Резултати от 1 до 10 от общо 10

Закон за защита на потребителите и прилагането му...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    Здравейте.
    Имам следния казус и искам да се допитам до Вас. Може някой да има повече опит и да знае как може да с процедира в създалата се ситуация.

    Магазин за авточасти.
    Искам да си закупя термостат за кола.
    Продават ми нов с касова бележка.
    Продавачът упорито твърди, че не мога да го върна въобще, ако не ми върши работа.
    Прав ли е в случая ?
    Ако не е прав как да процедирам и какво мога да направя ?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    Какво разбираш под "ако не ми върши работа"?
    Ако се окаже дефектен, не би трябвало да има проблем с рекламацията. Но ако по незнание си взел друг модел примерно - това вече си е твой проблем, а не на прадавача. Не че е невъзможно да ти го смени, но това вече е въпрос на договорка м/у двама ви и не касае Закон за защита на потребителите.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #3

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    Мисълта ми е взимам го и го слагам, но проблема остава, т.е. стария термостат си работи. в този случай.
    И имат ли гаранция въобще такива неща, защото съм си патил с такива "нови" части ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #4

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    Привет! Според мен проблема е в грешна диагностика на проблема, която предполагам продавача не е направил.Май закона не е на твоя страна в случая, ако продукта е дефектен или не отговаря на гарантираните му показатели не би имал проблем да го върнеш.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    В твоя случай, претенциите ти трябва да са към майстора, който ти е казал че проблема е в термостата, а не към продавача.
    Аз бих го оставил да си свърши работата, а като дойде време за плащане ще си приспадна цената на термостата, като ще му го оставя за спомен.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #6

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    Не е толкова просто :-)
    Термостата ще ми го сменя приятел, и 99% е в него проблема.
    Просто много ме подразни факта, че ако имам някакъв проблем или просто не ми върши работа, не мога да върна стоката, обратно в рамките на 3 дневния срок.
    Нали така е по закон, защо тогава да не мога ? и търговецът нагло да ме гледа в очите и да казва, че нямам право ?
    Да не говорим, че тези нови части по закон би трябвало да имат гаранция 2 години, а често след месец два може да дадат пак дефект.. тогава какво да правя ?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    В кой закон пише, че можеш да връщаш стока без каквато и да е причина (това че на купувача му скимнало да я върне не го смятам за причина)?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #8

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    Примерна Причина: дефектен/неработещ термостат.
    както и да е.
    лек ден от мен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    малко късно де ама според новия закон до 7 дни след покупката може да се откажеш от нея и да върнеш стоката.

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #10

    Re: Закон за защита на потребителите и прилагането му...

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Не е толкова просто :-)
    Термостата ще ми го сменя приятел, и 99% е в него проблема.
    Просто много ме подразни факта, че ако имам някакъв проблем или просто не ми върши работа, не мога да върна стоката, обратно в рамките на 3 дневния срок.
    Нали така е по закон, защо тогава да не мога ? и търговецът нагло да ме гледа в очите и да казва, че нямам право ?
    Да не говорим, че тези нови части по закон би трябвало да имат гаранция 2 години, а често след месец два може да дадат пак дефект.. тогава какво да правя ?
    За части забрави 2 години гаранция, в нашия сервиз даваме гаранция на вложените части един месец(за машини) при условие че ремонта е направен в сервиза. Ако клиента си го прави сам няма гаранция защото не е ясно дали е извършил ремонта както трябва. Иначе ясно се разбира кога е фабричен дефект.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 03-09-09, 20:09
  2. Отговори: 18
    Последно: 06-04-09, 09:10
  3. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35
  4. Закон за занаятите ???
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 05-05-07, 17:00
  5. задача 130 (кух закон)
    От DarkSaber във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-05, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе