Страница 27 от 39 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #391

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Това прилича на заминал компресор. Ако не ти го признаят гаранционен, мисли за нова.

    Изпратено от моят Mi 9 SE с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #392

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ако това което си написал вода 38 на 28 е вярно имаш малко дебит във водния кръг. Запушен филтър или лошо оразмеряване, ама казваш, че преди е работела добре, та е по скоро първото или някакво друго запушване. Предполагам не си намалявал помпата от както е монтирана или да си правил нещо допълнително по инсталацията което да я промени.
    Kasap и Loser харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #393

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ако това което си написал вода 38 на 28 е вярно имаш малко дебит във водния кръг. Запушен филтър или лошо оразмеряване, ама казваш, че преди е работела добре, та е по скоро първото или някакво друго запушване. Предполагам не си намалявал помпата от както е монтирана или да си правил нещо допълнително по инсталацията което да я промени.
    Най-нови данни:
    Фреон Т=77.5*С, t=45.5*С
    Вода T=42*C, t=40*C
    Налягане на фреона при работещ компресор 30-32 атм
    Външна Т=13.4*С

    Заб. Почти няма конвектор, който да върти вентилатор. Няма вентили на конвекторите.

    Тези филтри нямам идея къде се намират и дали мога да ги почистя.
    По отношение на промени - миналата година добавих буфер 200 л с помпа Grundfoss и надградена лира от 160 на 220х60. След това изгърмя манометъра и си замина фреона. Изглежда предния път бяха сложили повече фреон, за да повишат работоспособността при ниски температури. Нов манометър и зареждане с фреон, този път уж по предписаното тегло. Не знам защо, но нямам трипътен вентил за БГВ.
    За оразмеряването ме бяха уверили, че има запас от поне 40%, ама знам ли! Сега като ги питам защо така, ми обясбяват, че и те имали същите ТП, че имало физически закони и за студено време си включвали ел.нагревател.

    Извинявайте ако съм ви досадил, но наистина се чудя какво да правя. Засега опцията нова ТП не ми изглежда възможна. Не че не искам, ама нямам желание...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #394

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Налягане на фреона при работещ компресор 30-32 атм

    С какъв фреон е R407, R410 ?!?

    Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #395

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Утре ще видя на машината

    - - - - - - - - - -

    Оказва се, че външното тяло е универсално на Midea, модел MOUA-60HN1-R. Като направих търсене, установих, че моделът си е конструиран за температури до -7*С. Така че не може да се очакват чудеса.
    Фреонът е R410A.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #396

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Някой тук би ли се наел да каже колко би струвала една отоплителна система с термопомпа въздух-вода за двуетажна къща?
    Трябва ми дори и супер груба сметка за термопомпа, бойлер към нея, подово около 150 кв.м.
    Да кажем нещо над средния клас оборудване.

    С няколко уж специалисти говорих., Дават цена от 10000 лева до 15000 евро.
    Още съм на доста ранен етап, че да ангажирам хора с проект и конкретни оферти.

    Става дума за района на Владая, редова къща /съседи от ляво и дясно/, качествена изолация и дограма.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #397

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ехе, понеже доста се бях задълбал в темата, се чудя какви са тези специалисти с оферта от 10 000лв., то само помпата да си я купиш струва толкова.
    По-скоро гледай горната оферта, ако търсиш качество, напоследък цените полудяха в тази сфера.
    За ТП много ми нахвалиха Тошиба, били изцяло японско производство.
    lazarus18 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #398

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Някой тук би ли се наел да каже колко би струвала една отоплителна система с термопомпа въздух-вода за двуетажна къща?
    Трябва ми дори и супер груба сметка за термопомпа, бойлер към нея, подово около 150 кв.м.
    Да кажем нещо над средния клас оборудване.

    С няколко уж специалисти говорих., Дават цена от 10000 лева до 15000 евро.
    Още съм на доста ранен етап, че да ангажирам хора с проект и конкретни оферти.

    Става дума за района на Владая, редова къща /съседи от ляво и дясно/, качествена изолация и дограма.
    Имам направена такава система за Бургас подово окoло 150кв.м. на двуетажна къща със 7 конвектора Burnit FCB ,БГВ-300 литра плюс буфер 200литра, Термопомпа въздух вода Toshiba Estia Powerful HWS-P1105 всичко труд и материали около 40000лв
    lazarus18 одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #399

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Тези конвектори ги слагате основно заради охлаждане или са нужни и за подпомагане на отоплението?
    Мислех, че ще мога да мина без тях предвид това, че рядко пускам климатик и не обичам изкуственото охлаждане, а и къщата ще е сравнително високо в планината.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #400

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Конвекторите са охлаждане, да. Сега погледнах една актуална оферта от декември, която съм правил, точно за 150м2 - без конвектори, но пък със соларна система 200л - 28000лв общо всичко с машината (Бош или Висман), та това са цените, 15К евро е по-актуална оферта от 10000лв
    Kasap и Mega харесват това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #401

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Благодаря ти.
    Тази соларна система за топла вода ли е или подпомага с тока?
    Ако не я сложа, махна конвекторите, оставя само подовото, мога ли да смятам, че с 10-12 хиляди евро ще се оправя?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #402

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    lazarus18, разделете инвестицията на отделни пера. 1-во за самата машина, 2-ро за подовото, 3-то за бойлер, буфер и арматура, 4-то труд. За 10000 лв. не може само читава машина да се вземе, камо ли добра такава. Качествената арматура стана много скъпа, но там няма мърдане. Разгледайте моделите на Panasonic T-Cap, имат машини с вградени бойлери, цената е много малко нагоре от тези без. Пестите от водосъдържател (неръждаем при Panasonic), арматура, трипътен вентил, датчици, както и труд, защото отнема по-малко време за работа.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-01-22 в 10:59.
    Alexi, lazarus18 и Kasap харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #403

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    На мен втория етаж ми е с дюшеме и позволява поставянето на подово.
    Преди година ги смятах нещата за 30кв. отопляема площ.
    Около 250м. тръби около 400лв. (1,5 лв. на метър.)
    30кв. подложка около 600лв. (20лв. на кв.)
    30кв. замаска 4см дебелина около 600лв. ( 2 торби х 10лв. на кв.)
    Арматурата не съм я смятал.
    Максимума при мен е 2000лв. за 30кв.м. само за материали към днешна дата.
    Ако ти имаш 150кв. отопляема площ, то значи смяташ х 5, около 10 000лв. ще са ти само материалите.
    Трудът е субективен фактор, но под 5к. надали ще паднеш за всичко.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #404

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Благодаря ти.
    Тази соларна система за топла вода ли е или подпомага с тока?
    Ако не я сложа, махна конвекторите, оставя само подовото, мога ли да смятам, че с 10-12 хиляди евро ще се оправя?
    Не искам да публикувам, но разбивката стои така:
    1. Оборудване в техническото помещение - буфер 50л, арматура, тръби, фитинги - към 2500лв (без бойлер)
    2. Подово отопление (материали), без компромиси, Рехау - 7000лв
    3. СМР - 2500лв (това е тема с вариации)
    4. Соларна система 200л Бош - 4800лв
    5. Термопомпа, добра - 10-12000лв, до 14-15000лв - с вграден бойлер
    Така че с 10-12 хиляди евро спокойно можеш да се оправиш, но без охлаждане и БГВ. За справка - преди 3 години имам изградена една система 120м2 за 16000лв с 50м2 подово, 2 конвектора и 3 преоразмерени радиатора тип33, вкл. и 200л бойлер, чакаш за солар. ТП е вързана директно за ОИ - бюджетно решение по желание на клиента, а аз експериментирам на негов гръб . Термопомпата е Кристал 13кВт, клиентът е много доволен, но аз съм със смесени чувства

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #405

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Някой би ли препоръчал качествена термопомпа, за жилище 90м2, къща, със сносна топлоизолация? Изградена е отоплителната инсталация.
    Мощност, марка?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 39 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе