Страница 16 от 111 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #226

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Те май всичките имат Cold Plasma. В интерес на истината се усеща-лятото въздуха е като след дъжд ,свеж...На отопление ми прави впечатление че също работи-дневната е с отворена кухня и разбира се има аспиратор и т.н. но въздуха е по свеж.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #227

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Те май всичките имат Cold Plasma. В интерес на истината се усеща-лятото въздуха е като след дъжд ,свеж...На отопление ми прави впечатление че също работи-дневната е с отворена кухня и разбира се има аспиратор и т.н. но въздуха е по свеж.
    Cold Plasma- та само убива бактериите ...няма мириз!Предпазва образуването на плесени във вътрешното тяло.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #228

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    може ли малко инфо какви филтри има ?
    ако има плазма и йонизатор го взимам

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #229

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    може ли малко инфо какви филтри има ?
    ако има плазма и йонизатор го взимам
    Малко надолу след инверторните неща...
    Технологии

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #230

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    това е ок но тоя ICY 2 какви филтри има ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #231

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    [QUOTE=Rafailiev;845289]това е ок но тоя ICY 2 какви филтри има ?
    CH-S12FTXTB2S-W (Wi-Fi) кондиционер Cooper&Hunter серия ICY II
    Доколкото виждам освен плазмата има място са още 2 по избор.
    Този пост е редактиран от stainway; 14-11-17 в 16:53.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #232

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Явно и двамата сме прихванали малко или много от Европейския манталитет .
    Какво повече да се каже като се вижда как се подлъгват хората по един или друг начин да дават по 1000+++ лв за климатик втора ръка на по 5-10 години .
    Това само показва какво мислене има една част от населението на Държавата .
    Търговците не са виновни в случая . Като има балами ще има и тарикати .
    Единственото което до някаква степен ме дразни от време на време е :
    Човек с скормни възможности пита за съвет за климатик и една групичка от хора веднага го налазват да си вземе К2У..... след като каже че иска нов се почва на лични или директно в темата да го облъчват
    как щял да се прецака като си купи нов ......
    По-добре да спрем да говорим за нещата такива каквито са ,защото това в БГ пък и до някаква степен в форума не се толерират .
    Даже незнам как до сега не се е вкл някой от групата на ШАРО да опонира
    Предизвикваш хората, после групата на Шаро опонирала.
    Не съм прочел някой да е налазен да си купи К2У. Предлага му се когато бюджета му не е достатъчен за нова, добра машина.
    SPSt одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #233

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    И обратно по темата
    Добре изглежда-плазмата е по-голяма от тази на Алфа и Веритас и казват two stage compressor...
    https://www.youtube.com/watch?v=QcoY...ature=youtu.be
    ruuni9 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #234

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Тоя модел айси 2 изглежда по-евтин аналог на Gree U-Crown. Мисля, че пак е с двустъпален компресор, с триредов топлообменник и инжекция на фреон. Може би разликите са само в по-малкият като обем компресор и липсата на луксозен алуминиев панел на вътрешното.
    За цената си е много добре, никой друг не предлага подобна функционалност. Евтин "зубадан" за 1600лева. Не се знае само откъм издържливост и надеждност как ще бъде.


    Моторът на външният вентилатор ми се струва, че е на панасоник.
    Феновете на марковите емблеми не могат да повярват, че Купър, Хънтър и Грии ще превземат пазара на средния клас климатици.
    musster, mystikalrs, bibobore и 1 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #235

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не Грее и С&H са по-долу ...в цената
    А за наждност най-добре да се изчака поне 2 зими и да се търси, ако някъде е залежал
    ruuni9 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #236

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Предизвикваш хората, после групата на Шаро опонирала.
    Не съм прочел някой да е налазен да си купи К2У. Предлага му се когато бюджета му не е достатъчен за нова, добра машина.
    Щом се разпознаваш....... нека пишем по темата
    Мерси !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #237

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    На тази картинка Alpha не показват да е от тип Heat Pump. Не са ли всички климатици на принципа на термопомпата?
    Относно пречистването на въздуха - живея от няколко месеца в нов апартамент в Люлин 9, последен етаж. До мен са къщи. Тия дни като отворя прозореца и ме лъхва миризма на камина, много е неприятно. Ако проветря стаята и тя почва да мирише. Като пусна климатика и изведнъж изчезва миризмата.
    Алфата има и функция уж за вкарване на свеж въздух. Показва се на дисплея, но в ръководството пише, че не било налично. И според мен няма такава функция. Нещо обаче прищраква във вътрешното тяло като пусна свеж въздух, вероятно има някаква клапа все пак? Дали пък няма да мога да си я изкарам с тръба?
    Също така имам едни водачи за хоризонтално положение на жалузите, надясно и наляво. В книжката има описано как и те се движат от дистанционното, но досега не съм успял с него да ги преместя. На ръка обаче успявам.
    Тия дни отново този в спалнята по някое време нощем го усещаме че не работи, става студено. Що така... Пробвах какви ли не режими, уж в един момент беше ок, но явно само за една нощ. Или държи баня или като го настроиш на 25 градуса работи до към 1-2 часа и спира и сякаш не се включва. От полунощ до сутринта винаги си харчи по 20 стотинки ток. Сега пак ще тествам, преди да съм легнал, с метеостанцията. Вътрешното тяло ми е в хола, външното го сложих в спалнята. Пускам го и настройвам на 25 градуса да видя ще ги стигне и задържи ли.
    Update:
    В стаята беше 19.8 градуса, когато пуснах климатика на 25 градуса. Сложих датчика по диагонал в другия край на стаята. Климатикът е пуснат да грее, на авто, без I Feel. Вече час и половина работи постоянно на 489 вата, без да мърда от това показание - постоянно го наблюдавам. Стигна до 26.3 градуса и продължава да работи на 489 вата. Не изключва въобще и се чудя, дали това е нормално. Не трябва ли да падне на по-ниска стойност на потребление на енергия като достигне температурата? Имам чувството, че след час ще стигне 26.5 и ще изключи за дълго. Ще пиша после какво се е случило.
    Update2: 2 часа и 15 минути след стартиране на климатика, в стаята е 26.7 градуса при зададени 25. Не е спряло да ползва 489 енергия. Датчикът на метеостанцията обаче е на височина 2.3 метра, върху гардероба. Ще я сваля на нивото на нощното шкафче.
    Update3: 20 минути по-късно, след като сложих датчика на метеостанцията на нощното шкафче, пак по диагонал на климатика, температурата, която той отчита почна да пада. От 26.7 вече е 25.5 и продължава да пада. Ще се окаже, че ако не е включена I Feel функцията, климатика допуска примерно 3 градуса да отчита повече с неговия датчик горе, пресмятайки, че 2 метра по-долу сигурно ще е точна температурата. Чудно ми е кога при каква температура отчитана от датчика на станцията ще се изключи климатика.
    Update4: Вече три часа след като съм го пуснал, датчикът показва 24.6, а енергията е 486 W. Късно става, отивам в сауната
    Този пост е редактиран от Terko; 14-11-17 в 23:22.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #238

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Накарай да ти преместят датчика, в тоя ъгъл се получават странни работи. Освен това се изключва ако достигне 2 градуса+ над зададената температура, иначе си поддържа зададената. После чака да падне на около 1 градус под зададената и се включва. При мен работи в много по-голямо помещение и при външна 5-6 не се изключва, но си поддържа зададената температура на Auto Fan учудващо добре.
    Колкото до свеж въздух-аз също чувам това прищракване, може да ползва тръбата за конденз...няма друга специална тръба.
    Жалузите наляво и дясно само ръчно.
    А въздуха е свеж и плазмата си работи

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #239

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Terko, пробвай на зададена 23градуса да не пипаш дистанционното един два дена. Или поне цял ден. Само за проба.
    25 е високо задание. Може да има алгоритъм първоначално да качи градус два над заданието и после да нормализира.
    SPSt одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #240

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    През конденза вкарва пресен въздух, само ако има насрещен вятър. Размечтахте се![emoji41]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, necata2, SPSt и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 111 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе