Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree6Одобрявам

Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #16

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Това с фибрана да оправяш кривините си е доста трудно занимание и ме съмнява резултата да е хубав накрая. Ако майстор се навие - ще ти излезе скъпичко, че голяма играчка и губене на време за съмнителен резултат. То напасване на фибран на различни дебелини - кошмар После един тон гипс и мрежа за допълнително изравняване... Бе мътна и кървава направо...

    Според мен минимума за картон е от порядъка на 4,25 - 5 см. надолу от най-ниската точка. Т.е. У профила е 3см. + картон 1,25см и някой друг милиметър гипс... Обаче това си е класика и лесно постижимо... Но 3-4 см. жертваш
    DakataYordanov одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Крив таван не се изправя с мазилки, каквито и да са те. Единствения начин е гипскартон.
    DakataYordanov одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #18

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Това с фибрана да оправяш кривините си е доста трудно занимание и ме съмнява резултата да е хубав накрая. Ако майстор се навие - ще ти излезе скъпичко, че голяма играчка и губене на време за съмнителен резултат. То напасване на фибран на различни дебелини - кошмар После един тон гипс и мрежа за допълнително изравняване... Бе мътна и кървава направо...

    Според мен минимума за картон е от порядъка на 4,25 - 5 см. надолу от най-ниската точка. Т.е. У профила е 3см. + картон 1,25см и някой друг милиметър гипс... Обаче това си е класика и лесно постижимо... Но 3-4 см. жертваш
    Измазването го изключих, защото ще излезе много скъпо и пак ще е криво. Тъкмо се навих на фибрана, но с това изказване малко ме притесни. Мислех да се хвана с един приятел, който е слагал гипсокартон, макар че не е същото и да пробваме, хич не ми се губят тези 5 см. А фибрана предпоставка ли е за мухъл и бъдещи проблеми?

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #19

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от DakataYordanov Виж публикацията
    Измазването го изключих, защото ще излезе много скъпо и пак ще е криво. Тъкмо се навих на фибрана, но с това изказване малко ме притесни. Мислех да се хвана с един приятел, който е слагал гипсокартон, макар че не е същото и да пробваме, хич не ми се губят тези 5 см. А фибрана предпоставка ли е за мухъл и бъдещи проблеми?
    Това което мога да коментирам за мухала е само от лични наблюдения.
    Ако има източник на влага - появява се мухъл. Местата където има термодвойка - т.е. място с термоизолирана повърхност и контактува с друга не изолирана - там може да се получи конденз и мухъл. Принципно на тавна в стая едва ли може да има мухъл освен ако не се готви в помещението и няма аспирация...
    DakataYordanov одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #20

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Това което мога да коментирам за мухала е само от лични наблюдения.
    Ако има източник на влага - появява се мухъл. Местата където има термодвойка - т.е. място с термоизолирана повърхност и контактува с друга не изолирана - там може да се получи конденз и мухъл. Принципно на тавна в стая едва ли може да има мухъл освен ако не се готви в помещението и няма аспирация...
    Все пак ако реша да пробвам с фибран, тъй като ще имам външни стени с гипсокартон, трябва ли първо те да се направят и тогава тавана, или като е с фибран няма значение.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #21

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от DakataYordanov Виж публикацията
    Все пак ако реша да пробвам с фибран, тъй като ще имам външни стени с гипсокартон, трябва ли първо те да се направят и тогава тавана, или като е с фибран няма значение.
    Би трябвало да няма значение...Ама как външни стени с картон? В смисъл от вътре или отвън на стената ще е картона?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #22

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Би трябвало да няма значение...Ама как външни стени с картон? В смисъл от вътре или отвън на стената ще е картона?
    Отвътре ще е картона, ще изолирам само външните стени.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Дака, или тук или в Направи сам, ще станеш разноглед от решения, даже половината пропускаш да ги обмислиш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #24

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Дака, или тук или в Направи сам, ще станеш разноглед от решения, даже половината пропускаш да ги обмислиш.
    И ти си прав, в крайна сметка в двете най-ниски стаи които са около 252 ще пробвам с фибран. Другите са около 254 и ще прежаля да паднат на и 49 с гипсокартон. Ако не стане с фибрана, поне ще знам, че съм пробвал.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #25

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Ако ти се дава някой леФ виж тея : https://bonita.bg/

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #26

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от DakataYordanov Виж публикацията
    Отвътре ще е картона, ще изолирам само външните стени.
    Ако изолираш външни стени отвътре, без външна изолация, шанса да си вкараш конденза вътре и оттам мухъла е над 80%. Трябва много добре да изпълниш пароизолацията, което е доста трудничко, ако изпълнителя не е наясно какво трябва да направи.
    А пък гипскартона маскира това идеално и докато разбереш какво синаправил минава доста време.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Мазилка или гипсокартон на тавана
    От Shmi във форум Домашен майстор
    Отговори: 24
    Последно: 29-06-20, 15:09
  2. Избор на тих хладилник с височина 210-230 см
    От Resib във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-15, 20:26
  3. ТВ шкаф-височина.
    От erkamu във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-01-14, 09:20
  4. Мазилка на хартиена основа?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-09, 17:10
  5. Как да си възстановя файл?
    От JM във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-04, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе