С румънските цени(Нордик 12 - 660лв), с характеристиките на хартия, с гаранцията от 5 години, определено СН ще намерят ниша.
А ако вносителите дадат добра отстъпка на търговците... Уау!
Много бързо ще се почисти тази тема.
PS: За Миланов - имам Дайкин 16, к2у, който слиза под 170 вата, но под 400 духа студено. Внимавай какво си пожелаваш.
Този пост е редактиран от yavoor; 16-02-18 в 22:11.
Хайде да се върнем тук-с български цени, гаранция 2 г. и реални, а не книжни параметри. Ще издънят пазара, ама не много скоро.
И аз имам Тошиба 36, /японците не използват измислени "британски топлинни единици"/ която не духа студено и под 100 W. Той Миланов знае какво да прави, обаче още няма мющерии за сегашните съкровища.
![]()
За да не се усеща хладна струята като работи на минимум трябва и турбината да се върти по слабо. При такива условия не се гони ефективност /КОП/ защото има нужда от сравнително малко енергия, та дори и КОП=2,5 също ме устройва. За денонощие 2...3kWh. Радиаторите на парното никой не ги обдухва, а пак си топлят.
Така мисля. Не знам дали е правилно.
Малко хора ще се вдигнат да си купят климатик .
Няма какво да се лъжем .Аз ако живея до Румъния както е половин Северна България изобщо няма да м мисля.
Другото е ако трябва да си обзавеждам къща ,апартамент и да слагам 3-4 машини веднага паля буса.
Истината е ,че ще има паралелен внос от търговци , монтажни фирми.
За който не е проблем да изпратят 2-3 буса и да натоварят 20-30 машини.
П.п.
Доставка на един европалет от Букурещ до София е около 150 евро.
В един европалет ще се съберет около 3-4 климатика
Ми действай. Това си е добър бизнес план. Ще можеш да си платиш поне свестни монтажи.
И мен дори и студена струя ме устройва само да слизаха на обявения минимум от 200 вата, обаче откъде този късмет 400 вата и до там.Да не говорим, че на ломото обявения минимум е 130 а аз съм виждал най-малко 368 вата. Така че на сервизно вече не вярвам докато не видя с очи ватметъра да покаже.
Много обичам да гледам как някой си прави тънки сметки без кръчмар...типична черта на определен вид субекти....
Направил съм проучване на пазара преди 3-4 месеца и евентуалния внос на клими в България.
Не говоря празни приказки!
Проучих едрови цени от Италия и други държави .
Всичко тръгна от това че транспортирам голям брой клими от едно от пристанищата в Европа .
Този огромееен склад се явява гара разпределителна от Китай.
Няма да навлизам в повече подробности.
Мен монтажи и търговия на дребно не ме интересуват.
Ако някой иска мога да му докарам 400-500 клими ( един камион) от всяка точка на Европа .
Платете си стоката транспорта и спедицията от мен.