Страница 73 от 111 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1664

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1081

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Има разлика!Не разглеждам само C&H.Погледни новите модели на DAIKIN.Не знам точно на какво се дължи,но 12(35) са често с доста по-големи мощности.Мисля и cop.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1082

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Да съгласен съм, но имах предвид модели като Veritas, които освен че са на R32 имат много малко подобрение КОП-0,11 по-висок. По-малко количество фреон и еднакви параметри.


    Разбира се ще има нови модели и те ще бъдат само на R32, догодина пак ще има нещо ново и т.н.
    Нямам нищо против R32- това е бъдещето, но ако има изгодно предложение на R410A не бих се замислил много
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #1083

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    R32 не дойде за изпълнение. Парниковия ефект е много по-нисък от R410. Законодателството в областта на околната среда забранява R410 през 2020 г. Газът R410 беше зелен, но не беше.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1084

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Думата ЕКО-логичен , се превърна в синоним на лъжа и измама за обикновенния човек в днешно време Докато американци и руснаци ръсят уран където им скимне е нелепо ние да запушваме озоновата дупка ... промиват мозъци за да има доене.

    ПС. Ако е толкова безвреден r32 , защо не вдигнат а намалят количеството му ... за сметка на това вдигат духането ... ми щото вятъра не се плаща от производителя.

  6. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #1085

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Капиталистически ред. Нов модел, нови технологии, икономични, супер серии. .....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1086

    Отговор: COOPER AND HUNTER


    Най-добрият довод срещу демокрацията е петминутен разговор със средния избирател.

    The biggest argument against democracy is a five minute discussion with the average voter.

    "Демокрацията е най-лошата форма на управление, с изключение на всички останали форми, опитвани някога."
    Уинстън Чърчил
    За съжаление сме опитвали и от другото

    П.П. @mbirol Какво стана със дистрибуцията на C&H? Видях, че имат някаква договорка с DINLER Group:
    http://cooperandhunter.com/en/blog/2...p-bursaturkey/

    П.П.2 Някой да е ходил на това изложение в София?:
    http://cooperandhunter.com/en/blog/2...n-in-bulgaria/



    Колкото до R32- ще се радваме няколко години, докато не ни предложат някой нов и ще се радваме вкупом на новите модели
    Този пост е редактиран от stainway; 15-06-18 в 03:14.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1087

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Въпроса с r32 е интересен и трябва да се открие специална тема за да не разводняваме другите.Дори и само ако ефекта е за екологията(както тук се изразяваме,което е неточно,но е друга тема) пак си заслужава.Не искам да навлизам в подробности колко климатика до еди коя си година колко ще затоплят природата и др. подобни.А пък ,ако има ''меки круши'' (добри цени)на r410 разбира се и аз бих си купил.
    От горната таблица която stainway показа изглежда,че при всичко равно единственната разлика е малко подобрение в cop.При други модели забелязвам увеличение на номиналната мощност,но не знам на какво се дължи това.И другото което не е маловажно е ,че доколкото знам има някакви квоти в/у които се внасят продуктови такси(може би от вносителите),така,че по-малкото хл. агент вероятно ще направи климатиците по-евтини.Извинявам се за общите размишления,но доста работи не ми са известни,а дочути от тук там.И ето още един съвсем случаен пример.Номинал отопление 4,5kw.Събратята му на r410 са 3,6/3,8.Има ли някакви други разлики според Вас?
    Инверторен климатик HAIER AS35S2SN2FA/1U35S2SQ1FA
    Този пост е редактиран от cable; 15-06-18 в 11:38.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1088

    COOPER AND HUNTER

    Не смятам, че разликата в номиналите трябва да се взима толкова под внимание. Има примери с други марки, на които машините от високия клас са с по-ниски номинали, спрямо съответната машина от средния клас. В същото време, машината от високия клас е по-ефективна и с по-големи възможности, нищо че е с по-нисък номинал. Пример MHI 20ZMX е с номинал 2.5kW, но с максимал 4.3KW и по-висок COP. MHI 20ZM-S е с номинал 2.7kW, максимал 3.9kW и по-нисък COP. Високият клас е по-добре и от към хардуер. Не акцентирам върху конкретната марка и модели, просто давам пример, който смятам за подходящ.
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-06-18 в 13:04.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1089

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    С изключение на Supreme, който е все пак напълно нов модел и e някакво развитие от "застаряващия" VIP, при другите модели на C&H виждам само смяна на фреона-Veritas NG, Alpha NG-нищо лошо, но и нищо ново. Nordic Evo II (CH-SxxFTXN-E2wf) са го напълнили с R32, махнали са му подгрева и е станал Sigma ( CH-SxxFTXС)


    Все пак си остава интересен модел, заради ниското ниво на шум и безстепенния контролна турбината и цена Надявам се да са запазили двойния топлообменник ….(ако съдим по теглото-подозирам, че нищо не е променено в хладилната част).
    А колкото до R32- И да го говорим и да не го говорим-това ще бъде в следващите няколко години. По-ефикасен е и с по-малки количества се постигат същите параметри или по-добри. След няколко години ще ни се обясни, че има много по-екологичен вариант
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 15-06-18 в 13:39.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1090

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Тоя Хаир , дали неслучайно му дават само номинал ... данеби тази стойност да е и за максимал и за всичко. Прдевид че е пакистански (араби и индийци) дълбоко ме съмнява да има нещо вярно в него , но това си е лично мнение

    - - - - - - - - - -

    12 Nordic , при комсумация 90w отдава 1.3kw в режим охлаждане а 12 Sigma при същата консумация само 600 .... ааа сега кажете кой е по-ефективен истината е че тотално са им объркали данните за съжаление.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1091

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Наистина не го бях забелязал-но на Нордика имам сервизното -там също е мин. консумация 90W-мин. отдава 4436 Btu/h=1.3 kW. ( на охлаждане)


    Може Sigma да е объркана или " по-екологична" Но предполагам, който е писал данните се е отплеснал при 12-цата
    Това са подробности-важното е,че е на R32- с грижа за природата
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 15-06-18 в 14:37.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1092

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Този Хаир(както казва колегата) не исках да го обсъждаме,а го дадох заради разликата в мощностите.Не можах да намеря на DAIKIN старите Ururu ,защото новия е 5kw(0,6-9,0).Някой ако ги знае...интересно.Струва ми се ,че имаше и други с по-висока мощност,но сега не се сещам.Въпреки,че и от този ''хаир'' може и да не видиш.Ако можех да сметна срока на откупуване щях да се потупам по рамото,че не съм скаран с аритметиката......
    ''12 Nordic , при комсумация 90w отдава 1.3kw в режим охлаждане''....Това просто не е истина.Даже не мога да му сметна cop-а,щото мога да смятам само до 13.Ха дано.
    https://mmc.bg/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0...kin-pid41.html
    Този пост е редактиран от cable; 15-06-18 в 15:15.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1093

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    staynway , Nordic с дайкин g10 компреосор ли е или с Панасоник ? По Украинските сайтове се срещат и двата вариянта.
    Ами Sigma ми идва малко по екологичен от необходимото в този индустриален гигант на световната карта -България

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1094

    Отговор: COOPER AND HUNTER


    9-ката с Panasonic, останалите Sanyo
    Тук може да се изтегли сервизното :
    https://www.google.nl/url?sa=t&sourc...eqkAPLbCOs6yaW
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1095

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Те и тук го дават с G-10 : https://alimarklima.com/invertoren-k...ic-evo-ii.html

    Инак и формата на външното тяло/решетката/ по скоро напомня на панасоник отколкото на дайкин при този модел. Сякаш загатват нещо

    - - - - - - - - - -

    c-1rz110h1ae в гугъл не излиза нищо за компресор с такава сигнатура.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 111 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 16:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 04:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе