Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 121

Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    705
    #1

    Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    На 31 май около 10 часа на бул. “Липник” в посока към кръстовището с ул. “Дебър” пешеходката Н.П. /54 г./ от Русе пресякла платното на 4-5 м преди пешеходната пътека. Без да се съобразява с движещия се в лявата лента лек автомобил, тя се блъснала в дясното му огледало. В резултат на удара жената е с контузия ла ляв крак и ръка. Тя е отведена за преглед в МБАЛ, след което е освободена за домашно лечение. За нарушението на правилника й е съставен акт.
    Пълен текст: http://rousse.dir.bg/2007/06/01/news1738920.html

    Или както се казва: "Ако куче ухапе човек - нищо особено, но ако човек ухапе куче - ето това е новина!" (или нещо подобно).

    Мен все ме учеха на шофьорските курсове, че независимо дали някой то отнема предимство или не, независимо дали ти си в нарушение или другия участник в движението, ти като водач си длъжен да направиш всичко възможно да избегнеш произшествието. Още повече все пак си на 4-5 метра от пешеходна пътека...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #2

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    То какъв процент от пешеходците пресичат нормално?

    На мен ми се е случвало да съм паркирал по всички правила на ЗДП и една леля , носейки се като глиган, ми отнесе огледалото за да догони маршрутката си. Даже не се и обърна да види какви ги е свършила зад себе си...
    Така че не само шофьорите са за бой... Просто ВСИЧКИ се движат кой както му скимне без да спазва правилата.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #3

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Вчера един дядо ми се подпря на предния капак на колата - беше залено секунда преди да тръгна....добре че на време се сетих че и аз имам баба (дай боже някой да не я набие на на някой светофар)

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Никой в България не спазва правилника за движение и въобще не му пука за пешеходеца.Работя близо до Лъвов мост,слизащите от трмвая много често ги връхлитат коли и даже шофьорите им навикват въпреки че в правилника пише че трябва да спре зад трамвая докато се махне навалицата.Пешеходците пък пресичат където им падне,дори и пред патрулка съм виждал.Извода е че няма кой да глобява и двете страни.Същото и с чистотата,пред магазина всеки ден мете една лелка от ромски произход.Личи че е метено....до обед,просто сме свине.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #5

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Аз затова пресичам само на светофар, а най-обичам подлезите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    ...

    Мен все ме учеха на шофьорските курсове, че независимо дали някой то отнема предимство или не, независимо дали ти си в нарушение или другия участник в движението, ти като водач си длъжен да направиш всичко възможно да избегнеш произшествието. Още повече все пак си на 4-5 метра от пешеходна пътека...
    Развитието според мен - вижда пешеходката но е в лява лента. Тя го вижда и спира посредата между лявата и съседнатА (дясна / средна, каквато е била). Шофьора си продължава - лелята обаче не може да си прицини габаритите и мръдва и отнася огледалото ....

    Заради подобен случай - две момичета спират, но когато вече е късно едното тръгва - на едно момче му се провали живота ... тогава на изкараха пешеходката виновна ...

    Жал ми е за жената, но повече ми е жал когато на хора живота им се проваля по вина на друг ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Ще се опитам да разбера повече подробности, защото просто написаното няма как за стане, ако шофьора не е бил кмета, шефа на полицията или друг някой ... гъз.
    Със сигурност, защото специално на русенските тъпи дежурни по произшествия им е разпоредено да не мислят въобще, а да пишат акт на водача, ако ще и на 500 метра от пешеходната пътека, на ръце и на половин кило ракия да е вървяла замаяната лелка.
    Несъобразена с пътната обстановка скорост е дежурния член.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #8

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Следващото заглавие ще е "Двама души блъскат автобус"... в действителност автобусът ще е отнесъл (теоретико-хипотетично, дано да не се случва) двама пешеходци...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се а&#

    Когато в БГ първо Пешеходците се научат на ред и дисциплина ,тогава ми говорете за дисциплина при шофьорите ( и при водачите на МПС има много за изглаждане , но пешеходците са ужасна нагла и тъпа маса . Не мислят )
    Имам атк през зимата заради една бабичка , която си мисли че когато и да изкочи на пътя мога да спра на сняг, като на сух асфалт - ами на забих се в бордюра , накривих си носача, а ченгето ми каза- чл. 22 - Каране с несъобразена скорост! а бабичкатас ме нареждаше зад него. ( Отнесъх акт и поражения за да не я сгазя тъпата п...а , малко остана да ги струпам и двамата - ама за единия нося Наказателна отговорност , а за другия сигурно щеше да е "Гавра с труп ! " ) И ега аз си останах с Акт и сгънат носач а оная П...а заспала все някой я е отнесъл - ( Не го пожелавам но с такава безотговорност не я мисля )

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #10

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се а&#

    Mr.TECHNO, възразявам!!!

    Но сериозно - не може да се слагат всички под общ знаменател. И не може да кажеш "Първо пешеходците да се научат, после и шофьорите...". Нали си наясно, че няма как да стане това? Няма значение дали си пешеходец или шофьор - всичко си е до човека!

    Говоря само от мое име, не от името на всички пешеходци. Направо ми се повдига, когато трябва да пресека някоя улица и наблизо няма светофар или подлез. И винаги ми настръхват косите, когато се возя (въпреки, че не съм шофьор) и видя пешеходец, който се кани да пресича...

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #11

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    По дефолт всички сме пешеходци.Никой от нас не взима книжка за това.И дори да блъснеш някой,най-много да падне, но не и да го убиеш.Следователно доста по-безопасен начин за придвижване.Но с шофьорчетата е друго.Всички луди са на улицата,всички са състезатели,всички бързат...А, те са си убийци,но го мислят едва, като стане белята.Питам,колко е ограничението в населено място?Толкова,колкото да можеш да спреш,когато някоя бабка(нечия майка), изскочи на платното.А,ти като виждаш,че е заледено, за къде летиш?Излизали ли сте на запад?Аз не съм,но казват,че само пешеходец да стъпи на платното и всички спират.И няма актове и изкривени носачи.Елементарно,но всеки гледа от камбанарията си.Драстични мерки трябват на тази държава и то,като се започне от шофьорите.Шофьор съм от '89.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Така е kesten, но пък пешеходците не стъпват на платното където им скимне, а точно там, където е определено за това. И пресичат точно при определения за това цвят, ако ще и никаква кола да няма на 50 километра в двете посоки.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #13

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    едно от нещата, които ми направиха най-голямо впечатление в Испания, беше точно спирането на автомобилите
    мисля във Валенсия беше, след като 2-3 пъти тръгнах да пресичам на непозволено място (курортен град е макар колкото София)
    колите в двете посоки спираха в момента в който посегна на стъпвам на платното
    ... стана ми някак неудобно и после търсих пешеходна пътека да пресека

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #14

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Съвсем редовно се случва някой да мине на червено и всички спират. Няма клаксони и псувни - хората живеят с ясната мисъл, че пешеходецът има и право и предимство. Правил съм си експеримент - веднъж нарочно пресекох в Брюксел на червено (естествено много внимателно - не се метнах пред колите, а им оставих достатъчно разстояние да могат да спрат, както и аз да мога да се върна, ако видя, че действат, както в БГ). Бях потресен - не само, че спряха, все едно аз минавам на зелено, но нямаше нито злоба, нито нерви изписани по лицата им, да не говорим за бипкане или псувни. Един от шофьорите дори ми направи жест, да мина спокойно и аз благодарно му кимнах. Искам да изтъкна, че и дума не може да става, че са спрели, защото ги е страх, че ако ме блъснат ще им се разкаже играта. Няма такова нещо - просто живеят с мисълта, че те трябва да пазят пешеходеца, а не той да се пази от тях.

    ДОБАВЕНО:
    Meto ме изпревари ;-)

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    705
    #15

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Така е kesten, но пък пешеходците не стъпват на платното където им скимне, а точно там, където е определено за това. И пресичат точно при определения за това цвят, ако ще и никаква кола да няма на 50 километра в двете посоки.
    Не е точно така. По-скоро е както го описва kesten. И тук (Торонто, град с доста натоварени улици) има бабички с нефункциониращ вестибуларен апарат и с пердета на двете очи. Има и деца. Те си стъпват точно където сварят. Те не могат да преценят правилно дали колата се приближава с 60, с 20 или е паркирала. Тах не ги и интересуват тези неща, а и не могат и да искат. Точно като и бабичките и децата в България. Пешеходците са почти еднакви и тук, и в България.
    Виж, при шофьорите се забелязва огромна разлика. Тук се водят от следното правило, което съм го чувал и в България, между другото: "Шофирането не е право, а привилегия". И тук преценят дали имаш достатъчно умения, опит, бързи рефлекси, поглед върху пътната обстановка, превантивно мислене и т.н., за да ти се даде тази привилегия. Ако нямаш - не я получаваш и си оставаш само с правото си сам да станеш пешеходец. Чисто и просто.

    Добавено:
    Мен и Meto, и Ghost ме изпревариха :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Добре че го блъсна джип
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-14, 16:53
  2. Световната икономика се блъсна в стена
    От toto1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-08, 17:53
  3. MP3 в автомобил
    От taralion във форум Автомобили
    Отговори: 15
    Последно: 08-09-07, 00:39
  4. Микрофон за автомобил
    От rude_ във форум Автомобили
    Отговори: 11
    Последно: 27-08-07, 12:20
  5. Задача 164 (проблем с огледало)
    От mitkko във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 07-02-05, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе