Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67

Предпазване на климатика от градушка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Застраховател в България рядко плаща, ако плати е след ходене по мъките и нищожни суми. Една от мутренските компании плаща само след спечелено дело, защото закона е правен за тях. Санкции никакви, народа плаща за няма нищо.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    На мен ми плащат всичко, кога се наложи, ама по други причини, за жалост.Обикновения човек редовно го тормозят.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #48

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А, не бъркай двата щата! Технически грамотните не ядат пържоли от нарисувани прасета, защото ползват разни джаджи за защита от пренапрежения и разни други нещица за защита от градушки! Не се прави, че не знаеш!
    Значи един прокурор,микробилог,писател,неврохирург или оборотна чалга изпълнителка няма смисъл да си застраховат скъпите климатици ,телевизори и хладилници,щото застрахователите са измамници и могат да гризнат хартията,ами да се стягат и да спретват в къщи по една домашно приготвена защита от пренапрежение както и някое made in гаража гръмоотводче.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #49

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Ех, то и да случи човек на читав климатик не било лесно след това. Кафези, застраховки, вата...нагреватели...

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #50

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    да спретват в къщи по една домашно приготвена защита от пренапрежение както и някое made in гаража гръмоотводче.
    Като гледам, какви пишкомери сте извадили... май и гръмоотвод не ви е ненужен...

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #51

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    не ми се рови из гоогле фотоса да ви покажа снимка на външното на втората ми еу нокрия ,беше , а и все още е бачкала само 3 месеца.
    търсих гребенче известно време. после реших че каквото такова и така.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #52

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Значи един прокурор,микробилог,писател,неврохирург или оборотна чалга изпълнителка няма смисъл да си застраховат скъпите климатици ,телевизори и хладилници,щото застрахователите са измамници и могат да гризнат хартията,ами да се стягат и да спретват в къщи по една домашно приготвена защита от пренапрежение както и някое made in гаража гръмоотводче.
    Аз няма да ти давам квалификации /мислих, че се правиш ама май не/, но всички тези професии, които си изброил не спадат към техническите! За тях нищо не съм казвал /не го ли разбра/. Катодните отводители примерно не спадат към домашно приготвените, ама ти няма откъде да знаеш.
    Интересно колко ли прокурори се подвизават в този ​технически форум. Ако има такива, моля да си кажат.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #53

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Интересно колко ли прокурори се подвизават в този ​технически форум. Ако има такива, моля да си кажат.
    На мен пък ми е интересно колко техничари се подвизават. Че кой доктор, кой - адвокат... и няколко лауреати.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #54

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Аз като отворих темата за защита от градушката, наистина имах предвид повече техническата част и защита чрез технически средства. За застраховки въобще не съм мислил и в интерес на истината нямам намерение да го застраховам. Единствената причина, поради която бих направил застраховка е, че според мен много не случих на климатик. Ако му направя застраховка, тогава трябва да се моля да го удари градушка, та поне да ми дадат някой лев и да се отърва от този. Ама не знам какво плащат, някой каза че плащали всичко, ама не на всички. Как по-точно трябва да се застрахова един климатик, че да му платят всичко? Целият ли трябва да се застрахова или само половината - външното тяло. Трябва ли да се напише всяка една вероятност от какво се застрахова - градушка, пожар, земетресение, и застраховката ще покрива само щети от упоменатите бедствия ли? Ами ако например възръстен щъркел живеещ наблизо по време на полет получи инфаркт и падайки се забие с клюна напред във външното тяло на климатика, натроши пластмасовата решетка, изкриви перката на вентилатора и пробие някоя тръба на топлообменника, застраховката ще важи ли в този случай? Или трябва и това да е упоменато предварително в застраховката, както и точната възраст на щъркела, неговия маршрут на полета и здравословното му състояние, че чак тогава да признаят застраховката? Трябва ли да запазя щъркела като доказателство? Малко на майтап я подкарах, ама към това съсловие застрахователите не изпитвам голяма обич и доверие.
    По-добре да си пазя климатика с чергата .

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #55

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Техническите средства против градушка не са много - ракети против градушка, или мрежа против градушка (различни форми и вариации).
    Този пост е редактиран от Mega; 03-01-18 в 22:23.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #56

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Дарко, що не пуснеш тук една две снимки как и по какъв начин е монтирано "златото" Може пък на някой да му хрумне някоя читава идея.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #57

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Караганчев,много удобно пропусна да споменеш ,че уточнението ми се отнася за случаите когато имате няколко скъпи климатика ...
    Нищо не съм пропуснал. Просто се опитах да ти кажа, че да правиш подобни обобщения за всички, които не правят глупости, като теб, е също толкова глупаво.
    Можеше просто да кажеш, как е правилно според теб, а не да се правиш на последна инстанция.
    Между другото, моите климатици въобще не са евтини...

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #58

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Дарко, що не пуснеш тук една две снимки как и по какъв начин е монтирано "златото" Може пък на някой да му хрумне някоя читава идея.
    Аааа, голямо "злато" е, няма що - 22кг. дрънчаща, тракаща и бучаща на моменти тенекия и виеща и скърцаща пластмаса вътре в къщи . Има и снимка в темата за "Мирай", ама това не е важно какъв е климатика. Имам се за що годе технически грамотен човек(е, с избора на климатика малко сбърках), и гледам да се грижа и поддържам нещата си. Няма да ми е драго да го гледам климатика нацепен и очукан от градушка. Външното тяло ми е на много достъпно и удобно място на терасата, да му метна нещо отгоре при нужда. Затова попитах за различни варианти и начини за момента или постоянна защита. Благодаря за дадените съвети, снимки и някои решения. До сезона на градушките има още време, надявам се да измисля нещо подходящо дотогава.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #59

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Човек не купува застраховка за имущество, заради климатиците си, а за.... движимото и недвижимото си имущество. Климатиците ще са ти последния дерт при наводнение, заметресение, пожар или кражба. Особеното при климите е че са част от движимото имуществото, заедно с цялото обзавеждане на жилището, а половината от машината не е в границите на жилището (освен, ако външното тяло не е вътре в жилището като при Касапа). За такива особености или покрития извън лимитите на полицата трябва отделна добавка към основната полица с обяснения и отделен лимит на погасяване. Климите в моето жилище съвсем не са от най-скъпите вещи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #60

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Паричната цена и стойност на даден уред, за всеки човек е различна в зависимост от неговото материално състояние и възможности - за един е нищо, за друг е много. Грижата и опазването на имуществото според мен е въпрос на принцип и навици - всеки сам си решава - дали да си пази нещата и по какъв начин .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 44
    Последно: 16-12-20, 19:42
  2. Покриване/предпазване на климатик
    От Svetste във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 09-10-08, 23:17
  3. Предпазване от прах?
    От JOJO във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-06, 21:35
  4. Варна отново под Градушка!!!
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 30
    Последно: 03-07-06, 21:09
  5. Software за предпазване...
    От _NO_NAME_ във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 07-08-04, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе