Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 94

Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    В една друга тема, споделих, че съм щастлив притежател на новата "Prima Free Party".

    До днес.

    Може би...

    За какво иде реч: Днес, 26.10.2005 г., точно 1 месец след като съм активирал картата, най-безцеремонно получавам следният SMS от номер 1001: "Sistemata avtomatichno zasece netipichen trafik ot vashata karta. Vajmojno e prekasvane na uslugata. Info: www.mtel.bg/mobiltel/services/prima_terms_of_use.php"

    Някой ще ми обясни ли какво значи "нетипичен трафик" за предплатена услуга???
    Какво значи "нетипичен трафик" за промоция, продължаваща 9 месеца, и в която изрично е упоменато, че безплатните разговори са всеки ден от 21:00 ч. до 05:00 ч. на следващият ден - т.е. в продължение на 8 часа на денонощие?
    Какво значи "нетипичен трафик" за проведени разговори единствено в гореупоменатият часови интервал?

    Този път ще се стига до съд, само да ми прекратят услугата!!! :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2:

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    8.2. По смисъла на този Ред и начин за ползване на услугата Прима нетипичен трафик е трафик, който значително надвишава и не съответства на обема трафик, реализиран от даден Потребител при добросъвестното използване на услугите за предходни периоди.

    Много говориш и това ги дразни...и не само тях

    Плямпало

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Смех, в правилата на мтел намерих следната точка:
    8.2. По смисъла на този Ред и начин за ползване на услугата Прима нетипичен трафик е трафик, който значително надвишава и не съответства на обема трафик, реализиран от даден Потребител при добросъвестното използване на услугите за предходни периоди.
    Как пък ти продават карта с ясното условие, че разговорите ще бъдат безплатни и после очакват човека като първия идиот да не се възползва...епа нали точно за това сума народ си купува тези карти!?
    Абе ромите са го казали: Хубава работа...ама българска
    Требе :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2:. Ако ти трябва помощ свиркай да помагаме

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Ето и цялата извадка:

    "8. (Доп. на 13.10.2005г.) Временно спиране на достъпа до мрежата и ограничаване ползването на услугите

    8.1. Мобилтел има право временно да спре достъпа до мрежата или да ограничи временно ползването на услугите до определен обем, след предварително уведомяване на Потребителя по реда на т.8.3. в следните случаи:
    - при реализиране на нетипичен трафик от Потребителя – до изясняване на причините за осъществяване на нетипичен трафик;
    - при използване на крайни устройства и/или SIM карти по начин, който причинява смущения във функционирането на мрежата;
    - при използването на услугите по начин, който нарушава целостта на мрежата и/или възпрепятства предоставянето на услуги на трети лица при спазване на изискванията за качество на услугите.

    8.2. По смисъла на този Ред и начин за ползване на услугата Прима нетипичен трафик е трафик, който значително надвишава и не съответства на обема трафик, реализиран от даден Потребител при добросъвестното използване на услугите за предходни периоди.

    8.3. Мобилтел ще информира Потребителите относно извършените от тях нарушения по реда на тази т. 8 и мерките, които ще бъдат предприети от Мобилтел по реда на т. 8.1. чрез изпращане на кратко текстово съобщение (SMS) или телефонно обаждане.

    8.4. След отпадане на причините довели до временно спиране или ограничаване на достъпа до мрежата и/или услугите, Мобилтел възстановява достъпа на Потребителя до мрежата и преустановява временното ограничаване ползването на услугите от Потребителя, в зависимост от техническите възможности на мрежата, за което уведомява Потребителя."



    Много се извинявам, ама това допълнение е от 13.10.2005 г., а аз съм закупил картата на 26.09.2005 г., когато е нямало такива условия! Като не им оттърва, да не пускат промоции! То е много лесно първо да гушнеш парите, а после да променяш правилата!!!

    :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2:

    Edin_Lud, ако 10 000 потребители с такива карти (дори и не са толкова) им правят "смущения в Мрежата",
    евала им на 3 300 000 абоната на "Българският GSM Оператор", пфуу...

    Аман от гавраджии вече! Чашата ми преля!!!


    Добавено:

    А и това колко си говоря си е лично моя работа. Правя го в указаният на промоцията интервал и с нищо не нарушавам първоначалното съглашение на условията на промоцията! Заради което и съм направил покупката на въпросната карта!

    Докога ще продължават да ни тъпчат така? С всеки изминал ден стават все по и по-нагли...

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Абе много ми е интересно ако човек генерира така наречения "нетипичен трафик" ама си е на нормална тарифа, дали ще му пращат заплашителни sms-и

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #6

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Ех... за съжаление, няма какво да се направи! Оставили са си М-Тел вратичка в условията и сега си я ползват. И забележете - добавено е впоследствие! Т.е., даже и да сте прочели внимателно условията и да сте се запитали "аджеба, какво ли имат предвид с този нетипичен трафик" (нещо, което в ентусиазма си едва ли сте направили, признайте си), операторът променя правилата на играта в движение (което вероятно също е записано, че има право да направи).

    Защо са го добавили ли? Ами не знам... но не мисля, че който и да е може да направи каквото и да е срещу това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Slero, примерно, аз съм от Каспичан и нямам достъп до Интернет. Защото правилата са допълнени именно там, а в книжката, която съм закупил с промоцията, не могат да се променят. А там изрично си пише "от-до". Не пише нищо за "нетипични разговори" и "типични набутвации".

    Е, к'во прайм са?


    Добавено:
    Всъщност ти си го казал, ама не е истина как се запалих от този рекетьорски SMS, егати... :knuppel2:

    Ще си търся правата до дупка, при положение, че ми спрат услугата - в момента си работи безупречно, както досега.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #8

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Абе не знам, да ти кажа, ще проверя дали в Закона за защита на потребителите Интернет не е обявен като официален информационен източник и това, че си от Каспичан няма особено значение. Преди време имаше някакъв подобен спор по повод на М-Тел ли, на Глобул ли... и доколкото си спомням, май се оказа, че написаното в сайта с дребни буквички баш си важало.

    Така че... ако искаш, консултирай се с адвокат, вероятно ще се подеме и кампания някаква по повода, но предполагам, че оператора си е опекъл работата. Ползваш толкова, колкото ти позволят... т.е. колкото ти отворят кранчето - това е!

    Иначе си прав да те е яд, и мен ме е, макар, че не ползвам въпросната услуга

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #9

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    9. Други условия

    9.1. Този Ред и начин може да бъде изменян и допълван едностранно от Мобилтел. Промяната се публикува на интернет адрес: www.mtel.bg.
    9.2. Този Ред и начин се прилага и е задължителен за Потребителя от момента на закупуване на първоначалния пакет Prima или ваучер или съответно от момента на извършване на електронно зареждане на суми по Prima SIM карта.

    9.3.(Доп. на 13.10.2005г.) По отношение на заварените Потребители измененията и допълненията на този Ред и начин се прилагат след публикуването им на Интернет страницата на Мобилтел.

    9.4. При прилагане и тълкуване на този Ред и начин се прилага българското законодателство.

    9.5. Настоящят Ред и начин влиза в сила от 03.05.2005г. и са валидни по отношение на всички Потребители на услугата Prima.

    9.6. Настоящият Ред и начин е допълнен на 13.10.2005 г.

    Кофти е, но това са стандартни презастрахования на провайдърите. При промяна на условията, абоната може да се откаже от договора. Не ми се вярва да можеш да ги осъдиш.
    =================================================

    Преди време бях чел, че в Щатите някакъв лакомник осъдил собственика на една пицария, защото онзи го изхвърлил от заведението си след шестата погълната гратис-пица. Имало е "all you can eat" action

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #10

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Бих се изразил много грубо... Нетипичен трафик това е трафика, който дадрния мениджър определи като нетипичен, след като е изпаднал в състояние на атипичен кензис, т.е. бирата и шкембе чорбата не са му успокоили стомаха след препиване с мастика и бира. След като предлагат вариант предплатена карта с безплатни разговори, трябва да могат да си поемат последствията. Защото (не че някой в нашата китна родна държава може да ги осъди по тази точка) иначе могат да бъдат подведени под отговорност за подвеждаща реклама. Както и глобул с техните бифри, като се замисля...

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Нищо лично Ivo, ама много се кефя.

    Гледам и тази тема и се кефя още повече.

    Гадно е, ама на мен ми е още по гадно, като плащам вече няколко години наред сметки между 100 и 200 лева и сега не мога да проведа разговор защото някой пубертет или влюбен до ушите тинейджър е решил в подробности да обясни на приятелката си как точно ще и смъкне гащите и колко щастлива ще бъде тя след това. И това 20/30 минути.
    Е оДЕФЕКИРАХА се Мобилтел и сега ще трябва да си берат плодовете [вашата и моята неприязън]. И понеже от потребителите на "тутраканската" далавера на практика не печелят нищо, гледат подло да ги резнат и да запазят потребителите си с по-висок разход, въпреки, че принципно вече са ги загубили, гледайки какво [евентуално] ще се случи с цените на Глобул и Вивател.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #12

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Ама според мен влюбения тинейджър грам не е виновен в случая, виновен е мобилния оператор, че не може да осигури нужните слотове за разговор на клиентите си

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Цитат Първоначално публикувано от KOKOSH
    Ама според мен влюбения тинейджър грам не е виновен в случая, виновен е мобилния оператор, че не може да осигури нужните слотове за разговор на клиентите си

    И то в ненатоварена часова зона... пълна излагация.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #14

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Абе много ми е интересно ако човек генерира така наречения "нетипичен трафик" ама си е на нормална тарифа, дали ще му пращат заплашителни sms-и
    А бе... Не ми пращат, въпреки че аз определено генерирам такъв нетипичен трафик!
    Накратко: с "полицейска" карта на М-Тел съм - един вид, водя се клиент М-клас (или нещо такова), което би трябвало да означава, че ще говоря доста...
    Е да, ама не - практически не говоря много и следователно генерирам нетипичен за такава карта трафик!
    Как не са ми пратили подобен SMS като на Ivo, още не знам...
    Но така или иначе, като M- или като S-клас клиент (на мен практически тая "привилегия" ми прилича на VGZ-клас клиент...), редовно имам жестоки проблеми с обажданията вечер.
    И затова съм казвал много пъти и пак ще го кажа: M-Tel sucks! щом дори бизнес-абонатите (какъвто реално съм и аз) не могат да ползват услугите дори на половин качество!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #15

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Аз преди време бях писал за проблеми със SMS-ите... интересното е, че продължават понякога да идват с ужасно голямо закъснение! Някой има ли подобни проблеми?

    Абе ритам ти аз оператора, май ще го сменям... чакам да видя на Вивател услугите и да чуя отзиви за тях, защото византийците от GloBul май също не са много стока

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Терзания - аспиратори - "Eurolux MOSAIKO PRO Vario" vs "Faber Perla"
    От observer във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-07, 10:56
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе