Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree2Одобрявам

Климатици Saunier Duval

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #16

    Re:Климатици Saunier Duval

    Най-вероятно водещата част от групата, произвеждаща отоплителна техника с отлично качество, е решила да започне и с клими и така се е родило това на снимката. То в тази връзка има и клими Buderus - друг водещ в отоплителната техника производител. Само не съм виждал още ДеДитрих, но знае ли човек.......

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #17

    Re:Климатици Saunier Duval

    Вчера видях готварска печка Де Дитрих, така че нищо чудно скоро да видим и климатици.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #18

    Re:Климатици Saunier Duval

    Относно Saunier Duval, закупих такъв инвертор SDH 31-035 NW от сервиз клима serviz-klima.com преди 2 г., по програма енергийна ефективност. Мога да кажа че за парите си не е зле, топли зимата до -5 външна температура. Сметките за ток са доволно ниски. Малко по шумен е отколкото трябва. Въпроса ми е може ли да направя нещо по въпроса, шума е главно при стартиране, до достигане на определени обороти, възможно ли е смазване, смяна лагери или нещо друго?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Климатици Saunier Duval

    Модела ти трябва да е ......36 NW, 35 не са в енергийна ефективност.Такава си е машината, вътрешното е 33 дб минимално.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #20

    Re:Климатици Saunier Duval

    Да 36 е, сега се сетих че в сайта им е сгрешено а аз го копирах от там. Шума е от външното тяло, точно преди да почне да духа набира обороти все едно форсираш кола се чува Мисля като се стопли да разглобя външното тяло, въпроса е какво може да се направи...

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Re:Климатици Saunier Duval

    Нормално е след като го спираш да се държи така. Не го спирай и няма да шуми. Понеже даваш пример с кола и колата като я запалиш студена държи по-високи обороти, докато загрее.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #22

    Re:Климатици Saunier Duval

    Не го спирам, като излизам го намалявам на 16 градуса и не се включва, както и през ноща. При нормалната си работа самия климатик си пуска и спира външното тяло ( образно казано ) и точно преди да започне да духа топло се чува гореспоменатото развъртане, външното тяло е с тампони, имам идея да му сложа по меки за да се намалят вибрациите а от там и шума надявам се. Питането ми е за вътрешността на външното тяло, какво може да се направи за да се намали шума.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Re:Климатици Saunier Duval

    Нищо.Просто такава е хладилната част и софтуера за управление на компресора.Евентуално можеш да поддържаш малко по-висока температура докато те няма, да речем 18-19 градуса и така после ще гони по-малка разлика.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #24

    Re:Климатици Saunier Duval

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Нищо.Просто такава е хладилната част и софтуера за управление на компресора.Евентуално можеш да поддържаш малко по-висока температура докато те няма, да речем 18-19 градуса и така после ще гони по-малка разлика.
    Се тая,като размразява и после наваксва-пак същото,такъв софтуер има заложен.
    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    да, лепенката им е различна.
    Китайците слагат нещо по-различно само ако има го занесеш, като други платки.Иначе избора е между различни пластмаси, различно лого, и при някой различна решетка на външния вентилатор, както са мидеите с лого Йорк
    Баш си е така.Има и нашенци със собствена марка поръчали в Китай.И ние се изучихме.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #25

    Re:Климатици Saunier Duval

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Нищо.Просто такава е хладилната част и софтуера за управление на компресора.Евентуално можеш да поддържаш малко по-висока температура докато те няма, да речем 18-19 градуса и така после ще гони по-малка разлика.
    Нищо полезно до тук. Аз ще направя нещо, всичко което се върти и прави такъв звук може да се направи нещо, ще го отворя този климатик и ще го обезшумя. 13 . От софтуера било и т.н. Много ви здраве

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #26

    Re:Климатици Saunier Duval

    единствената разлика между въпросната многосрична марка и марката КОБЕ, с която аз бележа моя китайски внос от различните фабрики е, че аз съм се спрял на двусрична марка, която се произнася и помни по-лесно...
    а фабриките от край време са едни и същи - АУКС, ЧИГО, ЧУНЛАН, МИДЕЯ, ГРЕЕ, ХАЙЕР, ГАЛАНЦ и т.н. знайни и незнайни...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Re:Климатици Saunier Duval

    Цитат Първоначално публикувано от itso2222
    Нищо полезно до тук. Аз ще направя нещо, всичко което се върти и прави такъв звук може да се направи нещо, ще го отворя този климатик и ще го обезшумя. 13 . От софтуера било и т.н. Много ви здраве
    Благодаря за пожеланията, и ти жив и здрав.Ако си решил да отваряш, виж дали има вата около компресора.Може и да го отвориш, и вътре нещо се върти.Перката вън също се върти, освен да я смениш и нея друга, а също и мотора и.Може и модула за управление заедно със софтуера да смениш.Тогава може и да няма шум при стартовото форсиране или даже изобщо да спре да вдига високи обороти при старт.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #28

    Re:Климатици Saunier Duval

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Благодаря за пожеланията, и ти жив и здрав.Ако си решил да отваряш, виж дали има вата около компресора.Може и да го отвориш, и вътре нещо се върти.Перката вън също се върти, освен да я смениш и нея друга, а също и мотора и.Може и модула за управление заедно със софтуера да смениш.Тогава може и да няма шум при стартовото форсиране или даже изобщо да спре да вдига високи обороти при старт.
    Трябваше малко провокация но ето че се сподели малко информация. Климатика работи при минус -12 C, размразява се за около 10 мин на всеки час. Лека

  17. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #29

    Отговор: Re:Климатици Saunier Duval

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68 Виж публикацията
    Да си призная,не съм виждал истинска европейска марка.Знам,че има дори АЕГ и Филипс,но не са масови и силно се съмнявам,че са правени в Европата.Дори на гиганта Стибел Елтрон климите са правени в Китай.
    много са-волф;стулц;де дитрих...шведи и тн италянци..
    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #30

    Отговор: Климатици Saunier Duval

    спокойно ,и климатици за 2000 лв имат подобни проблеми да бичи там машинката поне е евтина
    ЕДИТ: отде я изровихте тая тема ,некрофили
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Frank Duval
    От universum във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 12:40
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе