Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 104
Like Tree15Одобрявам

Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #46

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Цитат Първоначално публикувано от valioboy Виж публикацията
    Ребрата са ми h60 и им дават 215 вата при 60 градуса,
    Няма такива радиатори!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #47

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    480x480_aluminievi-radiatori-2.jpg97

    Може и да се бъркам, това са спецификациите

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #48

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Все едно и също.....
    Вижте какво значи делта Т!
    Имам някакво усещане, че с това “направи си сам” ако не намерите разбиращ човек зимата ще стоите на студено.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #49

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Ок, разбрах какво е делта т. Спирам да пиша вече, като го направим ще споделя инфо, че за каквото и да попитам само критики, ако ви е толкова трудно да пишете не го правете. Това е Интернет форум, благодаря за споделената информация. Живи и здрави!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #50

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Хората от форума са доста начетени и големи спецове и се опитват да Ви намекнат, че трябват поне още толкова глидери, за да се стоплите (и не само глидерите са проблема)

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #51

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Добре де ти не си изяснил за себе си някои неща а искаш да научиш всичко не става така. Тия форуми по принцип са за хора на които не им е ясен определен акцент но фундамента от знания го притежават ти искаш да ти се обясни всичко от началото не става така и се сърдиш типично по български.Това е все едно аз да влезна в някой форум на монтьори на коли и да ги питам как да си направя основен ремонт на двигателя да знам какво е двигател знам как работи и т.н. но това не е достатъчна основа за питане във форум на мен трябва да ми се обясни всичко а надали има някой търпелив да започне от А и Б-то. Сега ако питам примерно кой специфичен инструмент се използва за смяна на ангренажния ремък на еди коя си марка автомобили веднага ще ти отговорят.Просто без базови знания не става аз много пъти съм давал пример от форумите за електричество някой пише кажете ми как да си сменя апартаментното табло той дори не разбира че в момента в който попита нещо такова няма смисъл да му се отговаря щото това не е контакт или ключ за осветление от тия неща после може да зависи човешки живот.Щом си решил сам да правиш нещо ще го правиш до колкото ти стига акъла и колкото ти стигат кинтите то това е хубавото на начина направи си сам прави го риска си е твой но това е също интересна черта на българина той иска всичко да бъде под контрол не става щом искаш сам рискуваш защото винаги има вероятност да пропуснеш нещо което след време може да нанесе малки или големи вреди ако не искаш има хора с това си вадят хляба като Лазар обръщаш се към някой от тях плащаш и всичко е ОК.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #52

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Колега, грешно сте ме разбрали, как мога да се сърдя, нали всички се стремят да ми помогнат с инфо. Може и аз така да съм се изразил. Темата с плащане я издъвкахме, в района няма спецове, за това събирам инфо, ще го правят майстори, няма да го правя аз. Информацията която събирам е понеже гледах една система направена от майстор и нямаше нищо общо с описаната тук. Та и фото го събрах за да сверя часовника с моите техници. Поздрави, като изградим всичко до 10 дена ще пиша.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #53

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Аз не мисля, че ще остане на студено, даже в начало на темата дадох пример с мои познати които направиха почти същото. Резултатите не са перфектни разбира се, но казват, че ги устройва. Знае как може да се подобрят нещата и след една година може да я доработи, ако се налага или не го устройват сметките. Все пак той го прави за себе си и няма кой да му държи сметка, ако не се получат нещата от първия път.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #54

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Ето една примерна схема свързване. https://forum.setcombg.com/attachmen...0%BC%D0%B5.jpg

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #55

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Това е схема като хидравличен изравнител нали? В ръководството е посочено на връщащата вода да бъде, какви са предимства при този тип свързване? Мерси!

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #56

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Цитат Първоначално публикувано от valioboy Виж публикацията
    Това е схема като хидравличен изравнител нали? В ръководството е посочено на връщащата вода да бъде, какви са предимства при този тип свързване? Мерси!
    Не това е просто схема с буфер един вид топлинен акумулатор. Хидравличния изравнител се слага когато в системата работят две или няколко помпи с различни дебити дори и да са с еднакви различните клонове могат да имат различни хидравлични съпротивления и тогава се слага хидравличен изравнител примерно когато имаш помпа за подово и помпа за радиатори. В този случай това е един голям съд който служи за акумулиране на топлина и предодвратяване на пикови натоварвания на източника на топлина нещо като маховика в двигателя.
    VanDan одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #57

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Цитат Първоначално публикувано от valioboy Виж публикацията
    Това е схема като хидравличен изравнител нали? В ръководството е посочено на връщащата вода да бъде, какви са предимства при този тип свързване? Мерси!
    Aкумулатор на топлина и увеличаване обема на флуида в системата за по-добра работа на ТП, като се избягва ОН/ ОФ. По-бърз дефрост и по-малко падане на температурата в системата при дефрост. Най-просто казано ТП топли водата в буфера, от буфера я взимаш и я вкарваш в системата за отопление.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #58

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Колко топлина се акумулира в 80литра буфер и за колко време ще я изразходва?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    38
    #59

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    А коя схема е по-удачна тогава, тази или на връщащата вода? Човека който изпълнява нещата казва, че на връщащата вода трябва да бъде свързан буфера.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #60

    Отговор: Избор на термопомпа ,трифазна или монофазна ?

    Цитат Първоначално публикувано от valioboy Виж публикацията
    А коя схема е по-удачна тогава, тази или на връщащата вода? Човека който изпълнява нещата казва, че на връщащата вода трябва да бъде свързан буфера.
    Ако разбирам правилно, ще вкарате топлата вода директно в отоплителната система и после ще свържете буфера последователно на връщащата вода?При дефрост/работа в режим студено/ ТП ще смуче вода от буфера , ще я охлажда и ще я вкарва в радиаторите. Много умно няма щто.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-19, 20:51
  2. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-19, 18:23
  3. Избор на бойлер за термопомпа
    От vasilslavkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 24-01-19, 17:15
  4. Избор на сушилня с термопомпа
    От papadodo във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-15, 23:59
  5. Консумация на трифазна термопомпа ?
    От naughty hacker във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 12-03-12, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе