Страница 34 от 115 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 1718
Like Tree385Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #496

    Отговор: TCL телевизори

    @vakill...благодаря много
    Cable до колкото те разбрах искаш това изображение.Не съм експерт и няма как да сравнявам с куп други модели които и на картинка не съм виждат от твоя линк.
    Много добре си го направил на втората снимка.На моя линк,ако си видял статията до край има снимано 2 модела-един за пример и един лош.Освен това,точно това(на снимката)rtings го правят за всеки модел и ако разгледаш ревютата ще можеш да се ориентираш къде стои тв-ра.Струва ми се,че биха го оценили по средата,има светене,но много равномерно.Ако разгледаш внимателно таблицата има една колонка където пише ''Black uniformity....Native black uniformity picture''-след това избираш модел и чукаш в/у image.От там може да отвориш същата снимка за всеки тв-р.Тук давам за Q60 ,за сравнение,защото е от висок клас edge led.Лично аз го оценявам малко по-добре ,като по черно,но пък има явни леки отечки в краищата и не знам каква би била оценката на специалисти,пък и тук е на снимка и може би зависи от настройките,ако намалиш яркостта напр.
    SAMSUGQ60


    - - - - - - - - - -

    Tова е пък снимката на SONY X850f,който според мен е много по-зле,така ,че вероятно ако се търси някаква оценка аз я давам близо до Q60(7,1).Повечето OLED са с 10,за другите има по 2 снимки с и без локално затъмнение,като някои като SAM-тата са направили в някои модели edge led автоматично намаляване на подсветката,за изобразяване на по -добро черно.Tова важи за RU8000,който е един от най-добрите edge led модели.Можеш да видиш снимката от таблицата.Разбира се това има и някои други отражения в/у картината.
    SONYX850F


    LG и SONY са най-зле(очаквано).Не бих си купил тв-р ,който изглежда като долния(лично мнение).А ти можеш да опиташ как ще изглежда при намаляване яркоста(около 40%)и вкл. всички настройки за подобряване които има-черно,microdiming и.т.н.
    SONYX850G


    https://i.rtings.com/images/reviews/...mity-large.jpg
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 07-04-20 в 12:47.
    meleager одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #497

    Отговор: TCL телевизори

    От rthings снимат със скъпа техника и при професионални настройки.моята снимка е с телефон за 100лв.на авто настройки.Няма как да се сравнява изобщо.
    cable одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #498

    Отговор: TCL телевизори

    Снимката е добре,но може би там настройват и дават най-добрия възможен резултат.Аз съм имал 2 edge led тв-ра,броя само тези над 40'' ,единия веднага го върнах точно заради жестоко светене(e не беше чак като на последната снимка,представяш ли си да гледаш филм с тъмни сцени на такъв тв-р...),другия светеше по-зле от TCLa,но поне равномерно и съм си играл много с настройките за проби,най-много се влияят от яркоста и контраста,също някои имат и micro diming и въпреки,че зоните са малко вероятно влияе.

    п.с.Някой с EP680/EP660 може също да пробва този тест.
    Този пост е редактиран от cable; 07-04-20 в 13:58.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #499

    Отговор: TCL телевизори

    TCL XESS A200PRO

    https://www.displayspecifications.com/bg/news/8fca2ed

    TCL X915
    https://www.displayspecifications.com/bg/news/0ba827a


    https://www.displayspecifications.com/bg/news/c3222bf

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Снимката е добре,но може би там настройват и дават най-добрия възможен резултат.Аз съм имал 2 edge led тв-ра,броя само тези над 40'' ,единия веднага го върнах точно заради жестоко светене(e не беше чак като на последната снимка,представяш ли си да гледаш филм с тъмни сцени на такъв тв-р...),другия светеше по-зле от TCLa,но поне равномерно и съм си играл много с настройките за проби,най-много се влияят от яркоста и контраста,също някои имат и micro diming и въпреки,че зоните са малко вероятно влияе.

    п.с.Някой с EP680/EP660 може също да пробва този тест.
    Аз пробвах на един т-р VA/FALD и наистина снимката изглежда различно,на живо е добре,а на снимка свети....
    Според мен влияние оказват при какви условия се снима(колко тъмно и др.) и явно,че трябва да се доверяваме само на снимките от ревютата,защото знаят как да снимат и снимат при еднакви условия,дори и да има разминавания,поне са сравними.
    Този пост е редактиран от cable; 09-04-20 в 12:51.
    vakill одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #500
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Aко гледаш научно популярни филми инсталирай и добавката Kolibka.
    Пробвах я тази колибка,но почти всичко е с 640х480 ,без да преувеличавам буквално на квадрати и я деинсталирах.

    Имаме нов фърмуер неофициален за r51 платформи/ep640/660/680/EC780.Ако някой реши да го пробва да споделя.До колкото прочетох из чуждите форуми има хубави отзиви.

    - - - - - - - - - -

    https://drive.google.com/drive/mobil...UBSAKfGQT5AqZa

    V288
    Този пост е редактиран от vakill; 13-04-20 в 13:46.

  7. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #501

    Отговор: TCL телевизори

    Забелязах, че на моя EP660 не тръгва многоканален звук от филмите, които съм свалял. Имам едно старичко домашно кино Samsung, което ползвам и ми направи впечатление, че досега не съм чул нищо да тръгне на няколко различни канала. Някои от филмите, които съм пускал имат различни аудио потоци, които може да се изберат, но при никой от тях не тръгва на няколко канала. Сетих се, че първите ми няколко опита за подкарване на филми с вградения плеър бяха напълно безуспешни от към звук. Илизаше съобщение, че звука не може да се произведе. След това започван да използвам външни плеъри, където звука си върви и напълно забравих за вградения плеър. Как е при вас? Някой с многоканален саунд?

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Имаме нов фърмуер неофициален за r51 платформи/ep640/660/680/EC780.Ако някой реши да го пробва да споделя.До колкото прочетох из чуждите форуми има хубави отзиви.

    https://drive.google.com/drive/mobil...UBSAKfGQT5AqZa

    V288
    Ще изчакам официална версия и да я сваля от сайта. Честно казано вече почва да ме хваща страх с тия софтуерни ъпдейти. Не един път ми се е случвало, на различни устройства, да се прецакат повече неща от колкото подобрят. Аз от последния ъпдейт v252 не усетих никаква разлика освен леко променения интерфейс на менютата и добавените излишни приложения.

  8.  
     
  9. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #502

    Отговор: TCL телевизори

    Nerox, опитай с Kodi да пускаш филмите.
    Сигурен ли си че многоканалното аудио се поддържа от домашното кино Samsung (модел), посредством оптика/toslink/spdif ли си го свързал?
    Повечето филми напоследък се кодират в Dolby Digital+ (A-AC3, E-AC3). Опитай се да пуснеш някой с чисто AC3 (Dolby Digital) или DTS.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #503

    Отговор: TCL телевизори

    Той е официален ъпдейт за платформата RT51 каквито са нашите ,но tcl европа много бавно действат тука.
    https://support.tclelectronics.com.au/software-version/

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    26
    #504

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте, имам телевизор TCL 55EP660. При пускането му за първи път след връзка с интернет си направи ъпдейт. Сега обаче в менюто му не мога да разбера нито коя версия е софтуера му, нито има ли актуална нова софтуерна актуализация. Моля, може ли някой да ми каже къде и има ли на TCL, както на другите телевизори, има инфо за телевизора, проверка за ъпдейт по ОТА и версия на софтуера? Предварително ви благодаря за отговора. Бъдете здрави!

  12. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #505

    Отговор: TCL телевизори

    В упътването/инструкцията нищо ли не пише по въпроса?

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #506

    Отговор: TCL телевизори

    На settings-about е както настоящата версия,така и начина за актуализация на фърмуера.Писали сме в темата по въпроса,просто трябва да се чете.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #507

    Отговор: TCL телевизори

    4355EP660 , има ли начин за инсталиране на браузер , примерно Хром ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #508

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте, на нашите телевизора се развали и съм се насочил да им взема 55ЕР660.
    Имам два въпроса - как се държи кабелния тунер, може ли да е подреждат каналите(свикнали са с определена подредба) и втория ми въпрос е - може ли да се гледат филми от флашка, по конкретно има ли някаква драма със субтитрите?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #509

    Отговор: TCL телевизори

    Joni81 - ако е до кабелния тунер, няма никакви проблеми. Аз съм на НЕТ1, но без кодирани канали, т.е. не използвам CA модул. Подреждането на каналите става от дистанционното(Hide, Swap, Edit, Insert, Delete) са опциите. Има само едни фаворити, като няма значение кой канал е сложен първи - подреждат се по номер на канала. Номера на канала се редактира с горните опции. Имай предвид че е андроид, има някои странности. Незнам Вашите колко са слонни на промени. За мен най-дразнещото е бавното движение между каналите. Аз го ползвам така - ОК-> излиза ми листа с каналите, стрелки надолу-нагоре и избирам пак с ОК съответния канал, а с стрелки ляво-дясно - избираш между - всички, аналогови, цифрови, радио, фаворити. Това надолу-нагоре понякога е бавно, дори се връща на положението от където си спрял за по-дълго време. Аз го отдавам на андроида - приеми че ТВ-то е една от програмите в андроида. Ако си правил нещо друго - за да отидеш на ТВ, най-лесния начин е "Source" бутон и избор на ТВ.

    Ако Вашите са свикнали само с 5 копчета на дистанционното(канали предишен-следващ, звук по-силно по-слабо и ON-OFF) - това не е за тях.

    Относно филмите - това е андроид. Инсталираш си програма с която си свикнал, настройваш си я и гледаш. Хората гледат торренти, без да ги "свалят" на носител, със субтитри, така че флашката не е проблем. Е винаги има едно - зависи.
    joni81 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #510

    Отговор: TCL телевизори

    Благодаря ти за изчерпателната информация.
    Това с бавното превключване на канали не е добре, толкова ли се бави ако натикаш цифрите или програма надолу или нагоре?
    Иначе с флашка, защото са свикнали така, всяка неделя им я нося с нови неща,слагам я в телевизора и от там вече им е лесно. Не знам как ще се справят направо да гледат през торенти на телевизора, по скоро не е препоръчително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 115 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе