Страница 36 от 39 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #526

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    За сауна не се ли слагат само определени дървесни видове с допълнителна обработка?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #527

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Проблем казват, че има ако дърво или плоскости са лепени на слоеве, заради лепилата и и веществата в тях

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #528

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    За сауна не се ли слагат само определени дървесни видове с допълнителна обработка?
    Принципно не се слага дървесина с високо съдържание на смола (чам) - разтича се…
    Плътна/твърда (орех, бук, дъб) също не трябва, защото се нагрява много на допир и може да се изгориш.
    Горните могат да се ползват за подовата скара - тя не се нагрява.
    Най-често се ползва северен смърч. https://www.jaf-bulgaria.com/shop/st...vo-av~p4138458
    Допълнителната обработка е - просто трябва да е добре изсушена, а покритието сам си избираш.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #529

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Вече двама собственика споменават, че тези с паркетите хем им ги продават като подходящи за подово отопление хем в последствие ги карат да подписват декларация, че температурата на замазката няма да надвишава 27градуса и че ако това не се спазва отпадала гаранцията. Не мога да намеря някакво логично обяснение за това. От друга страна шефът пък обяснява на клиенти, че трябва да се слага трислоен паркет, а не масив и причината била че при трислойния нишките на дървесината са кръстосани и нямало да се деформира паркета при нагряването/охлаждането. Къде е истина и аз се чудя. Наскоро това го коментирах и с представител на Рехау много се изненада че ги карали да подписват декларации.
    Този пост е редактиран от bobivg; 26-03-23 в 22:18.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #530

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Интересно как ще докажат до колко градуса е стигнала температурата на замазката

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #531

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Повдигнах въпроса защото един хората, които имам за изграждане на подовото е категоричен да слагам плочки в цялото жилище - никакви паркети - масив, ламинат или трислоен.
    Аз не виждам как ще си направя спалните с плочки като в евтина квартира в Приморско.
    От друга страна не искам да мръзна защото няма как да вдигна градусите в помещението заради въпросните ограничения.
    Хайде, мебелите ще ги проектират да са повдигнати, няма да има килими, но мавзолей няма да правя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #532

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Подозирам, че нашите търгаши използват повода подово за да избегнат гаранцията. Дали е така не мога да съм сигурен, но аз бих поискал документ от производителя, ако има такива ограничение и изисквания да е написано там, а не в някаква скалъпена декларация от бай Иван. Шефа е на ТЕЦ и си прави подово в новия апартамент. С изключение на кухнята навсякъде ще слага паркет. Като мине през шоурума ще го поразпитам какъв е паркета и дали и на него не му пробутват подобни декларации.

    п.п Лазарус18, по повод по предния ти въпрос за 66W/m2 се присетих че ми беше пращал проекта покрай драмата с мултито, та сега като го погледнах при теб са ти сметнали следно:
    Дневна - загуби 2154W площ 38,4м2 или 56W/m2
    Спалня - загуби 940W площ 15,1м2 или 62,3W/m2
    Спалня - загуби 1100W площ 11,7+8м2 или 55,8W/m2

    Какво стана с мултито ЛГ-стайл баце или нещо друго
    Този пост е редактиран от bobivg; 27-03-23 в 07:32.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #533

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Подозирам, че нашите търгаши използват повода подово за да избегнат гаранцията. Дали е така не мога да съм сигурен, но аз бих поискал документ от производителя, ако има такива ограничение и изисквания да е написано там, а не в някаква скалъпена декларация от бай Иван.
    Точно! След като при подовото е допустима температура 29*С на пода, а допустимата на паркета ако е 27*С, значи те първоначално подлъгват, че е подходящ за настилка над подово. Ама то би трябвало на опаковката да има знак за подово, поне при ламинатите е така

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #534

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Подозирам, че нашите търгаши използват повода подово за да избегнат гаранцията. Дали е така не мога да съм сигурен, но аз бих поискал документ от производителя, ако има такива ограничение и изисквания да е написано там, а не в някаква скалъпена декларация от бай Иван. Шефа е на ТЕЦ и си прави подово в новия апартамент. С изключение на кухнята навсякъде ще слага паркет. Като мине през шоурума ще го поразпитам какъв е паркета и дали и на него не му пробутват подобни декларации.

    п.п Лазарус18, по повод по предния ти въпрос за 66W/m2 се присетих че ми беше пращал проекта покрай драмата с мултито, та сега като го погледнах при теб са ти сметнали следно:
    Дневна - загуби 2154W площ 38,4м2 или 56W/m2
    Спалня - загуби 940W площ 15,1м2 или 62,3W/m2
    Спалня - загуби 1100W площ 11,7+8м2 или 55,8W/m2

    Какво стана с мултито ЛГ-стайл баце или нещо друго
    За момента сме на етап проектиране на обзавеждането и съм оставил на пауза климатизацията. Ще бъде или със заложените модели на на LG, или аналога им от Gree. Зависи колко пари ще останат. Иначе запазих идеята с каналните тела.
    Тези стойности при мен от избраните климатици ли ги извеждаш, или ги има някъде по чертежите? Ще мога ли с подовото да компенсирам тези загуби, съобразявайки се с ограниченията за ламината?

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #535

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    На чертежа ги има. Тези 27 градуса ако ти ги искат са безумни. Искай документ в който да са посочени. С 27градуса замаска нищо не може да се стопли.
    lazarus18 одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #536

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    С 27градуса замаска нищо не може да се стопли.
    А бе то може, но не и при -15*С

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #537

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Добре де, едва ли съм първия с ламинат и подово отопление. Как става тогава?
    Рискувам да се разкриви паркета или пускам духалки?

    Сега поразрових и на места пипе 26-27 градуса върху ламината, а не на замазката.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #538

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Добре де, едва ли съм първия с ламинат и подово отопление. Как става тогава?
    Рискувам да се разкриви паркета или пускам духалки?

    Сега поразрових и на места пипе 26-27 градуса върху ламината, а не на замазката.
    Ами така като ви гледам как разсъждавате може да се окаже че дори си първия който е помислил за такова нещо на тази планета. Не си първия успокой се вземи си дълбоко въздух и слагай смело като не забравиш по периметъра на стените да оставиш един сант. Ламинирания паркет не е естествен продукт няма да му стане нищо.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #539

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Добре де, едва ли съм първия с ламинат и подово отопление. Как става тогава?
    Рискувам да се разкриви паркета или пускам духалки?

    Сега поразрових и на места пипе 26-27 градуса върху ламината, а не на замазката.
    Според https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...ml#post1053788 повърхностната температура е между 26,2- 25. двете колони след стъпката на последния ред. На замазката е по-висока от 27. Въпроса е тоя дето пише декларациите дали прави разлика за коя температура става въпрос.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #540

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Виниловите планки са най-подходящи за подово.
    Към момента са доста напред откъм текстура и усещане, при качествените не може да се направи разлика с ламинат, та дори и с паркет.
    Единственото изискване е идеално равен под, за да се избегне подложката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 39 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе