Страница 69 от 111 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1021

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Мен много ми е интересно при -30 какъв е КОП на Supreme и Amber, защото преполагам е около 1, а и предполагам, че същото е положението с който и да е климатик. Кой климатик поддържа 90% при -25? Освен това тази крива малко ме съмнява - излиза, че заскрежаването на питата не оказва влияние, а това не е така (вижте на МЕ кривите). Не ме разбирайте погрешно аз точно Амбер или Suprеме бих си взел и то поради съотношението цена/качество.
    Винаги може да се съмнявате. Повтарям се заедно с Jack, но ако прочетете финландския тест ( през руски например), ще видите че КОП е мерен като са вземани под внимание периодите за размразяване и т.н. Аз лично не виждам причина да не им вярвам:

    Другите тествани модели също са около 1,5 КОП при -30
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1022

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Винаги може да се съмнявате. Повтарям се заедно с Jack, но ако прочетете финландския тест ( през руски например), ще видите че КОП е мерен като са вземани под внимание периодите за размразяване и т.н. Аз лично не виждам причина да не им вярвам:

    Другите тествани модели също са около 1,5 КОП при -30
    Тези изглеждат по-реалистични. 5.7kW ли е максимума на 12-ката при +7?

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1023

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Тази табличка намерих набързо в един форум за модел на Daikin.Вижда се ,че при -15 cop е над 3.За съжаление данните не са много достъпни и трябва доста ровене.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1024

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    5.7 kW е,но не знам при каква температура и условия. Не са мерили максимума, а дали и как поддържа зададената температура (20 градуса) при различна външна-+7/-7/-15 и т.н.
    При +7 заключението е :" При температуре +7°C, C&H данный тепловой насос работает стабильно с половинной нагрузкой и плавной регулировкой мощности."
    При измерване на КОП са засичани периодите за размразяване и т.н.
    Списанието е TM Rakennusmaailma и е сериозно .

    Този пост е редактиран от stainway; 18-05-18 в 23:24.

  6. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #1025

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    А ето и средномесечните температури за Плевен.
    Вижда се, че големите понижения на температурите са краткосрочни
    и средната температура е над нулата.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1026

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Tова с коп 3 при -15 е малко научна фантастика. Данните на производителите са при максимална степен на вентилатора и не отчитат факта, че в една нормална стая при климатика е значително по-топло от на нивото на дивана например. Също така се съмнявам да отчитат размразяване и т.н. Данните от графиката на Амбър/Сюприм изглеждат доста по-реални и по същество не оспорват моето твърдение, а то е при -30 ако ви е студено си пуснете печка/духалка. Каквото имате. И още нещо 20 е твърде ниска температура за половинките ни.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1027

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Къде го прочетохте коп 3 при -15 градуса? И аз искам един такъв

    Мен все още ме интересува-има ли някаква причина да се ползва 1/2 " (12,70мм) тръба за ниско налягане при 9-ка и 12-ца или е просто прищявка? И това дава ли някакво предимство или недостатък?
    Направи ми впечатление след като първия път успях да я пречупя на няколко места, защото се уча от опит-грешка

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,874
    #1028

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    И още нещо 20 е твърде ниска температура за половинките ни.
    Мнооого си прав.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Мен все още ме интересува-има ли някаква причина да се ползва 1/2 " (12,70мм) тръба за ниско налягане при 9-ка и 12-ца или е просто прищявка? И това дава ли някакво предимство или недостатък?
    Според мен трябва да ти отговори някой от професионалистите, но ми се струва, че не смятат марката за сериозна машина.
    Въпреки че наскоро чух мнение от такъв, че Грии са сериозни но тупат топката с ниски цени докато се наложат на пазара.
    Дали е така времето ще покаже.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-05-18 в 00:32.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1029

    Отговор: COOPER AND HUNTER


    Не знам , но оставам с идеята, че в БГ цените са по-високи или равни, но услугата е много евтина.
    Известно време се двоумих за MHI srk/src 35zsx-s -струва тук € 1200 x 1.95=2340 лева
    Mitsubishi Heavy Industries - Mitsubishi heavy 3.5kW ( SRK/SRC35ZSX-S ) wandmodel - Webshop HVP Duurzaamheid 2.0
    После гледах и други и цените са или по-ниски или адекватни на тези в БГ. Услугата и условията по гаранцията ме отказаха.
    C&H VIP 12-ца го предлагат в Холандия за €975 x 1.95=1901 лева. На мен ми направиха малка отстъпка, защото им отидох на крака и платих в брой. За €900x1.95=1755 лева ми се видя добра цена.Разбира се трябва да добавя още €40 за тръбен път, разходка до другия край на Холандия и малко мускулна треска след инсталирането
    Короната на Грее се предлага и тук за +/- €1200,същото е и с VIP погледнах из балтийските държави скандинавските-все около €1200
    Така че ми се стори изгодно-а дали е ниска цена-за това си има пазар, който да определя. Аз никога не се мръщя на цените-гледам да си изкарвам достатъчно
    П.П. Но за тръбата ми е все още интересно-нормално 9-ки и 12-ци са с 3/8". 1/2" е за по-големи и няма да забравя как се пречупи- още ме е яд
    Този пост е редактиран от stainway; 19-05-18 в 01:40.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1030

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    Мен все още ме интересува-има ли някаква причина да се ползва 1/2 " (12,70мм) тръба за ниско налягане при 9-ка и 12-ца или е просто прищявка? И това дава ли някакво предимство или недостатък?
    По-големият диаметър, позволява по-голям дебит, съответно по-голяма мощност.
    stainway одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1031

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ванко, сам знаеш, че има японци, по мощни и класни от коментирания китаец, които са с 6 и 10 тръба....Просто китаеца не е доосмислил нещата на 100%...Първите хансоли бяха на 6 и 12, а сега 6 и 10...значи можело....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1032

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Къде го прочетохте коп 3 при -15 градуса? И аз искам един такъв

    Мен все още ме интересува-има ли някаква причина да се ползва 1/2 " (12,70мм) тръба за ниско налягане при 9-ка и 12-ца или е просто прищявка? И това дава ли някакво предимство или недостатък?
    Направи ми впечатление след като първия път успях да я пречупя на няколко места, защото се уча от опит-грешка
    По-голям дебит на отопление и оттам по-високи мощности. На охлаждане не мисля, че има толкова значение.
    Как пречупи тръбата, не я ли огъваш плавно? Каква изолация сложи?
    stainway одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1033

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Къде го прочетохте коп 3 при -15 градуса? И аз искам един такъв.....
    В таблицата постаната от cableпо-горе.
    Този пост е редактиран от Vizi; 19-05-18 в 09:06.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1034

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    По-голям дебит на отопление и оттам по-високи мощности. На охлаждане не мисля, че има толкова значение.
    Обратното, големият диаметър е по-важен за охлаждането.
    stainway одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1035

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не знам как е съставена тази таблица.Казах,че преди време гледах данни от които също излизаше ,че cop не пада много драстично.Затова помолих,ако някой има данни за няколко от по-разпостранените климатици и смята,че са достоверни да ги покаже.Тези които даде stainwai за моделите в теста наистина показват друга картинка и сигурно са точни.
    Трябва да сложа електромерчето за месец в най-студеното време да видя как е.
    Но когато тук дадох какво показва програмата(има си програма за android и wi-fi) за потреблението на един обикновен конвектор за потребление през цялата минала зима(която беше доста студена) и направих малки сметки,че климатик за малка стая трудно се изплаща доста хора скочиха и тезата беше,че климатика харчел 15-20 лв/месец,което не отговаря на моите замервания ,но повечето от по-запознатите удобриха твърдението на колегата.А пък и без да съм мерил цял месец при темп. под нула и cop 2-2,5 ....15 лв....Не ми се вързват малко сметките.
    .....p.s....Всъщност новите модели климатици вероятно имат подобни елементарни изглежда програмки и могат да дадат изразходваната енергия за определен период-цялата зима (месец)напр.Сега се сетих,но съм изненадан,че липсват подобни данни във форума.
    .....
    Проверих едни неща които говорихме по-рано с един колега:
    ''Малко бъркаш нещата. На ZUBADAN 50-ка номинала при -15 е около 2.85kw, а при -10 го дават 3.6kw. Тези 4kw, които цитираш при fh35 са максимално (а не номинално) топлоотдаване, при това при -10 градуса. Тези данни са от сервизните ръководства на двете марки, не си ги смуче някой от пръстите. Това, което се пише по някои сайтове и Еуровент са малко "мижи да те лажим".

    Това беше написано от rosswen на стр.183 в темата за избор на климатик на 09.09.2017.Вчера показах брошурката на въпросния модел където пише 3,8 kw/-25 гр.Спомням си,че колегата ми прати сервизни.....Това не го пиша с цел да се заяждам или да обидя някого.Просто ми се струва,че като стане въпрос за данни за климатици разликите са фрапиращи.И представете си като някой който не се занимава постоянно с това-на кого и кога да вярва,или да каже ,че всичко е ала бала.
    Виждам,че колегата доста се е ровил в сервизни ръководства и др. документи и му имам доверие(без никакъв поддтекст) и като поглеждам другите ''характеристики''....
    Не знам как ще обясните на амаатъори като мене тези бъркотии.Може би-''като не се сещаш недей чети''
    Ако ставаше въпрос за нещо субективно-комфорт напр. как да е.Ама тук уж се мери cop,потребление....това е.
    ....
    А това е въпросното замерване което написах(тема избор климатик02.10.2017стр.219:
    >boghidar 77
    лично мнение ,че климатик за 12м2 стая не е много смислено.Сега проверих в стая 14м2 имаме почти точно 2000kw за 4 месеца от 01.12 до края на зимата с конвектор.Тази зима,особенно януари беше доста студена.Стаята е без изолация с 2 външни стени север и запад.Това прави около 320 лв.Конвектора има програма която засича разхода.Значи като прибавим ноември разликата между климатик и радиатор в такава малка стая ще е около 200лв.Значи хубав климатик към 1500 лв. се изплаща за 7/8 години,а пък с 2-3 профилактики ще станат 10,което е сравнимо със срока на експлоатация.За неудобството да ти върти въздуха и шуми няма какво да говорим.
    В тази стая имаме климатик,но просто не искаме да го използваме за отопление точно поради посочените причини,друг е въпроса ,че не го бива.
    Става въпрос за зима 2017.Давам го пак защото сега видях данните за ME FH35zubadan където е записано за 9-та:
    Годишна консумация на електроенергия на отопление 924 kw.Това е средно,а миналата зима беше доста тежка.Не подлагам данните от брошурата на съмнение,въпреки,че тук вс. данни не се приемат 1/1.Климатика ако не е най-добрия поне не е най-лошия пример.Та разлика от 1100kw на година е под 200 лв.Всъщност за 5 месеца отопление около 200kw на месец...x..0,17=има няма 30/35 лв. като сметката е за т.нар.хиперинвертор.
    Сега като сметнем колко струва климтика+разходи за обслужване...всеки сам да си прави извода.Но за мен е,че като се купува климтик трябва да се помисли каква реална икономия ще направим.
    http://climacom.com/files/documents/...DONE_small.pdf
    Този пост е редактиран от cable; 19-05-18 в 11:17.
    bobivg, kantonaa1 и Vizi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 111 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе