Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 312
Like Tree37Одобрявам

Термопомпа вода-вода и вода-въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    8
    #31

    Re:Термопомпа вода-вода и вода -въздух

    към него съм насочен

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #32

    Re:Термопомпа вода-вода и вода -въздух

    Do baota

    1. Tоплообмена със земята как е решен -сондаж кладенец,тръби в земята- предимства и недостатъци
    2. Видовете компресори удачни за целта
    3. Tоплообменници -видове препоръчителни за целта
    4. COP
    5. Наи малка възможна мощност kW/h

    Всякаква информация е добре дошла

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    8
    #33

    Re:Термопомпа вода-вода и вода -въздух

    1.топлообмена или системата за топлообмен зависи от конкретните възможности: при наличен кладенец е ясно, че кладенеца е наличен и би спестил първоначални капиталовложения- този метод е най-предвидим по отношение на необходим дебит при конкретно измерена температура както и някой други чисто технологични предимства;тръбите в земята изискват много голяма площ за разполагане и много важното точно изчисление на възможноста на почвата да разсейва топлината/студа в собствения си обем, при правилно подбрана концепция(до сега съм срещал един подобен случай) почвения слой се ползва не за източник на топлина а за акумулатор на топлинна енергия(при положение, че системата е целогодишна и с изравнени енергии по отношение на студ и топлина), този метод се нарича целогодишно регенериране на топлинна енергия; вертикални сондажи са препоръчителни за парцели с намалени площи.
    2.компресорите удачни за целта според мен са от типа SCROLL поради това, че неизискват практическа подръжка, разбира се като се прецакат повечето направо се подменят(но това е само за малки мощности) и препоръчвам задължително машината да е снабдена с два компресора и по възможност двукръгова.
    3.топлообменник за кое-ако термопомпения агрегат е от типа вода-вода топлообменника към системата е към самата машина и не подлежи на подмяна или избор. топлообменника към външната система-сондаж или друго, също е стандартно свързан и куплиран към агрегата, но има избор поне при него-пластинчат и тръбен като могат да са обикновенни или защитени срещу агресивни води
    4.COP е над 3,5 и достига до 6,5-но е според експлоатационните температури както на сондажната вода така и на подаваната към инсталацията.винаги сравнявайте еднакви данни от различни производители
    5.най-малката мощност зависи от производитела и е около 4,5kW мощност на охлаждане поне за тези с който съм запознат
    опита ми е от системи от рода на 200-300kW и много нагоре и допускам при малките мощности да има разлики.
    горенаписаното е на база личен опит от практиката ми като инженер топлотехник и технически ръководител т.е. съм запознат с теорията и с практиката на това което съм правил. вероятно много от читателите имат различно виждане от моето, което е право на всеки. не се доверявай само на едно мнение на когото и да било. изчисленията на геотермалните системи ги правя чрез специализиран софтуер а не едно към колкото дойде или 50W на линеен метър.БЯГАЙ от такива фирми. мога да се аргументирам много лесно и бързо.успех

  5. mim
    mim е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    7
    #34

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    И ние с моя мъж от доста време търсим как да си топлим къщата от 120 кв.м.-тя е до Нови Искър. До сега бяхме на въглища и дърва, но ни писна от хамалогия. А пък си имаме и кладенец с вода за половин квартал. Наш познат- живее на бул България и е доста заможен - си сложи термопомпа от Геоток. Но се оказа голям боклук. Много се трошала, защото вътре само китайски неща имало и успя да им я върне и да си вземе парите. После си поръча подобна от Геосолар и сега е доволен. Май ще се спра на тях. Стискайте палци- пак ще пиша като я монтират.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #35

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от mim
    И ние с моя мъж от доста време търсим как да си топлим къщата от 120 кв.м.-тя е до Нови Искър. До сега бяхме на въглища и дърва, но ни писна от хамалогия. А пък си имаме и кладенец с вода за половин квартал. Наш познат- живее на бул България и е доста заможен - си сложи термопомпа от Геоток. Но се оказа голям боклук. Много се трошала, защото вътре само китайски неща имало и успя да им я върне и да си вземе парите. После си поръча подобна от Геосолар и сега е доволен. Май ще се спра на тях. Стискайте палци- пак ще пиша като я монтират.
    Ще останете доволни , от година ползвам термопомпата на Геосолар и мога да дам информация за инсталацията, конвектори, сондаж, разходи и т.н. а и къщата ми е със същата отопляема площ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #36

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Марко, с един сондаж ли ти я направиха?
    Те нали са сертифицирани от ЕС за монтаж?
    В какво точно се изразява задоволството ти? Сподели моля.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #37

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Реално съм с два сондажа, като вече имах един кладенец и си изкопах другия на 15 м. от него( на 18 м. дълбочина, ф200мм. , 20лв. на метър).Инсталацията си я правих сам с PPR тръби, конвектори "Клима 2000", помпите циркулационната и напорната са "Grundfos".От "Геосолар" ми докараха термопомпата и я настроиха което отне около 40 мин. Цяла зима не съм имал никакви проблеми и за отоплението на 6 стаи с конвектори и две бани с лири на месец излизаше 150 лв. Къщата е изолирана а температурата във всекидневната си я бях настроил на 23-24 градуса. Недостатък е че, колкото и да е тих вентилатора в спалнята все пак се чува особено при включване и изключване има едно неприятно щракане на релето, но това си е недостатък на конвектора. Предимството е че с изключение, може би, на първоначалната инвестиция (всичко излезе 10 000 лв.), ми излиза по евтино от всеки друг начин за отопление, без да се брои че липсва "хамалогията" със складирането на дърва или въглища, всекидневното зареждане и после чистене ............
    Това лято си дойде човек от Геосолар за профилактика (не че имаше нужда), но ми се случва за първи път някой да ми продаде нещо и после да го е грижа.....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #38

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Това с шума се премахва с управляване не на вентилатора,а на термоглава с електрическо задвижване.Тоест управляваш дебита на водата,а не на въздуха.Вентилатора го оставяш да работи постоянно на 1ва степен. А че "Клима 2000" са си шумни,е друг кусур. Премахва се с подмяна примерно с "Галети". В тая италианска фабрика се правят и конвекторите на Дайкин. А те знаят какво е тишина...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #39

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Ето един чилър вода-вода който в момента правим.
    Отоплението е подово охлаждането е с касети във офисите и едно произведение на искуството за един склад.
    http://kachi-snimka.info/viewer.php?...256152362l.jpg
    http://kachi-snimka.info/viewer.php?...256152466m.JPG

    Повече снимки след приключване на обекта.

  12. mim
    mim е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    7
    #40

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    От три дни си имаме термопомпа. Грее и вече ни е доста топло От Геосолар дойде лично шефа - инж. Коликовски да ни я пусне. Симпатяга е и обяснява с думи прости, така че да го разбереш, а не се прави на важен. Даде ни безусловна гаранция от пет години. Мъж ми специално погледна дали компресора на термопомпата е Копеланд скрол made in Ireland -така си беше. След месец, два пак ще пиша. Чао за сега

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #41

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Колко пари излезе цялото упражнение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    11
    #42

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Здравейте можете ли дами дадете мнение за тези термопомпи
    http://www.daricclima.com/index.php?...id=53&TreeId=8
    интересуваме дали са добри защото саъм се спрял на тях. Хората са много сериозни и бързи.
    Чесно казано немисе занимава с термопомпи зглобявани в БГ защото доколко прочетох има много упарени от тях а тези са със сертификатему за качество с доста добри параметри.
    Благодаря предварително.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #43

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Дай повече информация.
    На външен вид е добра
    Да започнем от цената.

    Дай цена на избрания от теб модел. Дай инфо при какви условия е мерен КОП-а.
    Колко градуса отнема и какъв дебит и трябва? Предполагам за топлообменниците, но...
    Ти с какво разполагаш? Сондажи, кладенци, голям двор? Имаш ли някаква инсталация? Каква?


    Предполагам си правиш реклама- гледам даваш линкове по форумите на тия Прани.
    Ако греша- сори. Обясни- защо се спря точно на това?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #44

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Дай цени. Може да излезе нещо.

  18. mim
    mim е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    7
    #45

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цената на термопомпата от Геосолар е 5900 лв, като това ни включваше и доставката и пускането на термопомпата. Мощността и е 16 киловата-от 3.4 киловата ток. Имахме си сондаж и ние си пуснахме тръбите да термопомпата. Коликовски ни подбра подходяща потопяема помпа и ни я уреди с отстъпка на цена 450 лв. Нямаме филтри и буферен съд защото не ни е необходимо. За мене е по-добре подръжката да идва от производителя, отколкото разни търговци-вносители да ти обясняват как не си експлоатирал машинката както трябва и едва ли не ти си я прецакал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа Въздух-Вода
    От Electric във форум Други начини за отопление
    Отговори: 583
    Последно: 18-09-23, 09:22
  2. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе