Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Климатици TCL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #16

    Re:Климатици марка '' TCL ''

    Най-големите китайски производители са Гри, Мидеа, Хаер, Аукс.
    Всички знаем какво им е качеството ?? Всички останали са по-малки и по презумпция с по- лошо качество. Като TCL има още поне 30 китайски фирми, като всички те едва ли заслужават отделна тема във форума. А ако някой си мисли,че има евтино и хубаво и от евтиното още по-евтино и хубаво си е проблем /негов/

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #17

    Re:Климатици марка '' TCL ''

    Е то не винаги по- високата цена е критерий за много по- високо качество. Много от хвалените Японски климатици например се произвеждат именно в такива китайски фирми и малко от българските фирми които ги предлагат оповестяват това. Направи ми впечатление като разгеждах един сайт където продаваха Панасоник и за всеки модел имаше информация къде е произведен- Япония, Китай или Малайзия. Повечето фирми пишат Япония и точка по въпроса и ние си плащаме по- скъпо само заради името. Панасоника го дадох като пример само но това се отнася и за други марки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    30
    #18

    Re:Климатици марка '' TCL ''

    В случай че някой е забравил какъв основния въпрос в тази тема моля да си го припомни и нека да не се пише на изуст.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #19

    Re:Климатици марка '' TCL ''

    А какъв е основния въпрос

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    30
    #20

    Re:Климатици марка '' TCL ''

    Цитат Първоначално публикувано от pivar
    Здравейте,
    моля който има впечетления от климатиците TCL нека да ги сподели във форума.


    То е ясно че това имах предвид а не общи приказки, предложения или предположения.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #21

    Re:Климатици марка '' TCL ''

    Предполагам че не слагаш всички под общ знаменател. Както бях споменал аз не съм от разбиращите но за сметка на това питам и се интересувам. Това което съм писал се обосновава на факти и доказателства.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    2
    #22

    Re:Климатици марка '' TCL ''

    TCL са завод в Китай,не са стикер марка,но техниката която бълва от там е с уникално ниско качество.Ходих на ремонта на такъв,3 годишен.Нямаше преграда м/у компресора и перката.Повече няма какво да кажа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #23

    Re:Климатици TCL

    Може би не са известна марка (като Midea в България), но всички са на R410 DuPont и работят ефективно и зимата. Във Варна при влажния климат,дори и при най-ниските температури не съм имал нито един замръзнал. Дизайнът им също е уникален.http://splitservice.hit.bg/tcl.html

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #24

    Re:Климатици TCL

    Незнам какво им е уникалното в дизайна...А колкото до това, че всички са 410 - това не е вярно - скоро ходих да оправям една колона, която беше докаран директно от Китай, точно TCL...Беше на 22.... Вярваш или не вярваш, пича се занимава с внос на китайски стоки (всичко дето го има в магазините за 1 лев) и си е докарал от там - естествено го бяха излъгали в мощностите - иначе машината е струвала 1400 лв и 1000 лв екотакса. В същия момент, негови колеги също си докараха две колони, едно към едно с TCL-а, но на тях пишеше Panasanic...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #25

    Re:Климатици TCL

    Серията М и L са достатъчно изчистени и ефектни, колоната също. Не казвам,че завода не произвежда климатици и с 22,говоря за вноса в България,а в същия завод могат да ти направят и собствена марка(стига да си я поръчаш).

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #26

    Re:Климатици TCL

    Цитат Първоначално публикувано от splitservice
    Серията М и L са достатъчно изчистени и ефектни, колоната също. Не казвам,че завода не произвежда климатици и с 22,говоря за вноса в България,а в същия завод могат да ти направят и собствена марка(стига да си я поръчаш).
    Както във всички китайски заводи

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #27

    Re:Климатици TCL

    splitservice,
    в сайта ви има параметри само на конвенционални модели а инверторни не предлагате ли ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #28

    Re:Климатици TCL

    Инверторите са CHSA/Li- в сайта е описан CHSA/Zi, като Z, L, M са дизайна i-инвертор

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #29

    Re:Климатици TCL

    Извинявам се но аз не виждам в сайта ви описание на инверторен модел. Лично аз съм преснимвал такива данни от каталог и съм дал линк по- назад в темата.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re:Климатици TCL

    Къде ни върнахте в праисторията с тези данни. Минимум 33 dB шум, най-висок COP 3.7

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе