Страница 34 от 39 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 584

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #496

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    демек ще трябва да се увеличи малко дебита на помпата за да не прегрява топлообменника
    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    46л на мин ти е напълно достатъчен дебит не слушай гугъл разбирачите.и не можеш да сложиш помпи които да надвишават тия 46л. на мин защото нарушаваш природните закони .
    Последно може или не може, трябва или не трябва да се увеличи дебита на помпата, когато системата е пълна с антифриз, че някой ако тръгне да следва съветите ти, съвсем ще блокира (сигурен съм, че няма такива, ама все пак да разясниш

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #497

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Последно може или не може, трябва или не трябва да се увеличи дебита на помпата, когато системата е пълна с антифриз, че някой ако тръгне да следва съветите ти, съвсем ще блокира (сигурен съм, че няма такива, ама все пак да разясниш
    Дебита му е напълно достатъчен другото е бошлаф работа както ти казах по горе демек гугъл професорщина

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #498

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    След още оглеждане намерих сплит система, която като цена ме устройва и ще избегна пълненето с антифриз и допълнителни разходи за смяната му в последствие.

    Термопомпа Samsung EHS Split AE160JNYDEH / AE160JXEDEH техническите данни са в линка. Сравнено с другата, която е моноблок, ще има ли достатъчно капацитет за да затопля къщата?
    LG THERMA V Monobloc HM161M.U33 (таблицата е прикачена, защото целия документ е 13.2 мб)

    Задавам тъпи въпроси, защото имам 4 деца и не ми се иска след покупката на машината и изграждане на цялата инсталация да се окаже, че няма достатъчно голям капацитет и да се окажем на студено.

    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #499

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Според тия данни които ги пише става работата. И най интересното е че и в нея е отговора на гугъл професор лазар за помпите добре че я качи, все пак ти няма да топлиш половин кубик вода.
    И последно което не разбирам е защо не идеш до някой проектант ами ходиш четеш неща които не разбираш после питаш гугъл професори ти може би не знаеш щото се надяваш да не дадеш някой кинт от горе но тук няма инженери тия които се крият зад тия имена са в най добрия случай накакви занаятчии дето монотонно монтират някакви уреди без да са наясно с действието им и дори имат собствени претенции за разбиране на обективанта реалност това е най страшното явление в нашето общество.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #500

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Купона тече с пълна сила

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #501

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Според тия данни които ги пише става работата..
    Философе, не избягвай въпроса - последно трябва ли да повиши дебита на помпата, както му беше препоръчал или не трябва и ако трябва - как да го направи?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #502

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    PPP1, нека първия ти полезен коментар във форума да бъде като дадеш името на един такъв "проектант", който може да проектира една отоплителна система като съобрази всички детайли и подробности в нея.
    Защото аз покрай мен виждам точно такива дървени философи като теб, завършили някакво образование преди 30 години, което е изцяло неадекватно към съвременната техника и тотална липса на желание да признаят, че "гугъл" знае повече от тях и трябва ежедневно да повишават квалификацията си.
    Заради такива проектанти хората или мръзнат, или плащат по 300-400 лева да стоплят 80 кв.м.

  10. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #503

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Философе, не избягвай въпроса - последно трябва ли да повиши дебита на помпата, както му беше препоръчал или не трябва и ако трябва - как да го направи?
    Не не трябва за н-ти път го казвам тя си има предостатъчно дебит няколко пъти го казах по различен начин но то затова се учи а не се гугъл философства.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    PPP1, нека първия ти полезен коментар във форума да бъде като дадеш името на един такъв "проектант", който може да проектира една отоплителна система като съобрази всички детайли и подробности в нея.
    Защото аз покрай мен виждам точно такива дървени философи като теб, завършили някакво образование преди 30 години, което е изцяло неадекватно към съвременната техника и тотална липса на желание да признаят, че "гугъл" знае повече от тях и трябва ежедневно да повишават квалификацията си.
    Заради такива проектанти хората или мръзнат, или плащат по 300-400 лева да стоплят 80 кв.м.
    Виж сега когато на човек не му се занимава и 10000 висшута да има се си тая но не подценявай хората и не си мисли че съвременния свят е измислил нещо гениално което не се е учило в техническия преди 70 години а не преди 30 както ти казваш. И тогава и сега и преди 15 милиарда години света работи по еднакъв начин просто в съвремието полупроводниковата техника както гугъл професорите казват чипове се разви и стана достъпна и се реализират все повече евтини приложения. Иначе тия хипер ивентори термопомпи и незнам си какви други топлинни машини които по природа са термопомпи дори и хладилника е такова чудо можеха да се направят и с лампи преди 90 години но никой освен наса нямаше да ги купува затова не си мислете че в света става нещо уникално.А иначе занаятчиите като лазар дават какви ли не съвети а тяхната работа е просто да монтират топлинния източник и да направят тръбите те както повечето хора хал хабер си нямат от нещата как работят затова и много често чета в тия форуми за климатици и термопомпи а те са едно и също както казах и хладилника е термопомпа но ако в раздела за хладилници или климатици го кажа веднага ще кажат а не е вярно термопомпата е нещо велико.
    Този пост е редактиран от PPP1; 04-02-23 в 20:05.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #504

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Според тия данни които ги пише става работата. И най интересното е че и в нея е отговора на гугъл професор лазар за помпите добре че я качи, все пак ти няма да топлиш половин кубик вода.
    И последно което не разбирам е защо не идеш до някой проектант ами ходиш четеш неща които не разбираш после питаш гугъл професори ти може би не знаеш щото се надяваш да не дадеш някой кинт от горе но тук няма инженери тия които се крият зад тия имена са в най добрия случай накакви занаятчии дето монотонно монтират някакви уреди без да са наясно с действието им и дори имат собствени претенции за разбиране на обективанта реалност това е най страшното явление в нашето общество.
    Ей точно това е, нямам проектант под ръка, който да знам, че е в час. Препоръчаха ми 1 човек, който не съм сигурен, че ги разбира нещата и се опитвам да се ограмотя, с цел 1 да не се нашия с 15К лв за нещо което няма да ми върши работа, и 2 да съм наясно какво се случва и в края на войната да ми е топло. Знам как работи термопомпата, но след нея какво се случва не съм наясно. За това и питам Явно е, че няма сам да правя инсталация и да откривам топлата вода тепърва, ама ми се иска да не ме метнат и да получа максимумът за парите, които съм готов да вложа, които хич не са малко.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #505

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Zubcho Виж публикацията
    Ей точно това е, нямам проектант под ръка, който да знам, че е в час. Препоръчаха ми 1 човек, който не съм сигурен, че ги разбира нещата и се опитвам да се ограмотя, с цел 1 да не се нашия с 15К лв за нещо което няма да ми върши работа, и 2 да съм наясно какво се случва и в края на войната да ми е топло. Знам как работи термопомпата, но след нея какво се случва не съм наясно. За това и питам Явно е, че няма сам да правя инсталация и да откривам топлата вода тепърва, ама ми се иска да не ме метнат и да получа максимумът за парите, които съм готов да вложа, които хич не са малко.
    Аз не ти давам съвет просто ти казвам чисто логически ако робуваш на парите цял живот ще се съмняваш в нещо парите се печелят и губят и като нямаш пари не правиш нещо съмнението е много лош съветник желая ти здраве но колкото и да сме здрави все някога я докарваме до доктор и ако там имаш подобни съмнения не ми се мисли макар че има и такива хора.Води се в живота от простичките неща като няма няма като има има не мисли винаги за сигурност и темподобни казано е човек предполага Господ разполага.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #506

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ясно, нищо конкретно.
    С две думи, ако те викна и ти платя да ми изчислиш подовото, да избереш, настроиш котела, така че да имам нужния комфорт и съответния поносим разход, ще можеш ли?
    Защото съм работил с такива, които притеснително ми приличат на теб, само разтягат локуми колко ги разбират нещата, колко са учили, как младите имат много хляб да ядат да ги стигнат и накрая нищо.
    Това във всяка сфера. Не само климатизация.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #507

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ясно, нищо конкретно.
    С две думи, ако те викна и ти платя да ми изчислиш подовото, да избереш, настроиш котела, така че да имам нужния комфорт и съответния поносим разход, ще можеш ли?
    Защото съм работил с такива, които притеснително ми приличат на теб, само разтягат локуми колко ги разбират нещата, колко са учили, как младите имат много хляб да ядат да ги стигнат и накрая нищо.
    Това във всяка сфера. Не само климатизация.
    Виж сега ако точно ти или подобни притеснителни индивиди ме викнат ще взема парите и хич няма да ми дреме как работи инсталацията щото чисто логически а аз обичам логиката и съм правил подобни експерименти с притеснителни персони аз ще съм доволен че съм взел кинтите а притеснителната отсрещна страна и тя ще е доволна че не съм се справил и даже задоволството ще е толкова голямо че ще бъдат забравени дадените пари

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #508

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Много ясно, че така ще направиш. Дори и да не съм аз или друг "притеснителен".
    Идвате, слагате там нещо и после хората да се оправят по форуми.
    Точно така действат всички "специалисти".
    Такива като теб ми бяха сложили котел с минимална мощност от 12кВ с радиатори с максимална мощност под 2кВ.
    Точно един като теб идваше, биеше се в гърдите и нищо не направи.
    Накрая "гугъл професорите" ми решиха проблема и сега плащам нереални сметки според теб.

    ПП. Не знам защото някой модератор не ти даде почивка от форума предвид че само се заяждаш и нищо конкретно не казваш в която и да е тема.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #509

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Много ясно, че така ще направиш. Дори и да не съм аз или друг "притеснителен".
    Идвате, слагате там нещо и после хората да се оправят по форуми.
    Точно така действат всички "специалисти".
    Такива като теб ми бяха сложили котел с минимална мощност от 12кВ с радиатори с максимална мощност под 2кВ.
    Точно един като теб идваше, биеше се в гърдите и нищо не направи.
    Накрая "гугъл професорите" ми решиха проблема и сега плащам нереални сметки според теб.

    ПП. Не знам защото някой модератор не ти даде почивка от форума предвид че само се заяждаш и нищо конкретно не казваш в която и да е тема.
    Ти сега и започна да фантазираш кви са тия радиатори с мощност под два киловата какво е това чудо ами ти ако имаш 3-4 стаи грубо казано по едно две ребра е трябвало да ти сложат аре стига то бива бива злоба ама чак пък толкова не бива аз затова казах по горе че злобата и задоволството убиват даже и тревогата по дадените кинти. И е нормално да ти са сложили котел 12 киловата щото това е било минимум преди 15 години тогава евтините котли бяха така а и ти сигурно си искал да минеш тънко инче за радиаторите си го изфантазира много добре равен нямаш подмина всички гугъл професори

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #510

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Тия дни монтажниците докато къртят замазката чули от собственика, че на всякъде щял да слага трислоен паркет и веднага дали присъдата "Тука задължително стъпката трябва да стане от 15см на 10см". Стана ми интересно цифровото измерение на това твърдение и разцърках малко цифри с една руска програмка. Реших, че на някой може да му е интересно, какво се е получило, та ще ги кача тук.

    Този пост е редактиран от bobivg; 24-03-23 в 11:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 39 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 20:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 20:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 23:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 15:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе