Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree7Одобрявам

Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #16

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Модератори, ако може да не ни се карате понеже реших да го обърна на тема за вс. Също може ли да и смените името? Благодаря Предварително!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Само да не ни се скарат модераторите, че пишем в такава тема, но явно и ти нямаш нищо против. По моите капризни критерии е шумен, но не съм сигурен дали е точно като твоя модел. Купувах го 2010 г. и точният модел е MSG-12HRN1. Съгласен съм, че вътрешното се ядва на шум, но въздушната му струя не е от най-комфортните. Външното тяло специално не мога да го понасям нощем, бръмчалка си е и затова нощем се изключва. Плюс това комресорът се включва и изключва рязко с един специфичен дразнещ звук, което също е малко неприятно. Другият MS9A, който вече махнах, беше същата работа, ако не и по-зле от MSG-то. Но това си е морално остарял конвенционален модел все пак, купуван в едно друго време. Модерните инвертори от някаква позната марка са много по-тихи и по-плавни в работата си. Предполагам дори и Мидеите днес са различни, но почти не съм ги срещал, за да кажа. Щом този можеш да го търпиш, значи един инвертор среден клас въобще няма да го разбереш дали работи, или не. Всичко е въпрос на финанси обаче и сметка на бъдещите разходи дали да ъпгрейдваш, или да си караш с този.
    Аз затова ще слагам Gree Bora Eco 12-ка понеже на селото си го взех*(тъпото е че не го вакумираха) и във Пловдив мисля да си го взема от друга фирма и тка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #17

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    .....

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #18

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Цитат Първоначално публикувано от midea forever Виж публикацията
    Аз затова ще слагам Gree Bora Eco 12-ка понеже на селото си го взех*(тъпото е че не го вакумираха) и във Пловдив мисля да си го взема от друга фирма и тка.
    Жестоко! И на greeforever ако си смениш ника после, цена няма да имаш...
    Я по-добре не я бутай тази Мидея тогава, докато не стигне икономически нерентабилна за ремонт щета, сменяй и само кондензатори и датчици. А като умре, те съветвам да не се скъпиш на брашното. За малко по-висок бюджет можеш да вземеш доста по-сериозна машина. Хитачи, Фуджицу имат нелоши такива и са малко подценени. Ако дотогава не са свършили или не са им вдигнали цените. LOL
    ccankov73 и midea forever харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #19

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Жестоко! И на greeforever ако си смениш ника после, цена няма да имаш...
    Я по-добре не я бутай тази Мидея тогава, докато не стигне икономически нерентабилна за ремонт щета, сменяй и само кондензатори и датчици. А като умре, те съветвам да не се скъпиш на брашното. За малко по-висок бюджет можеш да вземеш доста по-сериозна машина. Хитачи, Фуджицу имат нелоши такива и са малко подценени. Ако дотогава не са свършили или не са им вдигнали цените. LOL

    Абе ся забелязах, докато работеше на охлаждане (говорим за Мидеа-та) Изключи компресора и повече не тръгва, свалих и градусите на 17 и пак не, да не би и тук да е кондензатор?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #20

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Ако на тръгване едва цъква компресорът и спира, и външното само върти перката без ефект, най-вероятно.
    midea forever одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #21

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Ся ще замеря Колко градуса вади

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Ако на тръгване едва цъква компресорът и спира, и външното само върти перката без ефект, най-вероятно.

    Сега като работи компресора вади 5 градуса при външна темп. 19 градуса (не мисля че е нормално)
    Този пост е редактиран от midea forever; 14-09-19 в 07:10.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #22

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Ако на тръгване едва цъква компресорът и спира, и външното само върти перката без ефект, най-вероятно.
    Ако сменя местата на датчиците демек тръбен за въздушен а въздушен за тръбен има ли проблем? Понеже Климата тръгва и спира през 2 мин и мисля дали не е тръбен датчик, а понеже МултиМетъра Не е в нас няма как да го проверя. (Много ясно че ще им разменя местата на платката).

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #23

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    А може ли да се разменят? Буксите не са ли различни?
    Ако са разменени прилича на работата която описваш.
    Ма не казваш много де. Колко е в стаята, колко си задал, колко е вънка температурата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #24

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Цитат Първоначално публикувано от midea forever Виж публикацията
    Ако сменя местата на датчиците демек тръбен за въздушен а въздушен за тръбен има ли проблем? Понеже Климата тръгва и спира през 2 мин и мисля дали не е тръбен датчик, а понеже МултиМетъра Не е в нас няма как да го проверя. (Много ясно че ще им разменя местата на платката).
    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    А може ли да се разменят? Буксите не са ли различни?
    Ако са разменени прилича на работата която описваш.
    Ма не казваш много де. Колко е в стаята, колко си задал, колко е вънка температурата.
    Буксите са еднакви, понеже сега е отворен. Стаята е 15 квадрата и реших да го пусна на 17 градуса и след 5 мин работа само цъка. Тоест Тръгва след него за минута две и след споменатото време гаси и се повтаря. Така е и на отопление. По този начин на експлоетация само бъзикам компресора а й неможе да се достигне исканата темп. (Говорим за мидеата)
    Този пост е редактиран от midea forever; 19-09-19 в 21:50.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #25

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Размени ги тогава. Виж дали има промяна.
    Отопление 30гр. задай.
    После охлаждане 18-16(минимума).
    Виж въздушният датчик да не е много близо до топлообменника!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #26

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Размени ги тогава. Виж дали има промяна.
    Отопление 30гр. задай.
    После охлаждане 18-16(минимума).
    Виж въздушният датчик да не е много близо до топлообменника!!!

    А нещо може ли да се случи или не?


    Хммм интересно. След минута две работа почнаха да мигат timer i pre-def което значи:Indoor Fan speed is out off control for over 1 minute.
    Този пост е редактиран от midea forever; 19-09-19 в 22:10.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #27

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Няма какво да стане. И двете са съпротивления. Обикновено са еднакви като стойност при мидея - тръбният и въздушният де. Освен да се оправи няма какво да стане. Все са термистори. Ако се разменят ще работи както казваш. Смятам, че са разменени в момента.
    На платката не пише ли на буксите? room, pipe?

    - - - - - - - - - -

    Сега пък, Fan speed???
    Вентилатора избичи ли се на максимум?
    Да нямаш проблеми със захранването?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #28
    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Няма какво да стане. И двете са съпротивления. Обикновено са еднакви като стойност при мидея - тръбният и въздушният де. Освен да се оправи няма какво да стане. Все са термистори. Ако се разменят ще работи както казваш. Смятам, че са разменени в момента.
    На платката не пише ли на буксите? room, pipe?

    - - - - - - - - - -

    Сега пък, Fan speed???
    Вентилатора избичи ли се на максимум?
    Да нямаш проблеми със захранването?

    Всичко си заработи като хората и след минута се появи проблема. И се зачудих има ли смисъл да се занимавам с него или да го сменям.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #29

    Отговор: Проблем със Мобилен Климатик Sang mac-09ch .

    Струва си да повикаш човек дето разбира да го погледне. Тук на всеки може да му прилича на различни неща. На мен ми прилича на вътрешен тръбен датчик, понеже той отговаря за управлението на турбината, а и съм имал проблем с климатик с подобни симптоми.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #30
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Струва си да повикаш човек дето разбира да го погледне. Тук на всеки може да му прилича на различни неща. На мен ми прилича на вътрешен тръбен датчик, понеже той отговаря за управлението на турбината, а и съм имал проблем с климатик с подобни симптоми.

    Според мен ще сменя датчиците и ще видим дали ще се оправи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Мнение за мобилен климатик?
    От viachy във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 32
    Последно: 11-08-18, 08:50
  2. Проблем със климатик SANG TAC-18CHS
    От deodeo във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-13, 18:12
  3. Мобилен климатик за отопление?
    От tempo32 във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 27-06-12, 12:34
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-08-10, 18:45
  5. Мобилен климатик
    От pro във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-07, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе