Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 312
Like Tree37Одобрявам

Термопомпа вода-вода и вода-въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #61

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Понеже твоята система е САМО за отопление,затова и си топли през лятото,но хабейки все пак някакъв ток. Идеята ми в горния пост е защо комплексна система за климатизация с режим и за охлаждане няма възможност да топли бойлера с отпадъчната топлина от охлаждането. Тя така и така се "изхвърля"във външното тяло,не беше ли по-добре първо да се загрее бойлера,а после да се изхвърля. Така щеше да се получава безплатна топла вода лятно време. За какъв к . р ми е да хвърлям още 2000 лв на покрива,че да си топля бойлера без пари ???
    heavencloser одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    15
    #62

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Това лято ще излезне MEGA Altherma, която по предварителни данни ще я прави тази утилизация на топлината. Ако се сдобия с повече информация за това ще пиша.
    --------------------
    А иначе си напълно прав, при нискотемпературните варианти можеше да го направят както казваш!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #63

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Е,аз от една година и половина го правя това "чудо",макар че някой тук се изказа къде съм бил сложил инженерите на Дайкин,и че щом монтажниците са му казали обратното,значи било така...

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    4
    #64

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    купих ТП GEOTOK и не сам доволен от отношението и некомпетноста на служителите идиректора им Смениха три ТП и нито една не можа да влезе в режим на работа Така че внимаваите какво копувате

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #65

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Фуджитсу пуснаха новата термопомпена система, която според мен е по добра от същата на дайкин, защото:
    1. произвежда топла вода както зимата така и лятото;
    2.цената е по -ниска от тази на дайкин.

    вижте тук и направете сравнение между двете системи:

    фуджитсу:http://www.clima.bg/files/documents/7_ec69a1c852.pdf http://www.clima.bg/bg/p/360-%D0%A2%...-R-O-45-L.html

    дайкин : http://mmc.bg/admin/pics/67_2_PL%20A..._COOL_2009.pdf

    П.П. ако някой има разлино мнение да го аргументира, а не само да "хвали и плюе"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #66

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Като ще правиме реклама
    http://www.termopompa.com/

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #67

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Добре valdino, мисля да не го смятаме като реклама, а като споделяне на опит! Кажи ми обаче - нямате ли проблеми с тоя полипропилен - при нискотемпературните инсталации той не е за препоръчване, понеже няма кислородна бариера. Всичките ли Ваши инсталации са от полипропилен?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #68

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Работиме професионално.При спазване всички изисквания от завода произвидител за монтаж на тръбните им системи проблеми не може и да има.За отоплителни и климатични инсталации задължително е използването на стабилизирани тръби с алуминиева вложка.Алуминиевата вложка освен за механични характеристики на тръбата служи и за кислородна защита,както е познато понятието "difostop"при полиетиленовите тръби.При климатизация(охлаждане и нискотемпературно отопление)нивото на О2(кислорода)в топлоносителя не спада до такива граници,че да се получи дифузно преминаване на кислород от обкръжаващата среда към топлоносителя през стената на тръбата,след което при загряване да се образуват мехури,които да се натрупат в отоплителните тела,по-специално радиатори.За тези които проявяват по-голям интерес могат да намерят литература в книжарницата на ТУ София.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #69

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    В грешка си! Алуминиевата вложка при ППР тръбите е мрежовидна и служи само за якостно стабилизиране, а не осигурява кислородна бариера, както ал.вложка при полиетиленовите тръби. При нискотемпературно водно отопление (30-50°С) и при наличие на кислород се създават идеални условия за живот на микроорганизми и бактерии (включително и Легионела), които се развъждат и запушват филтри, топлообменници и др. тесни места. Нямали ли сте такива проблеми с топлообменници и филтри?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #70

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    :-) Всички грешиме.
    Една снимка относно алуминия при използваните от нас тръби
    http://kachi-snimka.info/viewer.php?...273059761z.jpg
    Колкото до легионелата.Съгласен съм,че това е идиалната температура за нейното развитие поради която причина ние не осигуряваме 100% топла вода от термопомпите ни,а само я вкарваме в бойлер за дозагряване.
    1.При отоплителната инсталация(затворена система)кислорода проникнал вътре излиза през автоматичните обезвъздушители.
    2.Водата е една и съща(не се осигурява непрекъснато хранителна среда)
    3.За всеки случай топлообменниците ни са презапасени с 15% площ.
    Факт е ,че за около 100 термопомпи монтирани в последните 5-6 години нямаме проблем.
    Надявам се да е така и през идните.
    А сега мисля да запразвам.5 дни съм далеч от интернет.След това отново на педал.
    Весело изкарване ная празника на всички.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #71

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Въпроса с легионелата в една затворена система е спорен...Там няма необходимите условия за нормалния живот на бактериите. А и едва ли човек ще се наведе да пие,докато обезвъждушава ръчно системата.Друг досег с водата от системата не виждам.
    Освен това аз лично залагам едно малко елнагревателче в моите системи или ползвам оригиналния елнагревател в бойлера и веднъж седмично нощем водата се нагрява до 70-80 гр за час-два със програматор. Поне да сме спокойни с клиентите си...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #72

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Кои условия липсват, щом има кислород и температура? Някои производители на газови котли имат изискване кондензен уред да се монтира към ППР инсталация само през топлообменник за предпазване на котела и аз съм спазвал това изискване. Но колеги са ми разправяли за запушени филтри от измрели микроорганизми.
    Ванко, ти нагряваш водата веднъж седмично и те измират, но си остават вътре и се отлагат във филтрите или други тесни места. Затова питам дали имате наблюдения.
    valdino, не съм чувал за ППР тръба с кислородна бариера - тази каква марка е?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #73

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Проблема с легионелата, не е от поглъщане!
    Основно идва с вдишване на водни пръски , и автоматичните обезвъздушители не са добре идея!!!!
    http://www.google.bg/url?sa=t&source...Aj0dU_RTtMugxA

    Който му се занимава, да чете. Хлора в питейната вода възпрепятства до някъде развитието на легионела. Постоянната циркулациуя, пълненето на инсталацията с концентрати на антифриз, или добавянето на антибактериални препарати и то периодично.....
    Тръбите имат значение, но дори в инсталации с медни тръби или такива с кислородна бариера се среща легионела.
    Проблема не е за пренебрегване, като основно трябва да се наблегне на херметичността на инсталациите. При нискотемпературни инсталации с автоматични обезвъздущители и отворени ситеми трябва да се внимава.

    Сериозен е проблема с термопомпите вода-вода, на които им се прави реверс по вода.



  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    4
    #74

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    не се льжете да копувате от geotok защото краят е предизвестен фсичките им ТП дефектират и не поемат никаква отговорност некомпетентни и безотговорни

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    11
    #75

    Re:Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Моля кажете мнение за
    http://www.daricclima.com/Termopompi...-160-eco-split
    дали сами много добра цена 7 000лв и другите модели неса им скъпи на фона на дайкин ми се струват че е подобре като вариан
    благодаря ви предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа Въздух-Вода
    От Electric във форум Други начини за отопление
    Отговори: 583
    Последно: 18-09-23, 09:22
  2. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе