Страница 26 от 111 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #376

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Че то има ли на пазара инверторен климатик с НЕ висок минимум. Че даже и го покачват... И защо спряха от производство конвенционалките....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #377

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И защо спряха от производство конвенционалките....
    За да не премигват силно лампите, при старта.[emoji3]


    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    VanDan, ruuni9, milanov и 1 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #378

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Така е , прав сте и аз мисля като вас , но нали когато :

    1. На машината зададем висока степен на вентилатота , тя достига по бързо заданието си и работи он/офф
    2. Зададем ниска степен на вентилатора на вътр. Тяло я "скопяваме" и не може да си достигне заданието си ...

    Но този модел има (поне на хартия) управление на компресора при "ултра ниски честоти" и управление на турбината на вътр. Тяло от 1 до 100%.

    Съответно на теория би трябвало след заигравка с управлението на вътр. турбина да може да се постигне така да се каже някъква "нирвана" за съответния потребител и при външна Т да речем -5до5С°и настройка на турбината на да речем 40% ,машината да работи без он/офф , при други външни Темп. потребителя на база някакъв опит да регулира сам оборотите на вътр. турбина за да не работи он/офф и да издухва постоянно леко загрят въздух но с мн. Ниска скорост съответстваща на топлозагубите.Нещо такова

    Не знам до колко го написах разбираемо може би искам прекалено много но това са модели от 2017 и се надявам да има еволюция , а и в името на модела фигурира Ево

    Всъщност ниския минимум ме интересува за времето когато през деня няма никой вкъщи. Когато съм в къщи не ме интересува колко е консумацията стига да ми е комфортно и да го няма ефекта "все едно спя на отворен прозорец над главата и работещ климатик" както се изразява жена ми постът ми е към колегата tony34al. Всъщност ниския минимум не ми е изобщо важен но не е лошо да знаеш че го "може" дадената машина за преходните периоди.
    Колега milanov , те и съвременните машини в повечето случаи работят като конвенционалки но с по-плавен старт/стоп. Не ти трябва нисък минимум освен ако не искаш плексид , трябва ти "гъвкаво" управление на работата на машината в широк диапазон.
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-12-17 в 08:13.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #379

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз пък искам точно обратното - когато не съм в стаята не ме интересува как работи, ако ще да включва ако ще да не изключва. Но полегна ли не искам щракане, пукане, фучене, клокочене и пр. "екстри", а тих монотонен шумов фон. Но на всеки желанията са различни...

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #380

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не е лошо да прецизирате сам за себе си това какво търсите в една машина. В първият си пост пишете, че търсите с висок минимум, а във вторият, че "не е лошо да го може ниският минимум". Двете едновременно в една машина-едва ли. Има машини с нисък минимум, които го вдигат при понижаване на температурите. Това е най-близо до изискванията Ви.
    На "книга" производителите използват доста маркетингови похвати и така леко заблуждават потенциалните потребители, които не са съвсем на ти с тази техника, така че опитайте се да разберете какво точно се крие зад дадено описание на дадена функция.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #381

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Че то има ли на пазара инверторен климатик с НЕ висок минимум. Че даже и го покачват... И защо спряха от производство конвенционалките....
    Дайсейкай 8 и старите етерии РКЕ са с много ниски минимуми. Защо питаш?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #382

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Че то има ли на пазара инверторен климатик с НЕ висок минимум. Че даже и го покачват... И защо спряха от производство конвенционалките....
    Има такава машина, моето европейче III серия.Даже в студа минимума пада, поне по тефтер.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #383

    Re: Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Дайсейкай 8 и старите етерии РКЕ са с много ниски минимуми. Защо питаш?
    На панасониците това което са написали в документите за минимум си отговаря даже слиза и по ниско, за моя модел е 200 вата а при студено време слиза и до 175-180 нагласен на 21 градуса изпробвано до -13 на -16 работеше на 360 вата.
    Дайсекай 8 вдига ли си минимума или не всеки различно казва, може ли на -5 -10 да работи на минимум 100 и няколко вата ?

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #384

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Отоплявам се с климатици К2У (както им казват тука) от 5-6 години , верно икономични са ,имат екстри , имат нисък минимум , но поради този нисък минимум струята им е хладка на моменти което е некомфортно за мен. В същото време в службата сме с ефтино CHIGO дето струва 650лв. и работата му е страшно комфортна , топла и лека струя която не става хладна дори при мн. ниски обороти на вътр. тяло и най вече няма он/офф.


    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Тук има явно противоречие
    Няма никакво противоречие, няма и антилогика/нелогични изводи.


    Най-хубавият автомобил е служебният автомобил ...
    tony34al и stainway харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #385

    Отговор: Re: Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    ...Дайсекай 8 вдига ли си минимума или не всеки различно казва, може ли на -5 -10 да работи на минимум 100 и няколко вата ?
    Може тръкни.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    21
    #386

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Здравейте, чета форума от месец и реших първият ми пост да бъде в тази тема защото търсенето на инфо за тази марка и по специално модела Нордик Ево 2 ме доведе в този форум. Отоплявам се с климатици К2У (както им казват тука) от 5-6 години , верно икономични са ,имат екстри , имат нисък минимум , но поради този нисък минимум струята им е хладка на моменти което е некомфортно за мен. В същото време в службата сме с ефтино CHIGO дето струва 650лв. и работата му е страшно комфортна , топла и лека струя която не става хладна дори при мн. ниски обороти на вътр. тяло и най вече няма он/офф. До тук всичко добре , но се насочих към КХ защото Чигото няма нагревател , по леко е , орязано откъм екстри и консумацията му на минимум не пада под 420вата(измерени) (освен това не знам при -15 дали ще му остане живец). Въпреки че негатива с висок минимум при моето желание за винаги топла струя няма как да го избегна. А имам пдозрение че всичките хиляда китайски марки на пазара в момента се бълват от едни и същи заводи които "свирят" каквото им се поръча. Но трябва да им се признае че знаят и 2 и 200.

    Та да се върна на темата , интересува ме конкретно модела Nordic Evo II. Включването в тази тема на потребител(надявам се да станат повече) с такъв климатик стана повод да се регистрирам тази вечер и да пиша.

    Конкретно към колегата djoro а и други които са наясно с Нордика :

    1. Пробвал ли сте как работи безстепенното регулиране на оборотите (вентилатор вътр.тяло) и дали се запазва това усещане(топла мъгла) при мн. Ниски обороти? Имам надежда че след заиграване с тези настройки ще може да се избегне режим он/офф при по топло време или преоразмеряване !

    2. Измервали ли сте колко е минимумът му на консумация ? Честно казано не се надявам да е под 400вата при тези темп. вече навън. А и прочетох от руснаците че предния вариянт само Нордик не пада под 400 вата. Но този уж е ъпдейтнат ...

    3. Потдържа ли точно зададената Темп. в помещението ? Успиване ?

    4. Как е йонизатора , усещане за свеж въздух или е алабала.

    5. Има ли PAM контрол този модел или е само инверторно управление.

    6. Има ли управление на хоризонталните жалюзи от ДУ.

    И последен въпрос към всички , тея климатици (визирам от всички марки) като имат WIFI не могат ли да си ъпдейтват (оптимизират) софта за различни климатични пояси , зони и т.н. Или това е опция за вбъдеще - един що годе читав хардуер и няколко версии на софтуера и си избираш кой ти допада ... май се размечтах.
    Поздрави.
    1.Не съм пробвал безстепенното управление на вент. Първоначално го пуснах на auto и много ми допадна. Смятам, че така работи много адекватно и ефективно. Когато си е достигнал заданието турбината се върти много леко и духа пак топло. При догонване на темп. си вдига малко оборотите без да създава течение и след това ги сваля. По този начин не го ограничавам и мисля, че избягвам on/off режим. Но това са нещата при моите условоя. По др. въпроси, малко по късно.
    stainway одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #387

    Отговор: Re: Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    ..
    Дайсекай 8 вдига ли си минимума или не всеки различно казва, може ли на -5 -10 да работи на минимум 100 и няколко вата ?
    Не помня, дали го вдигаше. Досега работеше стабилно на около 200W до 220W безкрайно дълго време, при темперирано помещение. На 3 скорост на турбината стига 200W, иначе на авто е 220W. Съседите топлят това лято отдолу. Става въпрос за 13-ка дайсейкай 8. Виждал съм го да пада и до 180W, но не го вярвам. Грешка е на ватметъра, най-вероятно.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 13-12-17 в 11:19.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #388

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    .... Има машини с нисък минимум, които го вдигат при понижаване на температурите. Това е най-близо до изискванията Ви. ...
    Точно така това е най-близко до това което търся в една машина , ако може и потребителя да казва на една машина с натискането на един бутон с надпис eco , ecomy , green алабала кога да слиза на този минимум (когато не спя) и кога да работи на по-висок минимум (когато спя). А не 80% от времето когато спя да ми работи като вентилатор над главата който на всичкото отгоре дефроства отвреме навреме , и 20% от времето да работи като отоплителен уред.

    Колега Миланов , ако не ви притеснява веенето на хладен въздух си вземете К2У висок клас. Мисля че ще отговори на изискванията ви. Мен не ме кефи да спя на "вентилатор" през зимата ако ще подухването му да е като къдънска пр..ня. Ако ще не на минимум ми и пари да ми превежда в банковата сметка.Да мога аз да му задавам кога може да слиза на 150w и кога на 450w като съответно вдигам или свалям дебита на вътр. Тяло. Ей тия бутони еко меко листенца ако ги направят за това което се опитвам да ви обясня ще са наистина полезни , а не да ми сваля темп. с 1-2-5 градуса или да държи 8-10-15. Тва не са никакви екстри само "пудра" при наличието на wifi.

    Мисля че производителите трябва да поработят повече в посока - потребителски настройки и май Нордик Ево II има поглед в тази посока с безстепенното регулиране на вътр. турбина. Въпроса е дали и как работи ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от djoro Виж публикацията
    1.Не съм пробвал безстепенното управление на вент. Първоначално го пуснах на auto и много ми допадна. Смятам, че така работи много адекватно и ефективно. Когато си е достигнал заданието турбината се върти много леко и духа пак топло. При догонване на темп. си вдига малко оборотите без да създава течение и след това ги сваля. По този начин не го ограничавам и мисля, че избягвам on/off режим. Но това са нещата при моите условоя. По др. въпроси, малко по късно.
    Чигото работи по същия начин на авто , явно не защото е "служебно". Имах съмнения че и тази машина ще работи така и думите ти ги потвърждават. Благодаря , остава да го може и при сериозни външни минуси , да му видим консумацията и го взимам. Макар че консумацията през този сезон не може да се очаква да е приказка и не е приоритет. По скоро през пролетта и есента. Ако можеше и да се настройва и темп. На пуск на подгрева или поне ръчно да се пуска ...

    Явно все пак знам какво търся :D
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-12-17 в 11:17.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #389

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията

    Явно все пак знам какво търся :D
    Явно търсиш някой да ти произведе машина по поръчка! Само, че това не е костюм-трябва да има технологична база и възможности. На вас двамата с Миланов ви трябва бутиков производител.
    ruuni9 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #390

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Нещо се бърка нисък минимум с обороти на вентилатора. Просто трябва вентилатора да се управлява така, че когато компресора работи на ниски обороти (нисък минимум), турбината на вътрешното да се върти с такива, че да не се усеща хладен въздух, т.е и тя да се върти с ниски обороти. Но явно при сегашните компресори/климатици това не може да се случи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Явно търсиш някой да ти произведе машина по поръчка! Само, че това не е костюм-трябва да има технологична база и възможности. На вас двамата с Миланов ви трябва бутиков производител.
    Що бутиков, тошибата на -1градуса външна, облачно, си работи много добре на 250W. Без да изключва. Обаче стане ли -2градуса почва да работи на 380W, претопля стаята, изключва,включва- какафония. Е каква е разликата в топлозагубите при -1 и при -2.
    mystikalrs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 111 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе