Страница 25 от 39 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #361

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    То е ясно, че е за отопление, ама на Тасос, където в момента е 10гр., а при мен гони 0-лата.
    На Тасос не е много студено, температурата рядко пада до -5, но влагата е много жестока и мори машините. Освен това 0 градуса не е проблем за никоя читава машина, камо ли за Toshiba.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #362

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    За Тошиба се загледах, че може да се комбинира със съществуващ газов котел.
    Това така ли е, и долу-горе как става?В смисъл ходя да превключвам и да въртя кранове, или е нещо автоматизирано - поред външна Т например.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #363

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Всичко може, датчици, задвижки. Кеф ти ръчно, кеф ти автоматично. Въпрос на цена и изпълнение. Има изисквания за инсталацията обаче.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #364

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ако опцията е вместо интегрирания ел. нагревател, автоматично да се включва котела, е ок, иначе всяка една ТП може да се комбинира с котел в ръчен режим.
    Аз съм го мислил с едно котле с газов бутилка за бекъп в екстремни ситуации, но 2к отгоре над ТП ми се струва множко.
    Ама като се вземат предвид потенциални ел. аварии и оставането на студено......

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #365

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ако трябва да се топлят радиатори демек с 50/60 градуса в БГ по-добре да се заложи на нещо различно от тошиба и да е с инжекция. Просто не могат да изкарат такива температури на водата при ниски външни.
    Този пост е редактиран от bobivg; 11-12-21 в 22:39.
    Rafailiev одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #366

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ако трябва да се топлят радиатори демек с 50/60 градуса в БГ по-добре да се заложи на нещо различно от тошиба и да е с инжекция. Просто не могат да изкарат такива температури на водата при ниски външни.
    Това как го разбра, колко такива машини си монтирал и следил? Правиш ли разлика между Estia и Estia Powerful?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #367

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    На Тасос не е много студено, температурата рядко пада до -5, но влагата е много жестока и мори машините. Освен това 0 градуса не е проблем за никоя читава машина, камо ли за Toshiba.
    Е какви "-5", като е остров в морето.И да падне до минус 5 градуса, ще е за ден до три дни, докато премине циклон/антициклона.

    Да има е гърбината/антикорозионното покритие на тези климатици, защото солта+влагата ще им даде за душата...

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #368

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Е какви "-5", като е остров в морето.И да падне до минус 5 градуса, ще е за ден до три дни, докато премине циклон/антициклона.

    Да има е гърбината/антикорозионното покритие на тези климатици, защото солта+влагата ще им даде за душата...
    Точно това съм казал, рядко пада до -5, но вятъра и влагата са безумни. За покритието всичко е ок, тествано е с други обекти в Гърция.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #369

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Е какви "-5", като е остров в морето.И да падне до минус 5 градуса, ще е за ден до три дни, докато премине циклон/антициклона.
    Да има е гърбината/антикорозионното покритие на тези климатици, защото солта+влагата ще им даде за душата...
    Точно това съм казал, рядко пада до -5, но вятъра и влагата са безумни. Тези условия са по-тежки за една машина, отколкото -15 студ. За покритието всичко е ок, тествано е с други обекти в Гърция.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #370

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Това как го разбра, колко такива машини си монтирал и следил? Правиш ли разлика между Estia и Estia Powerful?
    Не ми е работа да ги монтирам такива системи, а да ги проектирам. Имам и проекти правени с Estia Powerful. Та по тоя причина ми се е налагало да изнамеря на много марки характеристиките.
    Сравнение 11KW, LG e 12kw.
    Тошиба - МЕ зубадан - МЕ екодан - Това ЛГ моноблок си го монтира колежка на жената в Смолян директно подвързано към съществуващи радиатори. тази зима ще му е трета.
    Има и много други марки които могат да изкарват висока температура на водата при ниски външни температури, което е съществено ако инсталацията е с радиатори.





    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #371

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    И доволна ли е колежката от моно блока на LG?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #372

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Устройва я е по-точната дума. Някъде бях писал и какви са им разходите, но не мога да ги намеря. Там живеят родителите на съпруга и. Системата въобще не е оптимизирана, бойлера е вързан като радиатор. Като я питах защо не са сложили трипътен, нов бойлер да вдигнат глидерите да добавят някой радиатор (тя ги знае тези неща защото е в бранша) ми отговори. Мъжа ми иска да види така какво ще стане, ако не е доволен другата година ще оптимизира. Така си карат още. По спомен разхода им беше малко по-голям от тоя на дървата които са плащали преди това, ама не им се занимава. Мисля че я държат постоянно на 55 градуса заради бойлера.
    Този пост е редактиран от bobivg; 15-12-21 в 20:47.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #373

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Мисля че я държат постоянно на 55 градуса заради бойлера.
    Откачена работа. Да си го топлят бойлера на нощна тарифа и да го откачат от системата

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #374

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Какво да ти кажа пълна апатия. Казах го. Изрових информация как да влязат в сервизните настройки, обясних на мъжа и защо трябва да направят температурен график спрямо външната и как да си го напаснат за тяхната система, че да работи на минимална достатъчна температура. Отсреща добре....... абе ще видими как е така, ако трябва ще се чуем пак и толкова. Мен ме боли фара нямам нищо общо със цялата история. Хората просто си ходят до дъртите да хапнат и пийнат това им е достатъчно и да не ги викат да цепят дърва. Не е въпрос на възможности, а на желание.
    п.п То аз се интересувах повече от самите тях след като разбрах, че са монтирали тази термопомпа.
    Този пост е редактиран от bobivg; 15-12-21 в 21:06.
    Lazar одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #375

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Може ли малко разяснения относно графика на помпата относно външна температура.
    Моята го има това но съм го спял.
    Направих си от телефона график .
    От 22:00 до 6:00 водата да е 45 градуса.
    През деня да е 60 градуса.Бойлера си е на Дайкин 180
    литра .
    Ето справка за седмицата като консумация
    Screenshot_20211220-222532_Daikin.jpgScreenshot_20211220-222542_Daikin.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 39 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе