Страница 10 от 39 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #136

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Принципно си прав за варовитата вода, макар че това се получава при високи температури, при 50 например, отлаганията са пренебрежими. Поне водосъдържателя и серпентината са неръждаеми с 10г гаранция, което си е някакво успокоение.

    Иначе дори и да избереш без вграден водосъдържател, един отделен със серпентина и един трипътен вентил не са чак такава сериозна инвестиция. Така или иначе ти трябва БГВ, защо да не се произвежда евтино?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #137

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Макаров, защо не си сложиш една омекотителна колона на входа на водата към къщата? Около 1500лв и се къпеш с планинска вода.
    AC_From_Hell одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #138

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Miro1972, какво стана с твоята къща? Докъде я докара?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #139

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Шпакловка вътре и после тавани от гипскартон. Иначе при -4 вън ,вътре е +12 без отопление. Найс ,а?
    AC_From_Hell одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #140

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    До шпакловка и тавани. Иначе при -4 , вътре е 12!

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #141

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Вери найс даже! Хубавите изолация и стъклопакети си казват думата!

    Макаров, прикачен е репорта от софтуера на Панасоник.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #142

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Благодаря за репорта. По мое мнение цифрите са доста оптимистични. Ако успявам да си стопля апартамента с 50 лв на месец ще съм доста щастлив. Но дори и 100 - 120 лв да са, както го смятах първоначално пак мисля че е доста добре Разбира се докато всичко не влезе в експлоатация (което ще е поне след година) няма как да знам със сигурност. Относно водата мислил съм за омекотител преди години още, но тогава ми предлага едни доста обемни съдове с разни смоли, които трябваше да се сменят на определен период/дебит, а тогава нямаше къде да ги слагам и се отказах. Варианта с трипътния вентил итн съм си го мислел, но се стремя да бягам от подобни after market изпълнения защото с тях винаги идват някакви допълнителни главоболия, които в последствие са ми излизали през носа. Все пак има време и ще се мисли. Но като цяло ако трябва да гледам реалистично на нещата в момента ползвам обикновен бойлер 120 литра на Елдом с някакъв програматор, който топли водата само на нощна тарифа. За последния месец ми е изхарчил 150кв тоест 15 лв. като винаги имам топла вода. Не мисля, че една инвестиция от 3500 лв би се изплатила в разумен срок.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #143

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Е разбира се, че 3500 си е висока цена. Затова винаги можеш да вземеш водосъдържател със серпентина, който е значително по-евтин. Просто това е комплектно изделие, в което е вложена много мисъл. Само да му видиш плъзгача на капака и ще ти стане ясно. Само японец може да измисли такава механика.

    Трипътния вентил не е after market. Всяка една термопомпа топли външен водосъдържател по този начин. Няма друг вариант. Разбира се както казваш винаги може и независим водосъдържател.

    Цифрите са на база подово, оптимистични не бих казал, не са невъзможни, във Варна е меко, съседите и те топлят, подовото е супер инономично и така. Имай в предвид, че не съм си играл да смятам точни топлозагуби, а правя "educated guess"... В София с 12кВт т-кап с подово едни хорица топлят 230м2 къща с около 120-140 лева на месец зимата. Вярно е, че имат 15см изолация, но такава сметка е възможна.

    Относно смолите - на моята машина само добавям сол, която регенерира смолата на всеки Х кубика вода.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    1
    #144

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Вери найс даже! Хубавите изолация и стъклопакети си казват думата!

    Макаров, прикачен е репорта от софтуера на Панасоник.
    Бих искал да попитам как са изчислени 10883кВч/год за отопление в приложения репорт?

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #145

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    На база статистика за средномесечна температура, данни за минимални и наксимални Т на отоплителната система и други параметри.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #146

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Аз проблемът с качествтото на водата мисля да го реша с филтър на входящата линия, както споменаха по-горе. Още проучвам нещата, но най-вероятно ще е със сол - сравнително лесно и евтино обслужване, инвестицията е около 2к лева. Избира се на въз основа брой ползватели в жилището. Малко дете и жена ги брой по две, защото харчат повече вода.
    AC_From_Hell одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #147

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Да споделя малко информация, която открих за Mitsubishi. http://planetaklimata.com.ua/instr/M..._Data_Book.pdf Тук може да откриете COP за всичките режими на работа (min mid nom max) на Zubadan/Еcodan. Намерих Zubadan PUHZ-SHW80VHA за 6400 лв, което е по-евтино от Самсунг и Панасоник. Ако COP-a е верен и няма допълниелен нагревател мисля, че това е абсолютният победител. За сметка на това пък хидро боксовете им са безбожно скъпи :D
    Този пост е редактиран от MAKAPOB; 09-02-16 в 02:04.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #148

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ами това е на т-кап еквивалента. Обаче 6400 е само външното тяло, добави 5 за хидробокса и става най-скъпо от всички.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #149

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Тук https://mega.nz/#!Vks3FS7Q!Y3gv9_yMX...W1_s0J0kzV5m68 съм качил data book-a ако случайно вземе да изчезне. Днес като гледах топлоотдаването при min nom mid max се зачудих ако за 70 квадрата отопляема площ апартамент се вземе една 8, 9 кв машина няма ли да е много ? Да по сметката 70*2.5*0.5 трябват 9 киловата. Но реално топлозагубите за час са 2 -3 киловата в зависимост от изолация, дограма, съседи. Тоест след като достигне температурата машината ще работи много под минимума си, което трябва да е лошо или бъркам някъде ?

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #150

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Тази сметка е крайно неточна, особено пък в случаите на изчисляване на цял апартамент или къща. Истинска сметка се прави при проект, като се вземат всички параметри. Всичко останало са неточни бакалщини. Реално машината няма да работи под минимума, а ще спре и след известно време ще тръгне пак. В зависимост от минималното натоварване и параметрите на машината може да се сложи буферен съд, който да разреди цикъла спри/тръгни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 39 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе