Страница 105 от 111 ПърваПърва ... 5595103104105106107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1561

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Интерсно... При моя Vip/U-Crown съм сигурен, че нагревателя работи само при офф или дефрост. Играх си да го следя при температури около и под 0 градуса.
    Минимума е еднакъв при +2 и при -2 градуса и съм си играл да го изключвам, за да видя дали работи подгрева...При мен се включва под +1 градус (измерен от датчика на външното-дава ми тази информация), но работи само при офф…
    Според мен ако се включва само при размразяване няма да върши работа защото много бавно загрява.
    stainway и Rado Smilkov харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1562

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз останах с такова впечатление. Така или иначе минава и в офф при ниски температури-тогава си работи със сигурност , но не съм забелязал да се повишава консумацията...
    Наистина работи непрекъснато .Тука го описват:
    https://lampopumput.info/foorumi/thr...-3#post-305334

    Признавам си, че не съм ходил да го пипам , откакто е монтиран
    VeleV.Klima одобрява това.

  4. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #1563

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз пък му намерих цаката как да не бичи без да има нужда постоянно при ниски градуси нагревателя,след като и без това тези машини правят изключително рядко дефрост,но не смятам да го правя публично достояние...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1564

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Аз пък му намерих цаката как да не бичи без да има нужда постоянно при ниски градуси нагревателя,след като и без това тези машини правят изключително рядко дефрост,но не смятам да го правя публично достояние...
    Кога го пускаш? Когато има комбинация от влага и студ, предполагам?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1565

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    biso65, отряза ли го с клещите?
    VeleV.Klima одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #1566

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Кога го пускаш? Когато има комбинация от влага и студ, предполагам?
    Точно така,но от 2 месеца легена под Амбъра е абсолютно СУХ,та не се е налагало да пускам нагревателя - този климатик от както съм го включил от октомври,до сега съм видял 2(ДВА) дефроста,инак като е мъгливо и влажно много, събира водица в легенчето,но не от дефрост, много трудно заскрежава питата и то леко(те всъщност са 3 реда)

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    biso65, отряза ли го с клещите?
    Да бе ще го режа с клещите и да отиде 5(ПЕТ) годишната гаранция...Няма да обяснявам как съм го направил както казах по горе,аз съм един прост потребител(нищо,че съм електротехник).Вие тук сте специалистите,напънете си мозъка и вижте как може да бъде решен този казус
    valyo68, Rafailiev и stainway харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #1567

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Най-лесно става да се управлява нагревателя от 4-пътния вентил посредством допълнително реле. При минаване в дефрост захранването на 4 пътния спира , релето изключва и се използва нормално затворения (НЗ) му контакт за да захрани нагревателя. При минаване в отопление релето получава захранване , НЗ контакт се отлепя и спира захранването на подгрева. Подгревът ще работи само докато размразява...
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1568

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Пробвано е и не става, нагревателните кабели са с ниска мощност и стоплят бавно.
    Докато загрее дори леко и дефроста спира...
    SPSt, tony34al, stainway и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1569

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    С тези слаби снеговалежи през последните години смисълът от вградени нагреватели във външното тяло се губи.
    Ако все пак влажността е висока и се стигне до замръзване на отворите, най-елементарно и лесно е да се промуши част от нагревателния кабел в дренажния отвор, а другия край - директно в контакта, и си го пускаш само при необходимост. Дори няма нужда да се дупчи тавата или да се отваря външното тяло, кабела може да се защипе с магнити по дъното.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1570

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Къде по-иновативно е да се следи външното 24/7 и при нужда да се облива с чайник с топла вода

    Това, че един нагревател, който консумира примерно 80 вата/час ще натрупа 1-2 коловата на денонощие при температура под 0-та няма да обърка толкова сметката. Може да се изпият няколко кафета по-малко или да се сготви едно ядене по-малко.

    Аз лично предпочитам да го има и да не се интересувам дали външното замръзва или не

    В крайна сметка по-добре да се предотврати натрупването на лед, отколкото да се размразява образуван такъв.
    Този пост е редактиран от stainway; 27-03-19 в 00:02.
    bobivg и Rafailiev харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1571

    COOPER AND HUNTER

    Ще изкажа мнението си, с което не целя да опонирам или да се завждам с някого. Просто моя гледна точка. Когато дренажният отвор, е достатъчно голям и на точното място (хубаво е целият кондензат да се събитя в тази точка), разположен под топлообменника. Отвор ф40, с добре проектирана тава, е почти невъзможно да замръзне, в нашите условия. Също така, дори и по-малки отвори, с диаметър ф20, но повече наброй, разположени под топлообменника, вършат чудесна работа и на практика, изключително трудно може да се стигне до замръзване на всичките. Примерно, този с ф40 никога, ама никога не ми е замръзвал, а е изкарал една от тежките зими, като циклеше дефрости на 45мин, в продължение може би ма две седмици. Никога не съм се притеснявал, че може да се запуши, просто не е давал и минимална индикация за подобно нещо. Елипсите на Тошиба и Хитачи, също са доста добро решение (може би и по-добро). Гледам и големите Грее-та ги има с подобни. Условията при нас, определено са критерий за това, дали замръзва тавата на дадена машина или не. Висока влажност, през 90% от зимата, снеговалежи, ниски температури, дори и вятър (такова е разположението на града). Идеята за нагреватели в такива случаи не ми допада, поради падането на COP. А както е всеизвестно, той е единият от основните параметри, по които голяма част от потребителите, избират машините си и дават парите си. Ако е направен интелигентно, да се включва само при нужда, тогава съм с двете ръце "за". @Mega беше описал преди време, как точно става и работи перфектно. В противен случай, да ми консумира 80-130W постоянно под 0-та, не ми се нрави. Това си е половината на средния разход, на "малката" ми машина, в студен месец.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-03-19 в 08:00.
    dimon, SPSt, mystikalrs и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1572

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Можеш да го свалиш и да го хвърлиш в Дунава тоя кабел.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1573

    COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Можеш да го свалиш и да го хвърлиш в Дунава тоя кабел.
    Кабели нямам аз. [emoji16] На една от машинките, тавата не е добре проектирана и замръзна няколко пъти. Не, че и пречеше да си бачка така, просто не ми харесва да изтича водата отзад. Имам план за нея, който смятам, може би още този уикенд да реализирам. Със сигурност няма да замръзва повече, а и ще е горе-долу естетически издържано. Обещавам да кача и снимки.
    bobivg и mystikalrs харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1574

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не че нещо, но броите 2-3 к за климатик и се притеснявате за 20 лв на сезон заради нагревател.
    Pansim, Jack Krauser и stainway харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1575

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Не че нещо, но броите 2-3 к за климатик и се притеснявате за 20 лв на сезон заради нагревател.
    Копа щял да спадне от кабела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе