Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Дайте акъл за електрическа самобръсначка.
    Много години ползвам Бебошер, но нещо не ми харесва вече...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Има две марки за ел.самобръзначки. Браун и Филипс. Аз ти препоръчвам Филипс. По гладко бръсне и по малко дразни кожата. Браун пък е по бърза в бръсненето. Между другото всичко опира до това колко ти е чувствителна кожата и колко са ти дебели космите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #3

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Филипс и Браун са отдавна в играта на самобръсначките и епилаторите.

    За мен спорът се реши преди около 10 години, след като ми подариха Филипс 5-та серия. Това означава-rechargeable батерия и три глави. Още работи, но батерията започна да държи ден-два.... За мен това е гениално творение на техниката. Дисковете са самозаточващи се, като са с двоен връх. Страхотия, дори като по-млад съм си взимал с мен, и като замръкна на купон, на сутринта съм се бръснал в колата веднъж или два пъти.... На практика ако искам, мога дасе обръсна без огледало, само с пипане.

    Жена ми ми купи нова лятото, която определено бръсне още по-бързо. С новите тройни глави......

    P.S. Забравих да спомена, че брадата ми е доста трърда, тъмна и бърза растяща..... Бръсненето ми отнема 3-5 минути.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръснач

    И аз имам Филипс, Norelco 7825. Ползвам я само при пътуване (по-приятно ми е мокрото бръснене), но си бръсне подобаващо добре. Единственото изискване е да не се изчаква брадата да порасне много, защото бръсненето става трудно, да не кажа - невъзможно. Просто трябва да се действа всяка сутрин.
    Важното при избора е да се вземе от по-новите модели, тъй като из родните магазини съм виждал невероятни антики, които се пробутват за нови Последната серия е 9000, 8000 използват същите глави, така че би трябвало да се представят горе-долу по същия начин.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #5

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Вече има система за бръснене и на по-дълга брада. Пинизът е, це дългият косъм трябва да влезе през процепа, и затова са направили по-дълги процепи на външният кръг на главите. Естествено бръсненето става по-бавно.

    Отделно има регулировка (не знам дали има ефект) за настройка по типа кожа, просто с променя начинът на бръснене, като при "чувствителна кожа" става по-бавно.

    В момента съм с:

    http://www.consumer.philips.com/cons...SHQNHKFSEKI5P#

    Струваше към 400 лв. в Технополис. Батерията държи 10 дни до 2 седмици, има си и индикатор за остатъчна батерия. Добре е да се зарежда пълно-празно. Мие се на чешмата след бръснене, Главите са наистина супер, разликата с най-скъпите модели е, че те смятат колко бръснения ти остават....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #6

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Благодаря за инфото, момчета!

    PeterPan,
    щом струва 400лв. не се съмнявам че е добра.

    Можете ли да ми препоръчате компромисен модел до към 200лв, хайде до 250лв. максимум? Хубаво е да е на батерии.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #7

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Отиваш на място и си харесваш .... Не разчитай на консултации в магазина, провери си предварително нещата на :

    http://www.consumer.philips.com/cons...ESHQNHKFSEKI5P

    Но имай предвид, че самобръсначка за 400 лв. не е много скъпа, като ще се ползва мин 5 години. Сметни си само консумативите като пяна и ножчета за бръснене, без врамето. Това е лична вещ като часовника например и (според мен) по-скъпото се изплаща.

    Иначе като ориентир за 200 лв.

    http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=833655

    http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=833484

    Но тези са със старите глави...

  10. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #8

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Преди една година реших и аз да сменя старата. Попаднах в TCM магазин на една Remington. С 3 ножа но от тези полу извитите /листовидни/. Старата беше с кръглите ножове и бях решил да опитам от другия вид. Надали ще може да се сравни с Филипсите за които говорите, но на мен спрямо старата ми се стори много качествена, акумулатора и издържа над месец с едно зареждане, ножовете са титаниеви, може да се мие със вода и струваше 35 лв. За една година не е мръднала.

    http://www.shopping.com/xPC-Remingto...T-3~VK-8001836

    Според мен не е много зле за парите си.

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Гледам в технополис има бръсначки от 8-ата серия за 269 лв. с три глави -> http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=30&f=3659

    А с две глави има значително по-тънко (175 лв.), даже и 9000 с новата технология за следене на контурите на лицето
    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=30&f=3659

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #10

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Значи опираме до избор на компромисен вариант:

    1) 2 глави (по-бавно бръснене, но ако е ви е рехава брадата може и да не е проблем) но с новите глави Speed XL

    2) 3 глави, ама от старият модел с един кръг прорези

    Аз компромис не правя - 3 глави от SpeedXL

    П.С. Абе тия пичове май са вдигнали цените от миналата година....

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #11

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Цитат Първоначално публикувано от PeterPan
    ......
    П.С. Абе тия пичове май са вдигнали цените от миналата година....
    Мдаа-аа....А опитвал ли си да пускаш брада?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #12

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Мдаа-аа....А опитвал ли си да пускаш брада?
    Хехе само лятото на къмпинга се бръсна през 4-5 дни, иначе тук правя паузи макс. по 1 ден през уикенда.

    Едит: Иначе ако ти е супер дълга брадата - първо я минаваш грубо през тримера и после се бръснеш вече гладко...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #13

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.



    Благодаря за отговора, ама въпросът ми беше само риторичен... Един вид предложение към @pitagor...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #14

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Хехе, купи си колело, ако колата ти харчи много и е скъпа, или инвестирай в обувки......

    Ама дори и брадата иска грижи, или поне ножица....

    Иначе Филипс имат и специални тримери само за брада с приставки като гребен, дето ти я правят равномерна, напр 3 мм.

    Имах един шеф преди, който беше рус и си ходеше всеки ден с такава "тридневна" брада.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #15

    Re: Дайте акъл за електрическа самобръсначка.

    Всичко разгледах. Разучих.

    HQ 9070 ми хваща окото. Всичко и е най-ново. Единственият минус, че е двуглава, а не триглава ламя. 175лв. абсолютно ме устройва. Намерих я и в онлайн магазин за 166лв.:
    http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=942&id=2261
    Дали може да се има доверие на този магазин?

    За другите:
    HQ 8850 - 269лв. триглава но с никел-металхидриден акумулатор - не е работа
    HQ 8100 - 259лв. триглава, но само мрежова
    Ремингтонът е вибрационен. Не ща. Сегашният ми Бебо шер е такъв.

    Ами май ще е HQ 9070. Брадата не ми е много гъста. Ще се почешам още малко по кубето, дали да я взема от онлайн магазина...

    Благодаря на всички за съдействието!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Електрическа самобръсначка Philips HQ8250
    От felixthecat във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-12, 04:13
  2. Дайте АКЪЛ
    От airmiro във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 11-03-11, 11:47
  3. Електрическа самобръсначка
    От smb във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-08, 10:06
  4. Дайте акъл
    От brestnichki във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-07, 00:13
  5. Дайте акъл, колеги
    От fori във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 28-02-03, 13:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе