Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 94

Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #16

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Доколкото знам фирмата майка на Глобул е имала в Гърция промоция от типа B-free. Решили да направят такава и в България. И тука вече им почват проблемите, щото не придвидили "българския" елемент. Оказало се че тук хората с типичен месечен изходящ трафик от 10 /десет/ минути, рязко са го увеличили на 420 минути дневен трафик. А те определено не са бизнес абонати. Последствията за мрежата на Глобул са меко казано катастрофални. Мтел от своя страна не могат да останат назад и пускат Free Prima Party като предвидливо ограничават "паразитния" трафик за след 9 вечерта. Явно обаче и при тях са се появили такива приказливци и почват да налагат ограничения и ето ти "нетипичен трафик". Както се казва "покрай сухото гори и мокрото"...
    Мнението ми е, че безплатно е само сиренето в капана на мишката. И това се отнася за мобилните услуги - нещо може да е евтино, но не и безплатно! Случи ли се нещо с измамата на Глобул - B-free. Не! Чу ли се някъде в медиите? Не! Някой съди ли ги? Не! Що? Щото те са много, ама много голям рекламодател. И никой не иска да си изпусне кинтите от тях. Същото ще стане и с Мтел. Просто потребителите трябва да се научим, че няма безплатен обяд, независимо какво пише на опаковката!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #17

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Аз преди време бях писал за проблеми със SMS-ите... интересното е, че продължават понякога да идват с ужасно голямо закъснение! Някой има ли подобни проблеми?

    Абе ритам ти аз оператора, май ще го сменям... чакам да видя на Вивател услугите и да чуя отзиви за тях, защото византийците от GloBul май също не са много стока*
    И аз имах преди няколко дена такива оплаквания. Звъннах на *88, операторката ми каза да изчакам и през това време телефона ми се напълни с смс-с, даже такива от преди 2 дена. Обяснението й беше, че колегите й правели някакви тестове на системата и затова се получило така.....а през това време, вече няколко човека не ми говорат, щото (дори на смс-ите не съм им отговарял)! За пропуснати ползи, обещетение има ли?

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #18

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Цитат Първоначално публикувано от Araiz
    Мнението ми е, че безплатно е само сиренето в капана на мишката. И това се отнася за мобилните услуги - нещо може да е евтино, но не и безплатно! Случи ли се нещо с измамата на Глобул - B-free. Не! Чу ли се някъде в медиите? Не! Някой съди ли ги? Не! Що? Щото те са много, ама много голям рекламодател. И никой не иска да си изпусне кинтите от тях. Същото ще стане и с Мтел. Просто потребителите трябва да се научим, че няма безплатен обяд, независимо какво пише на опаковката!

    Araiz, братко, какво безплатно сирене? Тая карта пари струва и пари съм дал за нея - не съм я получил безплатно, я!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #19

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Абе много ми е интересно ако човек генерира така наречения "нетипичен трафик" ама си е на нормална тарифа, дали ще му пращат заплашителни sms-и
    Ако си на нормална тарифа и направиш такъв трафик смс-а е малко по-различен:
    "Достигнахте кредитния си лимит"

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Araiz, братко, какво безплатно сирене? Тая карта пари струва и пари съм дал за нея - не съм я получил безплатно, я!
    Ако си я купил на черно определено трябва да те е яд.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #20

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Държа да почертая, че за момента "услугата" е все още активна.
    Просто SMS-а беше тип... "заплашителен" един вид.

    ХаМаВ, както казах и по-горе - купих си картата още в първият ден на промоцията, от Бизнес-център на "M-Tel", за 14.88 лв, като дори не ми и хрумна, че само след 1 седмица може да има масово търсене на черния пазар.

    Но това не променя гаврата с потребителите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #21

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    "8.2. По смисъла на този Ред и начин за ползване на услугата Прима нетипичен трафик е трафик, който значително надвишава и не съответства на обема трафик, реализиран от даден Потребител при добросъвестното използване на услугите за предходни периоди."

    Аз веднага бих попитала какво точно значи "значително"? Има ли някакв аграница? Един добър адвокат би ги разбил. За тях може да е значително, а а за друг незначително. Мерките са различни и според мен трябва да бъдат ясно упоменати какви са точно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #22

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    :screwy: Ха, сега ми светва нещо! Какво значи "за предходни периоди" ? Нали всъщност с този пакет вземаш нова "Прима" - карта, не ти активират услугата за съществуваща?! Т.е., ставаш нов клиент! Какви са тези предходни периоди, още първия месец? Я някой, който ползва услугата, да разнищи, че аз не съм наясно много с тези неща (не съм ползвал никога "Прима" и подобни).

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    IvO™, по колко минути/часа приказваш на ден след 21 часа. А ментел го правят това зашото нали знаете, че българина с е по авантата. Дори да не ми трябва да се обади на някой ще се обади защото е на аванта. Е как да ни им спират картите на такива от ментел. В денят на безплатните разговори на ментел имаш еслучай телефона да се използва за бебефон и др. куриозни случаи. Ако ти си ползвал телефона само по предназначение имаш причина да се оплакваш.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #24

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Juliane, Juliane, ти разбираш ли значението на думите "аванта" и "промоция"? Правиш ли разлика между тях? Законно съм си закупил карта от промоцията и очаквам правилата, с които идва окомплектована тя, да важат за целият промоционален период. Това не е трудно за разбиране. Също така се опитай да ми обясниш какво значи "по предназначение"? За мен предназначението може да е едно, за теб - съвсем друго - точно в това е смисълът на определена промоция - да намериш най-подходящият вариант за себе си. Тук не става въпрос за кражба от моя страна. Дето имаше една приказка: "аз съм си платил". Така, че не ми говори за аванти! Не можеш да наречеш аванта нещо, което е предложено от самият оператор, а не недобросъвестно придобито от теб самия.

    Slero, всъщност извадките от тези Правила, важат за "Prima"-карти, а не конкретно за "Free Prima Party"-карти. Оттам идват и различията.

  12. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #25

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Наистина прекаляват Mtel,дано да нямаш проблеми с картата
    За съжаление няма как да ги осъдиш,нито ти,нито някой от "нас".
    Всички знаем че доста неща в договора са двусмислени и евентуално в съда нали се сещаш коя гледна точка ще възприемат съдийте...


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #26

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    ... Всички знаем че доста неща в договора са двусмислени ...
    Ама те за PRIMA-та договор ли искат вече да подписваш?
    Щото ако е така, т'ва е вече ебаси нахалството!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #27

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    @KOKOSH a.k.a KPABA & Ivo
    Разбира се, че на се виновни младежите.
    И не случайно съм написал "нищо лично".
    Нямам предвид Ivo или тебе, въпреки, че и двамата сте всеизвестни seducers.

    Кефя се, че се вземат някакви мерки за да получа това за което плащам, като се ограничава натоварването за което не се плаща. Нямам нищо против безплатното говорене стига да не ми пречи да си върша работата.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #28

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Крайно време беше от мтел да вземат мерки с тази простотия
    Лошо ми става вече от разни простаци (не казвам, че тук има такива!!!!!) да слушам "е... аре разкажи ми после на филма какво стана", писна ми разни простаци да ми звънят и да ми се хилят на телефона по 30минути само и само защото им е на аванта, писна ми да имам проблеми с телефона си, а от години да съм генерален спонсор на мтел-Варна. Преди да си легна се моля от мтел да не пускат никога повече аванти и да не мога един спешен разговор да проведа.

    В една тема бях прочел нещо от рода, че всеки имал право да ползва телефон, а в договора пишело, че са безплатни - е айде бе, в 2ч вечерта супер важен разговор ще проведеш, в 5 сутринта още по-важен, а и претенции ще имаш, че тук таме те дропела мрежата.

    Ама на клипаджиите им е яко - говорят си с телефонния си оказател по няколко пъти на вечер, мечтата на голфаджията част2.

    Ако толкова ви се говори направете както масата народ - бизнес+,15 стотинки на минута с бтк/мтел, 1ст в групата, 50мин аванта ...



    Иво и другите: уваженията ми, ама не мтел, а простаците започнаха с мизериите.


    едит
    докато съм писал Malone е дал обобщил ясно какво съм искал да кажа с горното

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #29

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Според мен МТел са идиоти! Ето защо:
    До колкото знам /от техни хора / всяка клетка има 10 слота Х 10 линии или нещо подобно = 100, от които 7-8 май си ги ползват служебно. Въпрос на софтуер /пак оттам съм чувал/ е те да се управляват - т.е. въпрос на добро желание е 5-6 до 10 максимум едновременно да обслужват въпросните програми - останалите необслужени чакат свободни канали, а редовните - говорят - така `и вълка ПОЛУсит и агнето ПОЧТИцяло`!
    Понеже повечето отберате от ИТ - според мен системните програмисти в МТел или не отбират, или страаашно ги мързи, ама иначе са много добри в правенето на прозорчета и подскачащи картинки - уеуееее

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re: Ден до пладне: "M-Tel" започнаха с мизериите !!!

    Напълно съм зад казаното от Araiz, Malone и Pa3KaTaH!
    В този форум поне пет пъти са се водили спорове на темата "неограничен трафик" и мога ли да си го споделя с блока, или "безплатните" разговори по GSM (имам си карта и довечера цялата банда ще си лафим с мацките от съседната маса без пари), абе все от сорта "безплатен обяд". Такова животно няма, накрая все някой трябва да плати сметката. Мтел за втори път допускат тая грешка и дано са си взели поука. И за да не се повтарям само ще ви разкажа една история за "нетипичния трафик":
    Преди 3 години при едно пътуване в Черна гора не случих с група. Закуската, която влизаше в цената на спането беше в разтегливото врене 7.30-9.30ч. Отивайки към 8.30 със семейството видяхме опосканите шведски маси. Обърнахме се към управителя и ни беше сервирана закуска, но човека ни показа пълните кофи с взета и неизядена храна... На следващата сутрин отидохме рано и станахме свидетели на срамна сцена - грабеше се храна с две ръце, в количества, с които биха преяли трима души. Разбира се, човек има само един стомах и половината храна отново отиде в кофите, а тия дето спаха по-докъсно отново бяха неприятно изненадани. На вечеря управителя на ресторанта се изправи пред всички и в прав текст каза на цялата група, че такова нещо не е виждал през целия си стаж като управител *и обясни на дълго и широко как някой, ако е гладен може да мине втори и трети път, но да си взема само толкова, колкото може да изяде. Повярвайте ми, това беше един от малкото моменти, когато съм се чувствал неудобно, че съм българин!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Терзания - аспиратори - "Eurolux MOSAIKO PRO Vario" vs "Faber Perla"
    От observer във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-07, 10:56
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе