Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree4Одобрявам
  • 4 Post By bobivg

Климатици Алпин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3,048
    #1

    Климатици Алпин

    Тема за климатиците от марката.

    Малко снимки на ALPIN ZERO. 9-ка и 12-ка само А+++ на отопление
    Външното е с двуредов топлобменник, EEV компресора е KSN98D64UEZ3
    Малко странно ми се видя с този хардуер, че 12-кта в каталога и по табелка е записан с максималната 4,5kW, малеeше ми. От друга страна таблиците за запазване на капацитета показват доста различна картинка. Китайска му работа .
    От двете страни се махат капачетата и се слагат таблетките за ароматизация. Като работи климатика въздуха се засмуква минава през таблетките и се подава от климатика в помещението.



    Този пост е редактиран от bobivg; 08-06-26 в 21:54.
    Alexi, Aleksandars, Palev и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    513
    #2

    Отговор: Климатици Алпин

    Климатика ми харесва, но с този минимален въздушен дебит от 500 m³/h този модел според мен не е подходящ за малки помещения.Другото което не ми харесва защо на нов модел климатик децибелите му от минималните 19 скачат на 30 децибела.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    311
    #3

    Отговор: Климатици Алпин

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    ……От друга страна таблиците за запазване на капацитета показват доста различна картинка. Китайска му работа .
    Има ли вариант тия таблици да са сбъркани, понеже ако са верни то тоя климатик ще е с КОП 7,32?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    10,326
    #4

    Отговор: Климатици Алпин

    Таблиците са едно към гьотере с параметрите дадени в брошурата... номинал 3.9 kW, в таблицата пише 6.08 ....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,218
    #5

    Re: Климатици Алпин

    Това си е Мидея, мойте breezeless S са със същия компресор. Би трябвало и този да може да се промени минимума на 10хз

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2026
    Мнения
    26
    #6

    Re: Климатици Алпин

    Това не е Midea. Произведено е от TCL. На други пазари е известно и като TCL Elegance Plus.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    311
    #7

    Отговор: Климатици Алпин

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Таблиците са едно към гьотере с параметрите дадени в брошурата... номинал 3.9 kW, в таблицата пише 6.08 ....
    Аз за това попитах, понеже изглежда досущ като ТСЛ UG или нещо подобно и там бяха дали 2.5кв при -10, с резерв 100w, а по тия таблици е над 4kw при -10. Като цяло TCL добре си пазят данните

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3,048
    #8

    Отговор: Климатици Алпин

    Цитат Първоначално публикувано от eddy Виж публикацията
    Има ли вариант тия таблици да са сбъркани, понеже ако са верни то тоя климатик ще е с КОП 7,32?
    Според мен има печатна грешка по-скоро консумацията при 7 градуса и 6,08kW e 1,83 kW, но това си е мое предположение.
    Ще питам вносителя за таблиците и ако ми отговори ще докладвам.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    311
    #9

    Отговор: Климатици Алпин

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Според мен има печатна грешка по-скоро консумацията при 7 градуса и 6,08kW e 1,83 kW, но това си е мое предположение.
    Ще питам вносителя за таблиците и ако ми отговори ще докладвам.
    А аз мисля, че цялата таблица, е или жестоко сбъркана или е за някой супер иновативен продукт, който според мен изобщо не съществува на европейския пазар, защото дори топ машините като Панасоник Хийтчарджър, Фуджитсу Нордик и тн, зорлем правят КОП по над 2 при -20, а тук имаме стойности по 3,5+. Да не говорим, че и табелата на външното тяло показва нещо съвсем различно, особено с тия 2.25-2.3кв (10А) максимална обща консумация.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,323
    #10

    Отговор: Климатици Алпин

    Докато не почнат да ги съдят за подвеждаща информация, ще си пишат каквото искат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе