Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree11Одобрявам

Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1

    Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Здравейте на всички! Интересува ме надеждността и начина на работа на този модел, най- вече в режим отопление за помещение 14- 15 кв. м. , вътрешно с ЮЗ изложение. 12-ската също е вариант. Температурите, които ще се поддържат са между 22 и 24 гр. Интересувам се, защото цената му е доста ниска за хардуера който предлага, както и 3 год. гаранция. Фен съм на ония с къщичките, но вече цените им са такива, че не знам дали си струва да се дават за нещо вече работило 8- 12 год.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    за нещо вече работило 8- 12 год.
    Извън темата...Това което сте написали, как го установихте?!


    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Къде намерихте останала бройка SUVR1DI ?
    Модела е доста добър, но не е наличен от доста време...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #4

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Ами извън Пловдив всички климатици втора употреба до 700- 900 лв. с монтажа са над 8 годишни. Е, може и да са пропуснали няколко бройки под тази възраст в посочения ценови диапазон, но общо взето така стоят нещата. В случая лошото е, че не всички сме от Пловдив.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Ами извън Пловдив всички климатици втора употреба до 700- 900 лв. с монтажа са над 8 годишни. Е, може и да са пропуснали няколко бройки под тази възраст в посочения ценови диапазон, но общо взето така стоят нещата. В случая лошото е, че не всички сме от Пловдив.
    Отново извън темата. Това което сте написали, не е отговор на моя въпрос.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #6

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    И защо да не е? Докажете ми, че не съм прав. Или климатиците втора употреба не са работили изобщо преди да дойдат в България. Не искам да бъда разбран погрешно, отоплявам се 12 години с три климатика втора употреба и не съм имал проблеми с отоплението и при - 28 гр., но навремето струваха малко над 600 лв. с монтажа, сега базовите модели в нашия край са около 800- 900 с монтажа. Говоря за В. Търново. А по новите и с екстри отиват на 1200- 1400 лв.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #7

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Това са параметрите за 9-ката:
    ASW-H09A4/SUVR1DI-3.8 - Начало - Климатици и климатични системи AUX. Онлайн магазин.

    Накратко:
    -компресор GMCC (Midea-Toshiba), 11 000BTU, модел DA89X1C-20FZ3
    Model Freon Supply Manufacturer Capacity (Btu/h) Capacity (W) frequency range
    DA89X1C-20FZ3 R410a DC Toshiba 4,400-10,950 1,295-3,220 18~130



    -тегло : външно тяло 32кг, вътрешно 10кг
    -870 грама фреон
    -параметрите за шум AUX винаги ги дават в най-натоварения режим - т.е. това са възможно най-лошите стойности
    -SCOP 3.8, реален COP около 2-3, в зависимост дали работи на минимум или номинал
    -топли много (от опит)
    -дълговечност - не мога да кажа, вероятно 5-6г ще изкара без проблеми
    Rafailiev одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    kantonaa1, вземете си AUX. Тамън ще имате възможност да го сравните с климите, които ползвате 12 години и вероятно са поработили още толкова, преди да ги придобиете. Разбира се, съществува вариант, да си купите и климатик от Пловдив.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #9

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Понеже имаше въпроси на ЛС за алгоритъма на обезскрежаване, ще напиша отговорите си тук, за да са полезни и на други читатели:
    1)всички модели на AUX (и производните им) след 2014-та година използват алгоритми за интелигентно обезскрежаване
    2)над +3 градуса обезскрежаване не се прави никога - това в определени условия може да е проблем (например използване на ТУРБО режим - вентилатор на 5-та степен, компресора на максимум и неправилно оразмеряване - например 9-ка в 30 квадрата) - в случая дори при +3 градуса може да се образува лед по питата, заради големия "товар"
    3)под +3 градуса се взима впредвид степента на вентилатора и стойностите от всички сензори, смятат се температурни разлики и се работи по таблици
    4)при спиране на тока и последващо възстановяване, и температура под +3 градуса (или под 0, зависи от модела) задължително се прави дефрост - това правилно е чисто превантивно
    5)при промяна на заданието с 5 градуса (независимо дали нагоре или надолу) от ДУ - тук идеята съм я обяснявал много пъти
    6)при вдигане на вентилатора от режим SILENT на режим TURBO (5-та степен) задължително дефрост - тук отново се презастраховат
    Общо взето ако климатика се настрои на 22-24 градуса и не се пипа никога - дефростите са само по необходимост и са доста адекватни.
    Това е!
    pulsedriverbg, Rafailiev и Mig82 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    И аз имам малко опит с по-старите модели на Окс, където правят лошо впечатление следните неща:
    1. При някои липсва автоматичното управление на турбината.
    2. Моторът на турбината бръмчи неприятно от магнитострикцията при ниски обороти.
    3. На втората година след монтажа (хотелски стаи) се износва втулката на турбината и на ниски обороти започва да хлопа.
    Някой спец да каже, дали няма нови модели на Грий или Трео за тези пари. Оксовете ги купуват предимно за охлаждане.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #11

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Има Додо ,нови Грита на r32 ,днес разопаковах едно "Бора" се казва,заместник на Ломото.Мога да кача снимки довечера.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #12

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Ето и малко за новите модели на Трео
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #13

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Просто ми се стори, че виждам "стойност" /за тази цена/ в конкретния модел на AUX и хардуера му, а не за марката като цяло, както бих видял същата "стойност" и при нова Дачия за 9000 лв. И понеже знам, че един климатик не е само хардуер, за това попитах дали някой знае нещо повече за него и начина му на работа. Както и да е. Благодаря на всички отзовали се! Темата може да се трие.
    Този пост е редактиран от kantonaa1; 04-05-18 в 20:34.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Няма никаква стойност в климатик за 600 лв, клиентска цена. Да не забравяме, че и завода трябва да печели!
    Aleksandars и Kasap харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #15

    Отговор: Климатик AUX ASW-H09 A4/SUVR1DI

    Да споделя и аз малко наблюдение над AUX , имаме в фирмата вече от около 4-5 години. Една 12ка в 72 квадратни метра работи целогодишно и няма проблеми.другите са 18 и 9 за които нямам преки наблюдения но сервиз не съм виждал да идва за нито един от тях. Дано съм бил полезен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 19:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 17:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 11:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе