Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25
Like Tree5Одобрявам

Мазилка или гипсокартон на тавана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #16

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Ако ще слагаш вата на тавана помисли и за пароизолационна мембрана, за да не ти се овлажни ватата от влагата в помещенията.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #17

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Разбрахме се да го оставим на замазка, без гипсокартон.
    Благодаря на всички!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #18

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Твоя работа , но помисли пак .Не е сериозно оскъпяване , прави се бързо. И аз преди време реших така да го оставя. Сега проблем с мухъл и напукан от влагата таван, хем не се живее постоянно в апартамента. Лятото ще почвам ремонт да си оправя тавана , този път с гипсокартон и вата. Бая местене на мебели ще има .

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #19

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Аз винаги бих заложил на гипсокартона. При мен се отне малко височина заради луничките, които монтирах, за които после се оказа, че не е достатъчно мястото (кофти майстор) и се наложи да изнеса осветлението на спотове, което се случи след като щях за малко да подпаля инсталацията от пригряла луничка заради липсата на пространство. Както и да е, това не е важно. Първоначално бях предвидил всичко за шпакловка и мазилка, но в движение стана ясно, че тавана си ми е бая крив. Рязко сменихме подхода и още на часа поръчах гипсокартон, който пък беше на някаква промоция тук и дойде на следващия ден още. Изгубих малко пари понеже майсторите бяха от този тип дето си носят сами и материалите, но нямаха готовност с картон да реагират, а исках да стане бързо. Сега, 6 години по-късно като погледна таванчето и ме кефи колко е право. Картона си е картон за тавана. Виж, за стените вече си е друга бира.

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #20

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Беше вече, подписахме договора на замазка да е.
    Лунички и аз вероятно ще слагам, но ще са на отделни модули/фигури, не по целият таван - от тази гледна точка, сваляйки веднъж височината по цялата площ и още веднъж за луничките, може би щеше да стане прекалено много.
    Ходих преди няколко дни на оглед. Добре е станало и поне към момента не забелязвам нещо да е криво по стените и таваните. Само в спалнята видях някакво петно на тавана, което не можах да разбера какво е. Прилича на ръжда от арматурата?! Има диаметър около 3 сантиметра.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    zashemetko одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #21

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Мажеш с блажна боя, където видиш такива ръждивини
    Shmi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #22

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от zashemetko Виж публикацията
    Аз винаги бих заложил на гипсокартона. При мен се отне малко височина заради луничките, които монтирах, за които после се оказа, че не е достатъчно мястото (кофти майстор) и се наложи да изнеса осветлението на спотове, което се случи след като щях за малко да подпаля инсталацията от пригряла луничка заради липсата на пространство. Както и да е, това не е важно. Първоначално бях предвидил всичко за шпакловка и мазилка, но в движение стана ясно, че тавана си ми е бая крив. Рязко сменихме подхода и още на часа поръчах гипсокартон, който пък беше на някаква промоция тук и дойде на следващия ден още. Изгубих малко пари понеже майсторите бяха от този тип дето си носят сами и материалите, но нямаха готовност с картон да реагират, а исках да стане бързо. Сега, 6 години по-късно като погледна таванчето и ме кефи колко е право. Картона си е картон за тавана. Виж, за стените вече си е друга бира.
    Интересното е, че се получава някакво deja vu. И аз ползвах майстори, които при предплата и договор даваг 10% отстъпка и аз бях подписал, но се разбрах с тях и въпреки, че беше в мой финансов ущърб променихме подхода за тавана. Те в допълнение може би от недоволство ми направиха "страхотна" шпакловка и на стените де, ама карай... Само на светната лампа се забелязва хаха.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    1
    #23

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Здравейте,

    Аз сложих гипсокартон на моя таван и съм много доволна.
    Фирмата ми направи и фигура със скрито осветление.
    Като цяло работиха много чисто и бързо.

    Използвам случая да ги похваля, защото момчетата наистина го заслужават: Ремонти
    Имате ли нужда от всякакви довършителни ремонти или кухня по поръчка - те са хората!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #24

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    И се регистрирахте да пишете точно в тази тема и направите реклама?

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Мазилка или гипсокартон на тавана

    Ми чи как
    Разгледахме сайта им...
    Интересно сега автора помогна ли му тази реклама за решението кое да избере...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Вътрешна изолация на тавана
    От dimtar във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 94
    Последно: 30-01-15, 19:06
  2. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 21:29
  3. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 12:09
  4. Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?
    От prawler във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 10-07-09, 20:57
  5. Мазилка на хартиена основа?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-09, 17:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе