Страница 4 от 111 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #46

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Здравейте!
    Почна да става студено и вече пускам климатиците на топлене. В детската стая става топло, вдига си 26 градуса и като гледам историята се включва за през половин час да подгрее и спира. Когато да вляза е топло. В нашата стая обаче аналогичен климатик не се включва да грее поне 2 часа. Тази сутрин на няколко пъти се чудих какво става, беше студено. Настроен е на 26 градуса, обаче не духа. А температурата в стаята не е 26 градуса. Едва като стане доста по-студено се включва за около 15-20 минути, стопли малко и пак дълъг период в който само стои с полуотворен ламел, но не духа нищо. Каква би могла да е причината? Дали да викам гаранционно фирмата?

    Имам някакво съмнение, че сякаш датчика си мисли, че температурата е висока. Възможно ли е това, ако климатика духа надолу, а под него има скрин и телевизор. Един вид да връща струята топло нагоре, да нагрява датчика и да се лъже? Съмнението ми се поражда от това, че климатика има функция да покаже вътрешната температура. Показва ми че е същата като зададената, въпреки че не е топло в стаята. При една и съща зададена температура в детската стая е топло, в спалнята е студено.



    Това са снимки на ползването на енергия от климатиците. Климатикът Enya е детската стая. Този Sleeping room в един момент вдига напрежение, защото се събудихме от студ и го набримчих. Вижда се, как почти час и нещо не е ползвал повече от 11 вата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Terko; 27-09-17 в 10:57.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #47

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Премести телевизора.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #48

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Възможно е да се лъже датчика, възможно е и да не се лъже, ако тялото е монтирано по-височко. Проблем ли ще е да вдигнете зададената температура и да видите какво ще стане? Не сравнявайте двете помещения-няма две еднакви като условия. Възможно е две "уж" еднакви машини да работят различно в "уж" еднакви помещения. Просто си настройвайте работата на конкретна машина към конкретно помещение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #49

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Довечера ще преместя телевизора, така че да не духа зад него (между него и стената става кьоше) и ще опитам и на по-високи температури. Иначе сега съм ги пуснал и двата и си ползват енергия (само това виждам отдалечено). Благодаря за мненията

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #50

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Тези картинки с графиките от Wi-Fi приложението ли са или от друго устройство?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #51

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Тези картинки с графиките от Wi-Fi приложението ли са или от друго устройство?
    Преди климатиците съм включил устройство Broadlink Contros Smart Plug + Power Meter, модел SP3. С него мога да следя консумация на уредите, пази статистика за ден, седмица, месец, години. Връзва се по WiFi и достъпвам с приложение в Андроид. С него може и да се включва и изключва това, което е включено към него, има функция и на Random Timer (ползвам го като ме няма дълго време, включвам една лампа и тя светка и гаси в Random, симулира присъстие). Тия устройства ги има в БГ по 60 лв, а в алиекспрес за по-малко, но се чака доставката. Ако си купувате такова от алиекспрес задължително търсете такова, което има и Power Meter.
    Този пост е редактиран от Terko; 27-09-17 в 13:22.
    peshaka и milanov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #52

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    А може ли записаните точки с текущата към момента консумация да са през по-малко от 30мин. Примерно през 1 или 5.

    П.П.
    Прави ми впечатление, че слиза на много прилични минимуми това климатиче. (ако нещо не са хванати точките в преходен процес)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #53

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А може ли записаните точки с текущата към момента консумация да са през по-малко от 30мин. Примерно през 1 или 5.
    Не може да се показва на по-малък интервал от 30 минути, но пък можеш да гледаш момента стойност, както и за ден, седмица и месец. Сега при теста съм пуснал пак спалнята да работи климатика, 2 часа е работил на 11 вата (тоест в някакъв режим на очакване) и после се е пуснал за половин час да грее. Именно това дълго време на изчакване ме притеснява, през това време става студено. Но още не съм махнал телевизора, като се върна вкъщи ще тествам тази нощ без него

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #54

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Можеш да пробваш да промениш и позицията на хоризонталната клапа-примерно да духа под 45 градуса, но едва ли телевизор отразява достатъчно въздушен поток, че да лъже датчика.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #55

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз бих изчакал да мине лятото, преди да коментирам как топли непозната за мен машина. Така няма да поемам риска, да ми се смеят от сервиза.
    ruuni9 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #56

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Аз бих изчакал да мине лятото, преди да коментирам как топли непозната за мен машина. Така няма да поемам риска, да ми се смеят от сервиза.
    Вероятно си прав, но за единия смях в сервиза не бих правил големи жертви На мен не ми е било смешно да изкарам парите с които съм купил машините все пак Но не съм и тръгнал да се жалвам в сервиза, докато не направя някои наблюдения и докато не се убедя, че може наистина да има проблем.

    Жалузите за определяне на потока на въздуха бяха на крайно дясно, един вид духаха към прозореца и съответно обдухваха стената, която е до датчика на климатика, насочих ги към средата на стаята и ще видя как се държи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #57
    Друг вариант е да опитате I feel ,ако дистанционното и климатика имат възможност да комуникират.Догава климатика ползва датчика в дистанционното за температурата. Просто идея. Каква вътрешна температура показва климатика? С бутона temp изписва температурата според датчика.
    Този пост е редактиран от stainway; 28-09-17 в 13:52.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    57
    #58

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Друг вариант е да опитате I feel
    Имам такъв бутон и съм го активирал. По едно време тествах с него и без него. Тази нощ оставих на 25 градуса спалнята режим Sleep. 3 часа климатикът не се активира и към 3 часа изключих Sleep режима и стаята стана хамам и до сутринта си работи чудесно. Не знам защо този sleep като го сложа сякаш климатика изпада в малко по-дълбочка дрямка. Ще опитам с повишаване на температурата тази нощ с активиран Sleep.
    Благодаря много на всички, които дават съвети

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #59
    През уикенда монтирах малкият вариант CH-S07FTXQ в спалнята. Получи се доста прилично според мен

    - - - - - - - - - -

    За дневната CH-S12FTXQ (WI-FI).
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    babati, musster, kokovox и 1 други харесват това.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #60

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Много красиви монтажи, това в коя държава е ?
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 111 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе