Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 121

Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #16

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Аз пък мисля, че при нас куца контролът в това отношение с пешеходците, а всеки ако го глобяваха за пресичане на 5 метра от пешеходната пътека или от светофар с 5-10 лв. нямаше да е така. Мисля че всеки е пещеходец, като слезем от колите сме такива и правим понякога същите грешки. Моето мнение е поне такова. Контрол трябва !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #17

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Контрол има в затвора. Аз искам свобода и никой да не ми се бърка в личния живот. Пешеходците трябва да могат да се движат свободно в населените места, а не разни кретени да им бибипкат, за да стигнат с 5 секунди по-бързо до....следващия светофар. Който си мисли, че може да кара бързо и е много добър шофьор да се пробва по състезанията. Населенето място не е за състезатели. Все си мисля, че е по-добре милиционерът да излезе на пътя и да спре колите, за да може детето или стареца да пресекат безопасно, вместо да се чуди как да ги глоби за неправилно пресичане. За целта се иска съвсем малко мозък, доброта и култура, но явно в България те са на изчезване.


  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #18

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Meto
    едно от нещата, които ми направиха най-голямо впечатление в Испания, беше точно спирането на автомобилите
    мисля във Валенсия беше, след като 2-3 пъти тръгнах да пресичам на непозволено място (курортен град е макар колкото София)
    колите в двете посоки спираха в момента в който посегна на стъпвам на платното
    ... стана ми някак неудобно и после търсих пешеходна пътека да пресека
    А по нашите курорти първото, което чужденците научават е, че никой шофьор не спира когато има пешеходец на шосето...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #19

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Ghost, В България думата култура никога не е била свързана с шофирането, всъщност тя с нищо, ама това е друг въпрос.....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #20

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    Ghost, В България думата култура никога не е била свързана с шофирането, всъщност тя с нищо, ама това е друг въпрос.....
    [b]"Sad But True"

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #21

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Мдааааа хем е тъжно, хем е истина. М/у другото, отивам да водя децата на рожден ден сколата я да няма да е пеша, без придружител и без колани на задната седалка и ако някой полицай ме спре веднага започвам най нагло да се обяснявам, че аз на ей тука, че колата я заключена и мън, мън, мън. И после махни другото ами и ще почна да мрънкам как така той на мен ще ми каже аз как да си карам колата, да си возя децата и т.н. и т.н. Много тъжно

    п.п. благодаря за песничката, изправими косата

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Трябва да се промени закона и пешеходеца да наси по голяма отговорснот за действията си. Какво ще стане ако всеки пресича където му кефне и въобще не се оглежда дали има коли?( то в БГ е горе долу така). Ако не пресичаш на определеното място за това шофьора не трябва да носи отговорност ако пешеходеца е блуснар. Освен това трябва да се глояват пешеходците които не пресичат на определените затова места. А за пешеходец, който е прескочил ограда за да пресече неправилно даже трвабва да бъде осъждан на обществено полен труд и да се деянието му даже да се счита за опит за самоубийство.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #23

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Закони има и за едните и за другите.Въпроса е да почнат да се прилагат.Като те глобят 50 кинта за неправилно пресичане утре ще ходиш един километър до пешеходната пътека.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #24

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Julian, как смяташ, че може да се приложи идеята ти спрямо деца и старци? Ще обявяваш четвъртокласници за самоубийци и ще караш 80 годишни баби да работят в мините ли? Детето си е дете - може и в къщи, и в училище по 100х да му се повтаря къде да пресича и къде - не, но като хукне след топката, излетяла от игрището, дали си спомня за уроците? За старците е съвсем излишно да коментирам - нито виждат, нито чуват, нито знаят къде са, нито помнят накъде са тръгнали - старост-нерадост. Кой да ги пази тези две групи хора, ако не шофьорите?

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Julian, как смяташ, че може да се приложи идеята ти спрямо деца и старци? Ще обявяваш четвъртокласници за самоубийци и ще караш 80 годишни баби да работят в мините ли? Детето си е дете - може и в къщи, и в училище по 100х да му се повтаря къде да пресича и къде - не, но като хукне след топката, излетяла от игрището, дали си спомня за уроците? За старците е съвсем излишно да коментирам - нито виждат, нито чуват, нито знаят къде са, нито помнят накъде са тръгнали - старост-нерадост. Кой да ги пази тези две групи хора, ако не шофьорите?
    съгласен. но когато стане гаф, да не се приема по презумпция, че шофьорът е виновен, а да се направи наистина правилна преценка на ситуацията

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Julian, как смяташ, че може да се приложи идеята ти спрямо деца и старци? Ще обявяваш четвъртокласници за самоубийци и ще караш 80 годишни баби да работят в мините ли? Детето си е дете - може и в къщи, и в училище по 100х да му се повтаря къде да пресича и къде - не, но като хукне след топката, излетяла от игрището, дали си спомня за уроците? За старците е съвсем излишно да коментирам - нито виждат, нито чуват, нито знаят къде са, нито помнят накъде са тръгнали - старост-нерадост. Кой да ги пази тези две групи хора, ако не шофьорите?
    Julian е напълно прав! Децата се възпитават. И ако едно дете пресича неправилно, то е защото родителите му не са му внушили от както е проходило, че пътя е опасно място и се пресича на пешеходна пътека, през подлез или с особено внимание, там където ги няма. А когато дете пресича неправилно трябва да бъдат глобявани родителите му, за наказание за техните пропуски в неговото възпитание. А и на бабата пенсионерка ако и вземеш три пъти само по 5лв от пенсията, здраво ще се замисли дали кръстовището се пресича по диагонал. Изключвам разбира се тежките форми на старческа деменция, където пък отговорност носят пак младите (техните деца или близки), които се грижат за такива хора. Не ви ли се е случвало, тинейджъри или баби да вървят най-демонстративно по платното, при наличие на тротоар и да ти се хилят или да те псуват, че искаш от тях да ти направят път? Така е защото се чувстват безнаказани - "ние като пешеходци винаги имаме право". Така че, нямам нищо против квалификацията "Човек блъсна кола" или "Препречи пътя на движение на правилно движещо се МПС" или просто "Не спази Чл. еди кой си от закона за движение по пътищата".

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #27

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    @FearMe
    Разбира се. Има ситуации, когато може да стане инцидент, без шофьорът да има вина. Аз също съм против понятието "несъобразена скорост".

    @Lupus
    Ми давай да ги блъскаме, когато те са в нарушение - явно, няма проблем, щом близките им са виновни...

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #28

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Julian е напълно прав! Децата се възпитават. И ако едно дете пресича неправилно, то е защото родителите му не са му внушили от както е проходило, че пътя е опасно място и се пресича на пешеходна пътека, през подлез или с особено внимание, там където ги няма. А когато дете пресича неправилно трябва да бъдат глобявани родителите му, за наказание за техните пропуски в неговото възпитание. А и на бабата пенсионерка ако и вземеш три пъти само по 5лв от пенсията, здраво ще се замисли дали кръстовището се пресича по диагонал. Изключвам разбира се тежките форми на старческа деменция, където пък отговорност носят пак младите (техните деца или близки), които се грижат за такива хора. Не ви ли се е случвало, тинейджъри или баби да вървят най-демонстративно по платното, при наличие на тротоар и да ти се хилят или да те псуват, че искаш от тях да ти направят път? Така е защото се чувстват безнаказани - "ние като пешеходци винаги имаме право". Така че, нямам нищо против квалификацията "Човек блъсна кола" или "Препречи пътя на движение на правилно движещо се МПС" или просто "Не спази Чл. еди кой си от закона за движение по пътищата".
    Аз най редовно виждам майки с деца да вървят по платното. Е какво повече до говорим. Друг пример. Майка с бебешка количка чака на пешеходна пътека. Майката стои на безопасно мясно, но количката стърчи наред и спокойно някоя кола може да я отнесе. После заради безотговорността на майката ще го отнесе шофьора. Е не съм съгласен да е така. Още повече повечето които пресичат неправилно са пълнолетни хора. 80 годишана бабичка не прескача оградата между двете платна за да пресече.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    @Lupus
    Ми давай да ги блъскаме, когато те са в нарушение - явно, няма проблем, щом близките им са виновни...
    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Контрол има в затвора. Аз искам свобода и никой да не ми се бърка в личния живот....
    Говориш откровенни глупости! Къде в поста ми става дума да ги блъскаме? Говоря за възпитание и санкции. В резултат на този начин на мислене, че всеки има свободата да прави каквото му хрумне на пътя, в държавата, в обществото! За това сме на този хал и годишно загиват хиляди хора в България. Аман от анархия - от нея най-често страдат невинните!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #30

    Re: Пешеходка блъсна огледало на движещ се автомобил - WTF?!?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    ...Майка с бебешка количкачака ЧАКА на пешеходна пътека...
    Нямам повече въпроси.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Говориш откровенни глупости! Къде в поста ми става дума да ги блъскаме? Говоря за възпитание и санкции. В резултат на този начин на мислене, че всеки има свободата да прави каквото му хрумне на пътя, в държавата, в обществото сме на този хал и годишно загиват хиляди хора в България. Аман от анархия - от нея най-често страдат невинните!
    Това, че ти не си съгласен с мнението ми, не значи, че говоря гЛупости. В поста ти не става дума да ги блъскаме, но хиперболизирах, за да може по-ясно да се осъзнае проблема. Резултатът от 45 години възпитание и санкции се вижда ясно - ти си от тези поколения и защитаваш тезата "пешеходецът не е човек".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Добре че го блъсна джип
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-14, 16:53
  2. Световната икономика се блъсна в стена
    От toto1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-08, 17:53
  3. MP3 в автомобил
    От taralion във форум Автомобили
    Отговори: 15
    Последно: 08-09-07, 00:39
  4. Микрофон за автомобил
    От rude_ във форум Автомобили
    Отговори: 11
    Последно: 27-08-07, 12:20
  5. Задача 164 (проблем с огледало)
    От mitkko във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 07-02-05, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе