Страница 15 от 111 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #211

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Компресор Саньо казват....от гроба ли са ги вдигнали, компресори да правят....
    Mоже да има и задгробен живот
    Има разлика между придобиване на акциите и запазване на търговска марка..Примерно Philips от много отдавна нямат нищо общо с битова електроника примерно телевизори, но марката се ползва.. То така и пише търговска марка на компресора....
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 13-11-17 в 01:40.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #212

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Наскоро разглеждах и това ми направи силно впечатление
    НОВО! Серия ICY II, WiFi, A+++/A+++, SCOP 5.1 / SEER 8.5, отопление от -30°С : ICY II CH-S09FTXTB2S-W WiFi
    за 9 е много добре
    stainway одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #213

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Да и аз го гледах, но за съжаление на моите ширини няма да го внасят, предполагам заради средната зона където попада Холандия. Но засега Veritas си върши работата страхотно и за парите, когато беше тука на промоция съм много доволен .

    П.П. Но безстепенно регулиране на турбината на вътрешното тяло при Nordic Evo II си е хубава екстра
    http://www.cooperhunter.org/index.ph...&product_id=73
    Този пост е редактиран от stainway; 13-11-17 в 13:23.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #214

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Наскоро разглеждах и това ми направи силно впечатление
    НОВО! Серия ICY II, WiFi, A+++/A+++, SCOP 5.1 / SEER 8.5, отопление от -30°С : ICY II CH-S09FTXTB2S-W WiFi
    за 9 е много добре
    Това e деветката на HANSOL , която за момента не се предлага от GREE на българския пазар.
    "Корубата" на дистанционното само ми е непозната.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #215

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Наскоро разглеждах и това ми направи силно впечатление
    НОВО! Серия ICY II, WiFi, A+++/A+++, SCOP 5.1 / SEER 8.5, отопление от -30°С : ICY II CH-S09FTXTB2S-W WiFi
    за 9 е много добре


    Грии, Купър и Хънтър май ще превземат пазара в средният клас.
    musster и stainway харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #216

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Средният клас е на фуджицу, мицубиши хеви и панасоник. Грий са по-надолу от средния клас.
    ccankov73 и ruuni9 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #217

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Заклинанията продължават Не знам дали са под средния клас-сигурно щом така се казва в този форум, но както вече беше показано се представят много добре според Финландците :
    Editor’s Choice: CH-12FTXHV-B – the best heat pump in terms of price / quality.
    http://cooperandhunter.us/news/testi...-pump-systems/

    И оригинала:
    http://cooperandhunter.us/old_site/w...08/Binder1.pdf

    Или се разровете из руски-украински форуми и четете за марката от 2012.Много и само положителни отзиви..Всеки е започнал от някъде , това започва да ми прилича на 2007,когато си купих LG Plasma и ми беше обяснявано ,че само Panasonic и Pioneer могат да правят плазма,а Samsung LCD беше анатемосвано като мръсна дума.10 години по-късно нещата стоят по-друг начин. Според мен като клиент е важно да имам добра гаранция, продукта да отговаря на описанието и да ми е изгодно като цена. За продавача е важно да има добра организация, резервни части, реклама...Както вече споменах имах удоволствието да се срещна с вносителите на Cooper and Hunter за Benelux ,видях им запасите и си говорихме за качество, цена-те бяха много доволни от гаранционните условия, които имат с C&H, защото само тогава могат да удовлетворят клиентите .Тука се обещава и 15 години резервни части знам, че не е само приказки, защото иначе ги чакат лоши работи.Нямам никаква представа как е организирано в България, но хората от C&H явно са сериозни.
    И пак да повторя при мен няма разочарование от студена струя, пукания, въздишки клапи и т.н. еротика Разбира се, че има много по-класни машини,но веднага въпроса е - са ли примерно 1000 евро по-класни?
    В крайна сметка, доколкото виждам и монтажа има значение-престъпление е да се говорят глупости от рода на вакуумира ме само ако вали дъжд...

    П.П. Днес пробвах и замервах с дигитален термометър в различни ъгли на дневната-учудващо температурата отговаря на зададената с отклонения то 0,6 градуса

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Средният клас е на фуджицу, мицубиши хеви и панасоник. Грий са по-надолу от средния клас.
    Блажени кротките, защото те ще наследят земята.
    Матей 5 глава

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Наскоро разглеждах и това ми направи силно впечатление
    НОВО! Серия ICY II, WiFi, A+++/A+++, SCOP 5.1 / SEER 8.5, отопление от -30°С : ICY II CH-S09FTXTB2S-W WiFi
    за 9 е много добре
    Купувай и носи към Brugge Като имам път към England ще помагам с инсталирането Все пак погледни и http://www.cooperandhunter.bg/shop/c...tml?Itemid=117
    По ново е и тяхна разработка, като цена е много по интересно
    Този пост е редактиран от stainway; 14-11-17 в 02:00.
    musster и Rafailiev харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #218

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Съществена разлика между нордик и арктик има ли?
    П.П.
    Това с резервните части е доста важен аспект. Не може една платка да минава цената на вътрешното, а още по-лошо и да я няма. Да не говориме за 160лв. за дистанционно. (Или 180 бяха, не помня).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #219

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Според моята гаранционна карта, издадена от Vimax, платката и турбината били консуматив и не влизали в гаранцията. Което малко ме учуди, все пак платката може да има недобре запоен кондензатор или друго, което да дефектира от вибрациите и студа. Сваленият компонент бил собственост на Vimax. Т.е., ще ми кажат че платката е изгоряла, ще вземат моята, ще ми продадат нова, а старата ще я ремонтират и ще я сложат на друг клиент като нова. Поне така разбирам от гаранционната карта, ако чета между редовете.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #220

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Тъжна работа, побългарена... Имате право на гаранция на всичко, какви платки, какви 5 лева... Тук няма гаранционни карти, никога не съм виждал, имате си фактура и това е гаранцията,която покрива всичко с изключение на евентуален теч предизвикан от лошо инсталиране. Тогава пак имате гаранция на машината,но трябва да си платите отстраняването на теча и пълненето на системата, което ми звучи честно.Как ще работи климатика без палатка или турбината? Юридически е смешно.
    В Америка им дават 5 години-една за ДУ и 7 за компресора. http://cooperandhunter.us/warranty-guide/
    В Украйна също гледах 5 години...Правят се на интересни като си измислят клаузи, но дали е законно не знам.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Съществена разлика между нордик и арктик има ли?
    Доколкото успях да прочета Нордик им е най-новия модел ,Арктик е по-мощен ,но и на хартия по малко икономичен. За мен
    безстепенно регулиране на турбината на вътрешното тяло при Nordic Evo II
    е много
    интересно. Гледам и платката са я монтирали надолу при Нордика.

    Както пише тука http://www.cooperhunter.org/index.ph...&product_id=73
    Софтуера си е техен, може и да се еманципират от Грее след като имат производствена база. Все пак за 999 лева е много добре (на хартия) Ако ми го предлагат тука за 500 евро купувам без да се замисля,но това важи са мен, просто споделям информация.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 14-11-17 в 13:58.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #221

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    За Белгия нещата са решени .
    За побългаряването не мисля че има смисъл да говорим .
    Тук дадени марки се възхваляват на база каква комисионна получават търговците .
    На машина 1500-2000 лв те си получават едни 30% пречалба и е в техен интерес да ти продават и хвалят Даисекаи , ФХ , ЛТ , уруру и така нататак .
    Не искам да кажа че тези машини са зле в никакъв случай .
    според мен те са за хора които имат доста приличен доход и суми от 2000-3000 лв не са проблем .
    За средностатистическия човек ,които работи за 800 -1000 лв да го навиваш да даде 2000-3000 лв за мен е меко казано ТЪПО .
    Хората от немотия си мислят ,че като дадат едни 3000 лв за топ модела ще си го избият .
    Но не мислят чисто икономически ,че подобна инвестиция не се избива НИКОГА.!!!!!!
    Търговците им обесняват как в единия случай ще плащат примерно 50 лв ,а в другия 100 и хората кътат пари за икономия .
    Чисто икономически погледнато едно Грее 12 , за 1000 лв за работата си 5 години ще навърти едни 50 лв на месец ( това дори е завишено,но за средномесецно )
    На година са 600лв , за 5 години са 3000 лв за ток .
    Когато се светнем ,като европейците да търсим най-ниската цена (саитове ,други държави ) и си търсим европеиската гаранция всички тези неща ще изчезнат.
    КАто последно не гледай в форума какво се прише и предлага . Според мен това е едва има няма 5% от пазара
    Като си доидеш в БГ разгледай фасадите и ще видиш какво се монтира масово .
    musster, Jack Krauser, gerhar и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #222

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Напълно съм съгласен с теб и аз разсъждавам в този ред на мисли. Мога да си купя който искам модел и марка, но дали ще работи с 1000 евро по-добре...А и разликата от потреблението, ако има такава ще чакам 10 години да си получа парите. В моя конкретен случай очаквам климатика в дневната да се изплати още първата година от икономията на газ и разликата в цената, но всеки си прави собствените сметки разбира се. А техниката, колите, къщите трябва да се подменят иначе икономиката умира
    Но в основата е доверието-смазката на всяко начинание-ако не се доверяваме един на друг, на институции, монтажници, магазини, фирми и т.н. настава едно гърчене...както пише по некролозите- "мъка" .

    П. П. Като идвам в България е на почивка и да си видя родителите, не се заглеждам много по фасадите защото ми става мъчно

    Айде обратно на темата Cooper and Hunter и има ли той почва у нас

    Ето една малка спретната къщурка в Западна Украйна обзаведена с C&H Vip През лятото ако още е на тази цена тука и няма друго по-интересно ,може и да се направя пак на монтажник а Веритас се качва горе в спалнята за гости
    https://youtu.be/7aIbQeZdy_o
    Този пост е редактиран от stainway; 14-11-17 в 15:19.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #223

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Явно и двамата сме прихванали малко или много от Европейския манталитет .
    Какво повече да се каже като се вижда как се подлъгват хората по един или друг начин да дават по 1000+++ лв за климатик втора ръка на по 5-10 години .
    Това само показва какво мислене има една част от населението на Държавата .
    Търговците не са виновни в случая . Като има балами ще има и тарикати .
    Единственото което до някаква степен ме дразни от време на време е :
    Човек с скормни възможности пита за съвет за климатик и една групичка от хора веднага го налазват да си вземе К2У..... след като каже че иска нов се почва на лични или директно в темата да го облъчват
    как щял да се прецака като си купи нов ......
    По-добре да спрем да говорим за нещата такива каквито са ,защото това в БГ пък и до някаква степен в форума не се толерират .
    Даже незнам как до сега не се е вкл някой от групата на ШАРО да опонира
    musster одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #224

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Щом има хора, които се интересуват и са доволни защо не? Аз лично не бих купил уред ,който е охлаждал и стоплял телесните миризми на някой друг, но това си е лично мое мнение Както и всякаква бяла техника, колите също си ги купувам на 3-4 години от магазина, пък нека да е Опел или каквото в момента е интересно и изгодноКакто е казал Хенри Форд-най-хубавата кола е новата
    А най-добрия климатик е работещият (и ако може и по-тихо
    Извинявам се за оф топика и предлагам да се върнем на Cooper and Hunter .
    Ето как ги каталогизират в Украйна - on/off,бизнес и тн.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #225

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Щом има хора, които се интересуват и са доволни защо не? Аз лично не бих купил уред ,който е охлаждал и стоплял телесните миризми на някой друг, но това си е лично мое мнение Както и всякаква бяла техника, колите също си ги купувам на 3-4 години от магазина, пък нека да е Опел или каквото в момента е интересно и изгодноКакто е казал Хенри Форд-най-хубавата кола е новата
    А най-добрия климатик е работещият (и ако може и по-тихо
    Извинявам се за оф топика и предлагам да се върнем на Cooper and Hunter .
    Ето как ги каталогизират в Украйна - on/off,бизнес и тн.
    на мен ICY2 ми харесва !!!
    Има добри параметри и Plazma . За мен пречистването на въздуха е важно !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 111 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе