Страница 75 от 111 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1111

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Тези похвати и именитите марки ги използват, не се коси толкова.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1112

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Йонизаторът би трябвало да изглежда така при C&H:

    Колкото до двата малки филтъра-аз си ги ползвам и не виждам защо да няма никакъв ефект. Има по-малко от всичко: Нано-титаниев, антибактериален, Catechin, Electret-магнитен полимер, активен въглен
    Технологии
    Не очаквайте нещо, което да помиришете или чуете като работи. Ето подобни " малки" кутийки какво правят:
    https://plasma-air.com/how-it-works
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1113

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от vsterev Виж публикацията
    ама на всички марки климатици ли йонизатора е от дунапренен тип, как ще се получи процес на йонизация през един дунапрен положен върху въздушния филтър, тука в климатизацията май се откриват нови физични закони. Иначе машинката е хубава, ама ме е яд на някакви търговско-рекламни похвати тип лапни шарани.
    И къде прочете,че имаш йонизатор?
    А дунапренчетата както ги наричаш са допълнителни филтри :
    Антибактериален филтър,Филтър със сребърни йони,Catechin филтър,Chitin филтър,Витамин „C“ филтър,Формалдехид улавящ филтър и Фотокаталитичен филтър
    Колко работа вършат тези дунапренчета не знам,като не ти харесват може да ги хвърлиш.
    Според мен си има ефект като се ползват.
    А в твоя случай ползваш -Функция “COLD PLAZMA” -В предишен пост съм писал какво е и как работи.
    Няма драма,няма измама

    stainway одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1114

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Пишем едновременно Малките цветни филтри не би трябвало да се мият-само на слънце и с прахосмукачката . А и мисля дават 2 комплекта за смяна след време.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1115

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Зелената кутийка на снимката може ли да се отваря за почистване на електродите?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1116

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Да-предполагам-сега ще пробвам на малкия Веритас-той без това е откачен.....
    Маха се капачето и е малко черно отдолу
    Но да може да се почисти.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 03-07-18 в 16:59.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1117

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    @vesterev - На охлаждане освен йонизатор натиснете и бутона X-Fan. След спиране на климатизатора ще се изсушава автоматично.
    stoqng76 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1118

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Едно перфектно DIY(може би) изпълнение , поздравления за човека ако е от форума !
    https://m.youtube.com/watch?v=O3dz_x_p60s
    rosswen, stainway и Rado Smilkov харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #1119

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Едно перфектно DIY(може би) изпълнение , поздравления за човека ако е от форума !
    https://m.youtube.com/watch?v=O3dz_x_p60s
    Благодаря!
    Да изпълнението е DIY. Първото ми на климатик.
    Трябваше да се постарая да го монтирам добре, поне според моите разбирания, защото това е климатика ми в къщи!
    В клипа се опитах да наблегна на най-важните неща според мен, а именно - затапването на отворените тръби, почистването на осенъците от срязаната тръба, правенето на конусите (с необходимата форма и периферен диаметър), правилното огъване на тръбите с тръбогиба, стягането на гайките с необходимия момент и обезвъздушаването на системата.
    Имам и пропуснати подготвителни дейности от процеса на монтажа, като: копане на канала, нивелиране на вътрешна и външна стойки и т.н. , но това са подробности.
    stoqng76, milanov, rosswen и 4 други харесват това.

  12. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1120

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от n_netov Виж публикацията
    Благодаря!
    Да изпълнението е DIY. Първото ми на климатик.
    Браво колега ,впечатляващо изпълнение на монтажа.Точно така трябва да се прави,с желание и търпение.
    Със здраве да си ползваш климатика,според мен ще останеш доволен от тази марка
    stainway одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1121

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от n_netov Виж публикацията
    Благодаря!
    Да изпълнението е DIY. Първото ми на климатик.
    Трябваше да се постарая да го монтирам добре, поне според моите разбирания, защото това е климатика ми в къщи!
    В клипа се опитах да наблегна на най-важните неща според мен, а именно - затапването на отворените тръби, почистването на осенъците от срязаната тръба, правенето на конусите (с необходимата форма и периферен диаметър), правилното огъване на тръбите с тръбогиба, стягането на гайките с необходимия момент и обезвъздушаването на системата.
    Имам и пропуснати подготвителни дейности от процеса на монтажа, като: копане на канала, нивелиране на вътрешна и външна стойки и т.н. , но това са подробности.
    N_netov, ако приемаш леки забележки... според мен малките конуси ги направи хубави, но големите малко не ти се получиха.
    Ето как трябва да изглежда добре направеният конус - изцяло гладка повърхност без ръбове и канали.
    https://s8.postimg.cc/lrj7z3tx1/image.jpg


    Трябваше още да остържеш тръбата, за да не се получават ръбчета после при валцуването. Вместо дрелка става и с остро и тънко ножче. Слагаш острието в тръбата и въртиш съвсем леко, без да натискаш, докато не остане ръб. Стружките сами падат. Когато се получи качествен конус, тогава няма нужда и от динамометрични ключове. И с обикновен ключ на ръка лесно ще усетиш кога си го затегнал достатъчно.


    Иначе браво и евала за ентусиазма, и за видеото. Имаш хубави инструменти, пожелавам ти още много успешни монтажи да направиш с тях.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1122

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Колега n_netov , може ли да споделите малко впечатления от климатика. На първите 2 степени би трябвало да е мн.тих. В колко куб.м е монтиран и как работи (често ли излиза в офф или на няколко часа) ? Ако сте замервали на колко пада консумацията преди да изключи компресора ? Точно ли потдържа заданието ?
    Инак в този форум сме видяли кой ли не и японци и холандци как монтират но вие ги ударихте в земята. Най-много ми хареса това , че не се бърза и се работи с мисъл.

    Джак , всички фаски ги мина с център-фрезерче с какви ножчета да стърже. С ножче ще се получи нащърбване , а от прекалено изтъняване на ръба може да се спука при натягането. Може би само ако се лизне малко масълце да не задира ще се получи "циганския зъб" от снимката ти Ама то "за снимката" може и шлайф пастичка да са му пуснали
    Този пост е редактиран от Mig82; 12-07-18 в 18:42.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1123

    Отговор: COOPER AND HUNTER

     
    Офтопик
    Аз използвам едно малко и остро ножче, с което изрязвам стружката до край и конусите ми стават гладки като десния от снимката. Затова го написах като съвет. Иначе всеки е свободен да прави каквото си иска, и да използва каквото намери за добре, нали така?
    Шлайф пастичка му пуснали... а може и с малко шкурка да са го минали да лъщи повече...


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #1124

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
     
    Офтопик
    Аз използвам едно малко и остро ножче, с което изрязвам стружката до край и конусите ми стават гладки като десния от снимката. Затова го написах като съвет. Иначе всеки е свободен да прави каквото си иска, и да използва каквото намери за добре, нали така?
    Шлайф пастичка му пуснали... а може и с малко шкурка да са го минали да лъщи повече...

    Една снимка на ножчето може ли ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1125

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ако става въпрос за шабър съм съгласен :
    https://www.google.com/search?q=%D1%...=1531416147920
    Но ако е макетно ножче не съм убеден че ще стане перфектно. Ще има леко нащърбване.
    Джак , само обсъждаме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 75 от 111 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе