Страница 32 от 39 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #466

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Провери какво е зададено за параметър d1 - "Характеристика на регулиране (скорост на реакцията)" и пробвай с настройката за 2 - "2K P-област = бърза реакция"

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #467

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    От CR10 няма да стане, тъй като в този случай той се ползва като дистанционно управление, висшестоящото управление е интегрираният регулатор на термопомпата HPC 400. https://www.google.com/url?sa=t&rct=...ABZENereo0PKNi

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #468

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    CR10 са сложени по стаите и отварят затварят задвижките на серпентините on/off. Въобще нямат връзка с термопомпата. Затова идеята ми е да намали хистерезиса.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #469

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Не, няма такава възможност CR10 да командват задвижки, нямат сух контакт. CR10 може да е модулиращ BUS стаен термостат, но в този случай е с орязани функции, ползва му се стайния датчик, без него тя не тръгва.

    Влязох да коригирам последното си мнение за по-голяма яснота и виждам, че темата е заключена, не знам от кого и защо, опитвам да я отключа, ако не стане - ще пиша на Крис.
    ПП: Май стана, но интересно как се е заключила
    Този пост е редактиран от Lazar; 25-12-22 в 08:02.

  6. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #470

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Весела Коледа на всички. Лазаре, благодаря за мението и че си отключил темата. В менюто на термопомпата, обаче има само три варианта за стаен регулатор - CR10, CR10H и CT 200. Въпросният CR10 има три режима на действие - 1) дистанционно управление, 2) зонален регулатор и 3) регулатор. Моят в момента е настроен на опция "дистанционно управление". Мисля да го направя "зонален регулатор" и да видя опцията за бърза реакция, която Боби предлага. При това положение настройката в менюто на помпата каква трябва да бъде: Outside temperature with base point или Outside temperature - compensated.

    Room influence има стойности от 1 до 10 келвина, колко да му задам?

    Благодаря на всички писали и весели празници.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #471

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Мисля, че най-добре е да се обадиш на националния телефон/колцентъра и да сигнализираш за проблемите си, ще бъдат оправени
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #472

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    При последното ми обаждане направиха точно това - оставиха управлението само по външна температура. Ти няколко поста по-назад ми казваш, че според теб трябва да има влияние стайната температура. Затова питам, иначе вариантът с националния телефон ми е ясен. Както и да е, ясно ми е какво имаш предвид. Още веднъж весели празници на всички.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #473

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Разбира се, че трябва приоритетът да бъде вътрешната, по външната трябва само да си сверява часовника, тоест при ниска външна темп. се предполага, че топлозагубите ще бъдат по-големи, респективно ще трябва да са намали значително хистериазиса и да си вдигне мощността.
    Но все пак тук пръст имат онези с големите претенции, които са го програмирали, от които обикновено и чеп за зеле не става, поне това показва историята.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #474

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Малко страничен въпрос, но как само по външна температура може да се регулира вътрешната?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #475

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    При последното ми обаждане направиха точно това - оставиха управлението само по външна температура. Ти няколко поста по-назад ми казваш, че според теб трябва да има влияние стайната температура. Затова питам, иначе вариантът с националния телефон ми е ясен. Както и да е, ясно ми е какво имаш предвид. Още веднъж весели празници на всички.
    Не се отчайвай, продължавай да се обаждаш, че има проблем, всеки път ще идват. Ако трябва ще се обаждат за помощ от приятел, но проблемът ще бъде отстранен. Ако трябва други ще пратят, но ще стане

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #476

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Малко страничен въпрос, но как само по външна температура може да се регулира вътрешната?
    Ами малко дърварски метод ама доста популярен. Примерно: Нагласяш при външна -15 температура на водата 40градуса при външна +15 температура на водата 30 градуса. Термопомпата си гледа само водата. Ако имаш задвижи и термостати те спират и пускат кръгове. Потребителя може да отмества правата или кривата с + - няколко градуса. Потребителя се обажда само ако му е студено, затова инсталаторите предпочитат да му заложат нещо по-високо да не им звънят.
    Този пост е редактиран от bobivg; 30-12-22 в 08:50.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #477

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Значи все пак не е само по външна температура.
    Донякъде виждам логика при термопомпа, но май и с газ го ползват.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #478

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Има възможност и само по външна, без датчик за стайна температура. Преди дни пуснахме точно такава система с 2 газови котли в каскада, без възможност за стаен датчик - не е перфектно, но е много повече от нищо
    lazarus18 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    16
    #479

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте! Имам нужда от помощ относно избор на термопомпа! [COLOR=var(--primary-text)]Предстоеше ми закупуване на пелетен котел за голяма къща (2 етажа по 200 кв.м.)! Къщата се намира в югоизточна България (сравнително мек климат), [/COLOR][COLOR=var(--primary-text)][/COLOR][COLOR=var(--primary-text)]изолирана е с 10 см Протерм на Баумит,вътре е на мазилка, дограмата е алуминии! Къщата е изцяло готова, тръбите за парното са изведени, сложени са и алуминиевите радиатори /общо 16 радиатора - 330 ребра и 2 лири в 2те бани/, монтирани са и 2 бойлера със серпентина за загряване на водата от пелетния котел! Дотук добре, но докато бавно бавно си строим къщата, пелетите отидоха до небесата и сега съм в чуденка, дали високотоплинна термопомпа би ми свършила работа, на така вече изградена система,неподлежаща на преправки, та дори и като разхода на ток да е колкото пелетите, поне да не съм огняр [/COLOR] ! За охлаждане ще си сложа отделно климатици, просто всичко е готово вътре и няма как да сменям радиатори с конвектори! Та на въпросът, колко кв термопомпа ще ми е нужна за тази инсталация, изобщо ще може ли да се затопли къщата, като се има предвид, че котелното ми е във външна постройка на 10 метра и дотам са изведени /вкопани в земята на около един метър/ тръбите за парното? И друт въпрос, токът е монофазен, и според думите на ел.техника полагал кабелите в къщата ,ще издържат около 7-8 киловата мощност! Това достатъчно ли за нормалното функциониране на термопомпата?[COLOR=var(--secondary-text)]
    11





    [/COLOR]






  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #480

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Що никой не му отговаря на колегата?
    Може да се пробваш с 24kW термопомпа, мицубиши и хитачи имат такива. Трябва ти трифазен ток. При по студено време може да се наложи за няколко дни вместо да сте в 2х200м2 да сте в 1х 200м2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 39 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе