Страница 25 от 111 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    21
    #361

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Какви филтри има? Под капака на вътрешното тяло от дясно има ли йонизатор или плазма както на ICY II?

    - - - - - - - - - -


    При температура 0 градуса (усеща се като -6) ,снеговалеж и влажност 100% предполагам е нормално да се дефроства от време на време
    Има йонизатор, който е изключен по подразбиране. Май ще трябва да прегледам ръководството на руски, че може да има някои функции, които се пускат с комбинация от копчета.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #362

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    През конденза вкарва пресен въздух, само ако има насрещен вятър. Размечтахте се![emoji41]
    Кондензния маркуч го запуших с памуци, да не става течение през него.
    stainway одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #363

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    С дунапренче, от гъпка за чинийки.
    zxc0 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #364

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от djoro Виж публикацията
    Има йонизатор, който е изключен по подразбиране. Май ще трябва да прегледам ръководството на руски, че може да има някои функции, които се пускат с комбинация от копчета.
    "Health" бутон би трябвало да върши работа
    На ДУ би трябвало да се появи този символ
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    21
    #365

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Да с бутона Health се пуска йонизатора, но тази нискотемпературна отоплителна функция, кога се включва.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #366

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Често казано не знам,но тъй като тази функция попада по допълнителни функции и комбинация от бутони като заключване на ДУ ,промяна на температурата от целзий на фаренхайт и т.н. не мисля,че ти трябва.
    Символа който се появява е LA може да имат в предвид low ambient ? Ако стане много студено-пробвай, но имам подозрение, че е за по-бързо затопляне на много студено помещение.
    Разглеждах сервизното-има опция за ръчен дефрост
    Също да не се стряскаш ако покаже BL на дисплеят-индикация за почистване на филтрите-изкл/вкл. и се маха ( разбира се след като си почистил филтрите-прави го по-често).
    Функция за мусака не можах да намеря, но за тези пари толкова
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    21
    #367

    Отговор: COOPER AND HUNTER


  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #368

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Вносителят на hisense внася и COOPER AND HUNTER или вече са двама вносители.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    ...Функция за мусака не можах да намеря, но за тези пари толкова
    Моят пък си има за бъркани яйца:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stainway одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #369

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ако добавиш и бекон, машината ще е съвършена. Пък ако успеем да ги научим и кафе да правят, стигане няма да имат.
    ruuni9 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #370

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Често казано не знам,но тъй като тази функция попада по допълнителни функции и комбинация от бутони като заключване на ДУ ,промяна на температурата от целзий на фаренхайт и т.н. не мисля,че ти трябва.
    Символа който се появява е LA може да имат в предвид low ambient ? Ако стане много студено-пробвай, но имам подозрение, че е за по-бързо затопляне на много студено помещение.
    Разглеждах сервизното-има опция за ръчен дефрост
    Също да не се стряскаш ако покаже BL на дисплеят-индикация за почистване на филтрите-изкл/вкл. и се маха ( разбира се след като си почистил филтрите-прави го по-често).
    Функция за мусака не можах да намеря, но за тези пари толкова
    Уау, ръчен дефрост! Не съм срещал в друга машина такава опция.

    Този режим LA да не би да се има предвид функцията, когато продължително време няма никой в къщата да не пада темп много надолу? При Хитачито ми има режим Leave Home за до 99 дни, при който климата да поддържа 10° по подразбиране (може до 16° да се зададе)

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #371

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Имам една машина, която не дефроства и е оборудвана с такъв бутон.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #372

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Nordic Evo II си има Автоматичен режим размразяване. Това с комбинацията на бутони го видях в сервизното.

    Малка екстра Може да се започне и прекрати ръчен дефрост с комбинацията на бутоните Fan and Mode натиснати за 3 секунди.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #373

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Миланов, иконата според мен показва мелене на брашно от вятърна мелница![emoji3]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    ruuni9 и stainway харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #374

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Здравейте, чета форума от месец и реших първият ми пост да бъде в тази тема защото търсенето на инфо за тази марка и по специално модела Нордик Ево 2 ме доведе в този форум. Отоплявам се с климатици К2У (както им казват тука) от 5-6 години , верно икономични са ,имат екстри , имат нисък минимум , но поради този нисък минимум струята им е хладка на моменти което е некомфортно за мен. В същото време в службата сме с ефтино CHIGO дето струва 650лв. и работата му е страшно комфортна , топла и лека струя която не става хладна дори при мн. ниски обороти на вътр. тяло и най вече няма он/офф. До тук всичко добре , но се насочих към КХ защото Чигото няма нагревател , по леко е , орязано откъм екстри и консумацията му на минимум не пада под 420вата(измерени) (освен това не знам при -15 дали ще му остане живец). Въпреки че негатива с висок минимум при моето желание за винаги топла струя няма как да го избегна. А имам пдозрение че всичките хиляда китайски марки на пазара в момента се бълват от едни и същи заводи които "свирят" каквото им се поръча. Но трябва да им се признае че знаят и 2 и 200.

    Та да се върна на темата , интересува ме конкретно модела Nordic Evo II. Включването в тази тема на потребител(надявам се да станат повече) с такъв климатик стана повод да се регистрирам тази вечер и да пиша.

    Конкретно към колегата djoro а и други които са наясно с Нордика :

    1. Пробвал ли сте как работи безстепенното регулиране на оборотите (вентилатор вътр.тяло) и дали се запазва това усещане(топла мъгла) при мн. Ниски обороти? Имам надежда че след заиграване с тези настройки ще може да се избегне режим он/офф при по топло време или преоразмеряване !

    2. Измервали ли сте колко е минимумът му на консумация ? Честно казано не се надявам да е под 400вата при тези темп. вече навън. А и прочетох от руснаците че предния вариянт само Нордик не пада под 400 вата. Но този уж е ъпдейтнат ...

    3. Потдържа ли точно зададената Темп. в помещението ? Успиване ?

    4. Как е йонизатора , усещане за свеж въздух или е алабала.

    5. Има ли PAM контрол този модел или е само инверторно управление.

    6. Има ли управление на хоризонталните жалюзи от ДУ.

    И последен въпрос към всички , тея климатици (визирам от всички марки) като имат WIFI не могат ли да си ъпдейтват (оптимизират) софта за различни климатични пояси , зони и т.н. Или това е опция за вбъдеще - един що годе читав хардуер и няколко версии на софтуера и си избираш кой ти допада ... май се размечтах.
    Поздрави.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #375

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Отоплявам се с климатици К2У (както им казват тука) от 5-6 години , верно икономични са ,имат екстри , имат нисък минимум , но поради този нисък минимум струята им е хладка на моменти което е некомфортно за мен. В същото време в службата сме с ефтино CHIGO дето струва 650лв. и работата му е страшно комфортна , топла и лека струя която не става хладна дори при мн. ниски обороти на вътр. тяло и най вече няма он/офф.

    1. Пробвал ли сте как работи безстепенното регулиране на оборотите (вентилатор вътр.тяло) и дали се запазва това усещане(топла мъгла) при мн. Ниски обороти? Имам надежда че след заиграване с тези настройки ще може да се избегне режим он/офф при по топло време или преоразмеряване !
    Тук има явно противоречие и, според мен, няма как да получите две несъвместими неща.
    1. Машина с нисък минимум няма как да издухва топла струя, когато поддържа задание в темперирано помещение, освен ако е неправилно оразмерена и компенсира големи топлозагуби. Тогава обаче, тя няма да работи около минимума си и няма да е тиха.
    2. При машина с висок минимум, ако е правилно оразмерена, няма как да не работи он/офф. Това може да стане само ако топлозагубите са големи, но тогава тя пак, както в горния случай, няма как да работи тихо и спокойно.
    Та, искам да кажа, че няма как машина с висок минимум да работи незабележимо, около минимума си и да не влиза в он/офф.
    Всичко това, което казвам, се отнася за жилищни помещения и за нормално преобладаващите температури у нас. В екстремни ситуации, никоя машина не работи на минимума си и никоя не е тиха. Служебните не ги коментирам, защото там нещата са несравними с жилищните и всеки опит за сравнения е некоректен.
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-12-17 в 06:36.
    ruuni9 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 111 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе