Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 121

Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #31

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Абе незнам ама още ме облива студена пот като се сетя как на Цариградско шосе в София, при Плиска, една баба С ПРОХДИЛКА или там както се казва онова металното дето е м.у инвалидна коли4ка и бастун (по- към количката) тръгна да пресича през платното и даже стигна до мантинелата, преди един полицай да я върне... ЛУДИ ЛУДИ ЛУДИ
    Вчера пък един Голф 2 или 3 ми изправи косите....карам си аз по България, в най-лявата лента със 90, той със 130-40 слаломираше м.у колите и точно след като задмина един джип и мина на около 30 м пред мен загуби контрол, преобърна се през капак (в посока напред, не странично) и се размаза в един стълб.
    Ако е имало пътници - вече ги няма. За шофьора незнам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #32

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    Това, че ти не си съгласен с мнението ми, не значи, че говоря гЛупости. В поста ти не става дума да ги блъскаме, но хиперболизирах, за да може по-ясно да се осъзнае проблема. Резултатът от 45 години възпитание и санкции се вижда ясно - ти си от тези поколения и защитаваш тезата "пешеходецът не е човек".
    Хиперболизирай си колкото искаш в твоите мнения, но не се опитвай да манипулираш евтино, като влагаш в моите думи смисъл какъвто те нямат! И защитавам тезата: "Всяка жаба да си знае гьола, мястото в гьола, реда на квакането и щъркелчето". Просто трябва да има правила и ред, еднакво задължителен за всички. На пътя няма и не може да има превилигировани - резултатите от такова мислене са трагични. Защото на глупака, който пресича "Цариградското шосе" и гледа в другата посока, правейки се, че не вижда колите трудно ще обясниш после, че не си спрял, защото просто не е било възможно.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #33

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    почти всеки ден ги виждам в моя квартал - баби, дядовци, стари, млади - непрекъснато пресичат на червено ; вероятно бързат да наваксат годините на елементарно възпитание, които им липсват.....

    спорът е излишен - на нас, българите, ни липсват елементарни навици, които всъщност правят живота по лек - от това да не пресичаш на червено, до това, да не си хвърляш боклуците от балкона, примери много...

    какво видях току що на К. Величков - стоят 2 полицаи и нещо дебнат по булеварда - на 5 метра от тях - 2 коли паркирани на тротоара (е, то и тяхната беше паркирана на тротоара, уж да я крият)...съответно пешеходецът-българин си казва - ааа, значи те ще си слагат возилата на тротоара, да ми пречат, а аз трябва да им отстъпвам!!???

    българинът, както съм казвал вече, си мисли, че е над обикновените, ежедневните, елементарните правила...

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #34

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    Вчера пък един Голф 2 или 3 ми изправи косите....карам си аз по България, в най-лявата лента със 90, той със 130-40 слаломираше м.у колите и точно след като задмина един джип и мина на около 30 м пред мен загуби контрол, преобърна се през капак (в посока напред, не странично) и се размаза в един стълб.
    Ако е имало пътници - вече ги няма. За шофьора незнам.

    Ето точно такава смърт въобще не я оправдавам, ама въобще! Нека се блъскат, да се трепят, да се размазват, щом си мислят, че държат Господ за кайсиите и че са безсмъртни! Познавам един трътльо, дето 3 пъти се е размазвал, ама наистина размазвал с колата си (т.е. колите си, тъй като след размазването, купчината ламарина дето остава, не може да се нарече кола), и трите пъти е лежал в болницата по няколко месеца, омотан като мумия в бинтове. Та той след още първото си размазване, се беше клел, че повече кола няма да кара... е, минат се няколко месеца, позабрави се случката - и айде, пак наново. Може и да не доживее четвърти път. И ако досега е ставал жертва единствено на себе си, кой го знае кого ще помете следващият път, като реши да се прави на "бърз и яростен".


  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #35

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Война. Работата е там че у нас кат седнем да караме се едно отиваме на война. Абсолютно отказваме да спазваме всякакви закони и правила за движение - колани, фарове, пешеходци някакви си там, голямо важно.... Важно е да изработим колкото се може повече участници в движението, без значение от коя страна на волана се намират Няма и надежда да се научим скоро

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #36

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    @IvO™
    Е, този, според мен, трябва да бъде лишен от правоуправление завинаги. Смятам, че е доказал неспособността си да кара.

    @Lupus
    Аз точно в моите мнения хиперболизирам, в твоите не мога - ти си модератор, не аз. Явно, не можеш или не искаш да разбереш, че законът е еднакъв за всички, но изпълнението му не е еднакво лесно/трудно за всички. Ако не ставаше въпрос за здрав и живот, щях да ти пожелая, когато остарееш, никой никога да не те изчаква, да ти свирят и да те псуват, защото си пресекъл неправилно, а ченгетата да те "възпитават" с глоби, без да ги интересува, че скоро не си ял друго, освен хляб и кисело мляко.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #37

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    Абе незнам ама още ме облива студена пот като се сетя как на Цариградско шосе в София, при Плиска, една баба С ПРОХДИЛКА или там както се казва онова металното дето е м.у инвалидна коли4ка и бастун (по- към количката) тръгна да пресича през платното и даже стигна до мантинелата, преди един полицай да я върне... ЛУДИ ЛУДИ ЛУДИ
    Вчера пък един Голф 2 или 3 ми изправи косите....карам си аз по България, в най-лявата лента със 90, той със 130-40 слаломираше м.у колите и точно след като задмина един джип и мина на около 30 м пред мен загуби контрол, преобърна се през капак (в посока напред, не странично) и се размаза в един стълб.
    Ако е имало пътници - вече ги няма. За шофьора незнам.
    Голф 2,3,4 както и Ауди 80,100 трябва да бъдат просто забранени за внос.

    Иначе за пенсиите съм го казал тук:
    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow

    Иначе аз бих накарал например други хора да носят задължително жилетки. Камикадзетата-пенсионери, дето обикновенно излизат на пътя без да се оглеждат и със скоростта на охлюв втренчили поглед в краката си подобно на свещенни крави абсолютно неадекватно пресичат натоварения градски трафик с вероятната идея, че Господ ги пази.

    А това е едно абсолютно погрешно изказване:
    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Julian, как смяташ, че може да се приложи идеята ти спрямо деца и старци? Ще обявяваш четвъртокласници за самоубийци и ще караш 80 годишни баби да работят в мините ли? Детето си е дете - може и в къщи, и в училище по 100х да му се повтаря къде да пресича и къде - не, но като хукне след топката, излетяла от игрището, дали си спомня за уроците? За старците е съвсем излишно да коментирам - нито виждат, нито чуват, нито знаят къде са, нито помнят накъде са тръгнали - старост-нерадост. Кой да ги пази тези две групи хора, ако не шофьорите?
    Напротив, точно обратното. Които и да са правила, независимо дали касаят правилата за движение, или данъците или бизнес правилата, изобщо, всички правила в обществения живот трябва да се обсъждат непрекъснато и да се разясняват. Все още се чудя, защо пари има за всичко, но няма да кажем за един държавен информационен канал, не такъв в който да се пускат криминалните новини. А тематично да се разглеждат и разясняват всички промени в законодателството, промени в правилата, всички задаващи се промени в обществения живот и т.н.

    Преди 2 месеца до нас построиха мини парк с светофари и пешеходни пътеки и всичко което касае поведението на пешеходеца на пътя. Общинска програма някаква. Но още по радостно е, че ежедневно там виждам групи деца с учителките от районните детски градини и училища, които провеждат занимания. Ежедневно. Ето това е нещо прекрасно, което трябва да се поощрява. Учим децата си на всичко само не и как да оцеляват в градската джунгла...

    Що се касае до пенсионерите, ок... разбирам ги. Старост не радост. И аз ще я докарам до там някой ден, както и всеки тук - може би. Но има и неща които са видими и ясни. Обикновенно старите хора се обличат семпло, в тъмен или чисто черен цвят. Това ги прави трудно забележими дори на дневна светлина, камо ли привечер или нощем. Ок, не може да ги придумаш да внимават повече, обаче мисля че не е трудно да ги облечеш в светлоотразителни жилетки задължително привечер. Безплатно. Няколко лева са. Щото този проблем е двупосочен, от една страна ще пострадат много защото дори едно счупване на кост на тези години зараства ужасно трудно или зарастването е невъзможно, но от друга страна - живота и бъдещето на шофьора, който може и деца да има, и 2-3- души на него да разчитат и на който се очерня живота също тотално и семейство и всичко....да не дава Господ инцидент с по-лош край. Мммм? Какво правим. Стоим и статистически бром жертвите сред възрастното население и децата или трябва нещо да се предприеме?

  10. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #38

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Голф 2,3,4 както и Ауди 80,100 трябва да бъдат просто забранени за внос.
    И какво са виновни колите, че нещо немога да те разбера.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #39

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    И какво са виновни колите, че нещо немога да те разбера.
    Що ти трябва да го разбираш Просто идея. Имам и друга: Да се внасят свободно, но да не се продават на лайнарчета с неизживяно детство

    Вандал, спортувал ли си нещо? Гребане например? Дали след като се научиш да държиш баланс над водата веднага ти дават най-тънката и бърза лодка?
    Няма да е лошо ако се промени трактовката на автомобила като машина с възможна двойна употреба и да се подходи по-строго към придобиването му.
    От друга страна, бих се замислил много дълбоко за вината при следното положение например:
    Градинка, прекрасен слънчев неделен ден, деца на по няколко години радостно си играят в необезопасената градинка, а родителите демонстрират едни на други новите си гримове и дрехи, гсм-и и видеокамери в близкото кафенце. Детенце изтичва радостно след топката подскачаща по улицата и бива премазано от движещ се по нея автомобил...

    Мисля, Мисля.....и си мисля, че една добре проектирана оградка...не много висока и ненужно солидна, ефирна, ненарушаваща естетическата хармония на квартала и разположена по границата между градинката и булеварда...би спестила много сълзи и мъка.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #40

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Да, Tommorow, това беше целта ми. Както вече казах, хиперболизирах, за да се разбере по-лесно какво не трябва да се прави. Примерите с екстремни случаи често илюстрират проблема най-добре.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #41

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Ако лайнарчето е на 18 и рече да си купи кола...или ако баща му е по- голямо лайнарче и той му купи, няма кой да го спре

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #42

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Аз искам свобода и никой да не ми се бърка в личния живот. Пешеходците трябва да могат да се движат свободно в населените места, а не разни кретени да им бибипкат, за да стигнат с 5 секунди по-бързо до....следващия светофар.
    Аз искам свобода също.
    Колите трябва да могат да се шофират свободно по пътя, а не разни кретени да пресичат където им скимне, за да стигнат с 30 секунди по-бързо до ... отсрещния тротоар при условие, че на 25 метра има пешеходна пътека, със светофар или без, където наистина очаквам да има пресичащи.

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Населенето място не е за състезатели.
    Не е и за анархисти. Или търсачи на силни усещания. [IMHO].

    Ghost, не пиша това за да спорим, а за да те убедя в грешността на презумпцията, че шофьора винаги е виновен и че "пешеходеца винаги има право".
    Лично аз винаги спирам, ВИНАГИ, независимо дали има пешеходна пътека или човека скача от мантинела висока 120 см.
    Но спирам, ако го видя. А ако не го видя?
    Ако няма как да видя детето, както ми се случи преди две години, не искам да разказвам точната ситуация.
    Добре че бях с около 20 км/ч и всичко приключи със скъсване на хрущял за момиченцето и гипсирано краче и патерица за около месец.
    И акт разбира се за мене, за който нямах никаква, абсолютно никаква вина. Аз не съм "око рентген" за да видя, че зад спрялата кола ще изтича дете, на 1 метър пред моята кола.
    И това става на регулирано кръстовище, на 5 метра от пешеходната пътека, но зад първата кола чакаща на светофара, а не пред нея.

    Е, в такава ситуация кретен ли съм? Каква е моята вина? Кое беше несъобръзено в скоростта ми?
    Децата нямат спирачки, съгласен съм в това, аз също имам две в къщи, които пресичат също толкова малоумно някой път, но въпроса е каква е моята вина? Защо винаги трябва аз да съм виновен, като шофьор.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #43

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Караш ме да се самоцитирам:
    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    @FearMe
    Разбира се. Има ситуации, когато може да стане инцидент, без шофьорът да има вина. Аз също съм против понятието "несъобразена скорост".
    Това, че ти спираш е чудесно, но не е показателно. Болшинството не правят така. Имам приятел, който също блъсна дете, което карало колело, без да е виновен. Слава Богу, историята също е с "хепи енд". Веднъж пиейики кафе видях ситуация точно като твоята - едно хлапе изскочи пред кола в малка квартална уличка измежду паркираните автомобили. За щастие водачът успя да спре на сантиметри преди детето. Цялото кафене се нахвърли с/у него, а само един пенсионер каза: "Абе той човека, щом спря, без да го блъсне, значи не е карал бързо, ами няма ли кой да ошамари майката на това хлапе."
    Мисля, че на всеки е ясно, че нямам предвид, че ти, моят човек или този тип, дето спря навреме, е трябвало да лежите в затвора. Иначе акт не може да не отнесеш - актът е документ регистриращ събитието, а не наказателно постановление.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #44

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Явно не познаваш системата.
    Според системата не може без акт, а акта води до наказателно постановление, което определя санкция. Срещу нарушителя.
    Това не е протокол за събитие, а акт за нарушение. Няма актове за събитие.
    И щом има нарушение, трябва ли задължително аз да съм нарушителя, само защото съм шофьор, а не пешеходец.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #45

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Аз искам свобода също.
    Колите трябва да могат да се шофират свободно по пътя, а не разни кретени да пресичат където им скимне, за да стигнат с 30 секунди по-бързо до ... отсрещния тротоар при условие, че на 25 метра има пешеходна пътека, със светофар или без, където наистина очаквам да има пресичащи.

    Честно казано, доста от "разните кретени" пресичат "където им скимне" точно заради паркираните и наблъскани като сардели автомобили по тротоарите. На мен неведнъж ми се е случвало да слизам на платното и то точно защото няма как да мина по тротоара, заради автомобилите паркирали там. Но ако стане проишествие, сигурно аз ще съм виновен, нали?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Добре че го блъсна джип
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-14, 16:53
  2. Световната икономика се блъсна в стена
    От toto1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-08, 17:53
  3. MP3 в автомобил
    От taralion във форум Автомобили
    Отговори: 15
    Последно: 08-09-07, 00:39
  4. Микрофон за автомобил
    От rude_ във форум Автомобили
    Отговори: 11
    Последно: 27-08-07, 12:20
  5. Задача 164 (проблем с огледало)
    От mitkko във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 07-02-05, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе