Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #1

    Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Здравейте, в процес на основен ремонт съм и се подведох да изкъртя мазилката на таваните с идеята, че това ще качи нивото и ще мога да си направя изолация с вата и гипсокартон. Това беше голяма грешка, защото на места нивото се вдигна само със сантиметър и общо взето стана голяма разправия за нищо. Станалото станало, обаче сега се чудя как да поправя щетата и да възстановя тавана с възможно най-малко загуби от височината. Гипсокартонът вече не е вариант, тъй като тавана ще падне на 245-243см, което си е доста малко, а сме високи хора.
    Каква мазилка трябва да се сложи и колко ще отнеме от височината? Кой е най-добрият материал, за да нямам проблеми с напукване и ронене в бъдеще. Проблемът ми е наистина голям и всякакви идеи са добре дошли.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    колко ще отнеме от височината може да каже само лазерният нивелир (затова и на места си "спечелил" само 1 см)

    най-тънко би ти излязло само с шпакловка, но ако я направиш само колкото да изгладиш тавана, вълните по него са ти гарантирани

    не знам в резултат на какви умозаключения си решил да сваляш мазилка от таван и какви резултати си очаквал (10 см? 15?!), но за първи път чувам за подобна хрумка, и на твое място бих unfriend-нал персоната, която ти е докарала този кошмар на главата!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    колко ще отнеме от височината може да каже само лазерният нивелир (затова и на места си "спечелил" само 1 см)

    най-тънко би ти излязло само с шпакловка, но ако я направиш само колкото да изгладиш тавана, вълните по него са ти гарантирани

    не знам в резултат на какви умозаключения си решил да сваляш мазилка от таван и какви резултати си очаквал (10 см? 15?!), но за първи път чувам за подобна хрумка, и на твое място бих unfriend-нал персоната, която ти е докарала този кошмар на главата!
    Доверих се на един пишман майстор и наистина беше голяма грешка. А не е ли по добре да се измаже преди шпакловката, предполагам че няма да излезе повече от 2см.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #4

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Според мен, ако си се спрял на мазилка за тавана, след като почистиш добре основата, слагаш грунд за мазилка и после има различни видове декоративна мазилка /драскана, влачена и др./ с различни големини на камъчетата /от 1,2мм до 3мм. /и дори ако искаш е възможно да е цветна.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Колко сте високи, повече от 240см ли? Какъв е проблема с картон и вата таван на 2.4м от пода? Каквато и мазилка да намажеш няма да има ефект на топлоизолация, а основните топлозагуби са през тавана.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Изглежда като да сте се вманиячили за всеки сантиметър.

    И все пак за равен таван - гипскартон.
    Може пък да погледнете пода - дали не може да се свали...

    Колко сте високи всъщност?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Подът е паркет, от там не може да се спечели. Аз съм висок 2 метра, жена ми 1.70, затова мисля че ще ни е ниско. Сега по същество - качвам снимки на тавана в момента, ако успея да изшкуря грапавините, мислите ли че с фибран 1 см ще стане, но не знам доколко е добре. И с пяна ли да е или с лепило. И след това шпакловка с мрежа.
    Кой вариант за вас е по-добър - замазка или фибран. Важно е да отбележа, че таваните са криви, на места има разлика от 5см. и не знам как ще стане работата..
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #8

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Грунд, фибран,,дюбел тука там, шпакловка с мрежа..

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Според мен гипскартон - ще загубиш около 5-6см. но ще ти е идеално правно и изолация която на тавана е едно от най-важното място за такава.
    Ако тръгнеш с мазилка, като гледам какви кратери и неравности... ще ти се свали пак с поне 2-3 см... а фибран ако слагаш и още ще свали...

    Цялата работа с картона да ти излезе на минус 3-4 см. не виждам причини въпреки височината ти дали ще ти остават до тавана 42 или 45 см.

    А вратите ти колко са високи? Да не се окаже там по големия проблем...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Според мен гипскартон - ще загубиш около 5-6см. но ще ти е идеално правно и изолация която на тавана е едно от най-важното място за такава.
    Ако тръгнеш с мазилка, като гледам какви кратери и неравности... ще ти се свали пак с поне 2-3 см... а фибран ако слагаш и още ще свали...

    Цялата работа с картона да ти излезе на минус 3-4 см. не виждам причини въпреки височината ти дали ще ти остават до тавана 42 или 45 см.

    А вратите ти колко са високи? Да не се окаже там по големия проблем...
    С вратите мисля няма да има проблем - интериорните са 201см, на терасата 230см. Обаче това за фибрана, че ще свали повече не го очаквах, мислех че с него по- малко ще се загуби. Майстора, с който говорих за гипсокартона ми каза, че ако ватата се натъпче може да стане 5см вместо 7см. Според вас възможно ли е това?

  13. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #11

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Аз дадох идеята за фибрана първо защото можеш да обереш кривините с различна дебелина листове, второ защото няма да правиш конструкция , и трето най малко ще падне нивото. С картона ще се свали с още 3 см минимум
    Иначе ако не са ти проблем 3-5 см, с картон ще е най добре.
    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от bullyboy; 16-07-20 в 14:25.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от bullyboy Виж публикацията
    Аз дадох идеята за фибрана първо защото можеш да обереш кривините с различна дебелина листове, второ защото няма да правиш конструкция , и трето най малко ще падне нивото. С картона ще се свали с още 3 см минимум

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
    И аз за това започнах да обмислям варианта с фибран. А и с него предполагам ще стане по лесно, отколкото измазване и пак си е някакъв вид изолация. Има ли все пак недостъци слагането на фибран, да не бера ядове после.

  16. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #13

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Всичко има недостатъци, ама си зависи от майсторите донякъде. Понеже е в темата за домашен майстор и съм правил подобно нещо, затова ти го предлагам понеже всеки сантиметър ти е важен. Дори там където ти е най ниската част може да го изравниш и шпакловаш без да лепиш фибран за да не пада по ниско. Аз направих така:
    1 см под най ниската част на тавана очертах водоравни хоризонтали по 4те стени, в средата си сложих майки на същото ниво и след това пълних с различна дебелина фибран, като си следиш нивото по стените и майките. Там където остана много тънко под 1 см, го изравних с гипсово лепило..

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Цитат Първоначално публикувано от bullyboy Виж публикацията
    Всичко има недостатъци, ама си зависи от майсторите донякъде. Понеже е в темата за домашен майстор и съм правил подобно нещо, затова ти го предлагам понеже всеки сантиметър ти е важен. Дори там където ти е най ниската част може да го изравниш и шпакловаш без да лепиш фибран за да не пада по ниско. Аз направих така:
    1 см под най ниската част на тавана очертах водоравни хоризонтали по 4те стени, в средата си сложих майки на същото ниво и след това пълних с различна дебелина фибран, като си следиш нивото по стените и майките. Там където остана много тънко под 1 см, го изравних с гипсово лепило..

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
    Идеята ми се струва доста добра, само не разбирам защо остава по малко от см, като сваляш един см от най-ниската точка. Иначе добър ли беше крайния резултат? После с мрежа ли шпаклова? Имаш ли някакъв проблем с мухъл или влага?

  18. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #15

    Отговор: Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

    Ами оставих защото плочата беше грапава и неравна и имах мегдан да я изравня, ако беше на нула нали трябва и материал да се сложи
    Ти може да импровизираш според твоето положение..
    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мазилка или гипсокартон на тавана
    От Shmi във форум Домашен майстор
    Отговори: 24
    Последно: 29-06-20, 16:09
  2. Избор на тих хладилник с височина 210-230 см
    От Resib във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-15, 21:26
  3. ТВ шкаф-височина.
    От erkamu във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-01-14, 10:20
  4. Мазилка на хартиена основа?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-09, 18:10
  5. Как да си възстановя файл?
    От JM във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-04, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе