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-07, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе