Страница 16 от 18 ПърваПърва ... 61415161718 ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 267

Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #226

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Ще чакам за отзиви.
    Мен жената се мъчи да ме откаже с това
    https://bg.iqos.com/bg
    На мен не ми харесва. Пак е с цигара , но нямашо катрани.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #227

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Не се занимавай с IQOS - на практика е може би още по-вредно от нормалните цигари.Поне така го коментират тук.Пак си е табак и си зависим от "отровите" на производителя.
    https://www.reuters.com/article/us-h...-idUSKCN1M12CB

    Иначе след 1 ден "изпаряване" мога да кажа, че се събудих без обичайната кашлица, доста по-добре отпочинал.
    На мен ми харесва Преди много време пробвах първите електронни цигари, но вкуса им беше сладък, получавах много бързо дразнене на гърлото.Сега разбрах, че най-вероятно причината е от пропиленгликол-а(PG) ,който се ползва като основа . Между другото PG е обявено за safe от FDA . Както и да е някой хора получават алергична реакция, затова за всеки случай започнах с 100% растителен глицерин (VG) .
    https://veppocig.com/pages/pg-vs-vg-eliquid/

    Относно Justfog 16Q-много добър изпарител Все още съм на 1,6 Ohm и пробвах до 4,0V .Взел съм и глави с 1.2Ohm …
    За начинаещи е много добра машинка, особено за хора, които са пушили цигари-трябва ви MTL(mouth-to-lung) .
    Ако пушите директно дълбоко към дробовете-търсете DTL (direct-to-lung) уред.
    Решил съм да не се заричам много, но засега не виждам причини да посягам към "нормални" цигари.

    Този пост е редактиран от stainway; 28-12-18 в 15:13.

  4. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #228

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Да кажа, че от 14. август минах в графата непушачи, издразних си се много, защото си счупих iqos-а сутринта и щях да се побъркам да мисля кога ще отворят, за да ми го сменят... и рязко осъзнах какъв скапан наркоман съм станал... и така, от раз след 20 години просто спрях ( е, брой и три седмица пълна мобилизация на волята, а първите няколко дни не бяха най-приятните в живота ми). За това дали айкюсът е по-вреден от другите - честно, аз не вярвам. Просто тези индустрии печелят милиарди и е нормално всеки да дърпа чергата към себе си. Изчетох доста и в двете посоки (вкл. и за вапорите преди време, нашият главен химик - на НИПРОРУДА , категорично твърди, че пропиленгликолът не е най-безвредното съединение на света, и категорично отказа едно време да мине на такива с течност, пуши си конвенционални паироски). Моят опит след 6 месеца пушене на айкос беше строго положителен, бях се докарал от катраните да не мога едни 5 стълби да кача, без да ми засвири дробчето и едни хрипове зверски сутрин, бодежи - бая се бях стреснал, 'ма не спрях, на iqos минах... По ми допадаше от електронните, с който се мъчих преди 2 години за 2-3 месеца. При всички положения, най-добре е нищо да не се пуши... аз съм на 41, 20 години пуших, минах и през пурети, лули... к'во ли не. На мен специално обаче катранът много зле ми влияеше, така че може би електронните (вкл. и нагреваемите, но негорящи) са по-добре от конвенционалните, макар чисто като кеф те да са ми били най-приятни. П.П. Кафето без цигара не е същото, каквото и да ви разправят... П.П.П. На втория месец след спирането, изведнъж установяваш, колко миризми са ти липсвали през последните години.
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 28-12-18 в 19:38.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #229

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Аз съм на принципа, или правя нещо както се полага или не.На 01 .05 спрях цигарите защото реших, че 30 години стаж стигат.На втория ден не се сещам, че съм пушил години.Няма зависимости, само навик.Та, не бих минал на тези химии, или пуша цигари, лула или не пуша.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #230

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Разбира се, че е най-добре да не се пуши! Аз също бях против вапорите, но наблюдавам познати, които постепенно преминаха на 0% никотин и го правят повече за развлечение-можеш да си правиш собствени аромати, самите машинки са станали много интересни.. Започнах ей така от любопитство...ще видим докъде ще стигна

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #231

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    След няколко дни експлоатация ,мога да кажа, че резултатът ме задоволява напълно. Все пак има няколко неща, които ме подразниха:
    Justfog има сравнително слаба батерия и зареждането е бавно. Допълването на течност става отдолу и предполага внимание всеки път.
    След известно четене и търсене на по-добър вариант за MTL попаднах на този модел :
    https://www.innokin.com/vaporizers/kroma-a%26zenith/
    С новите Plexus coil 0.5 ohm допълване отгоре, 2000 mAh батерия , по-висока температура на изпарението и т. н усещането е още по приятно.
    Ще ползвам и двата модела, тъй като си имат плюсове и минуси, но за начинаещи Justfog е много добър избор, ако искате повече мощност Innokin дава предлага това .




    П.П. Разбира се най-доброто, което всеки може да направи през 2019 е да спре пушенето, но ако сте страстен пушач-може да опитате и вайпинг Тук има малка демонстрация за различното влияние на пушенето и "изпаряването"
    https://www.bbc.com/news/av/health-4...b-test-results
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 02-01-19 в 16:14.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #232

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Всеки спира цигарите по различен начин, на мен ми помогна електронната цигара, няма "лош" или неправилен метод, стига да се спре тая отрова.

    От 2017г есента спрях и електронните.


    https://www.youtube.com/watch?v=TQf_wQMe0ic
    Този пост е редактиран от sony 1; 03-01-19 в 13:43.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #233

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Някой от наркоманите тук, следи ли ситуацията в световен мащаб от заболели и починали следствие на употреба на ел. цигари ?
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7689695
    https://www.dnes.bg/usa/2019/09/20/z...v-sasht.423588
    в Турция се готви забраната им...

    А, и заглавието на темата е доста подвеждащо - някой модератор да коригира краят му.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #234

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Вай-вай! Демократите пак ще скочат на Ердоган, че нарушава правата на раята си.
    Аз предлагам нашите "законотворци" директно да копират законите от Сингапур, касаещи тютюнопушене, наркотици, дъвките дори. Пък може да прочетат и тези в Иран и по други престъпления. Няма да им е излишно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    43
    #235

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    А що не пуснат статистика колко народ измира от употребата на цигари
    Понеже им се бърка в джобчето на някои големи производители и се чудят на кой да платят да им пускат тъпите платени статии!
    Просто ми писна от глупости !!!!! .
    Плюс това тъпите хамериканци ги мешат с всякакви боклуци в случаят този тетрахидроканабинол (THC) .
    Този пост е редактиран от irakli; 04-10-19 в 15:31.

  13. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #236

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Ел. цигарите са вид лекарство, това им беше първоначалния замисъл да помогнат на тютюнджиите да се откажат. Едно лекарство когато не се ползва по предназначение се случват и такива неща.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #237

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Ел. цигарите никога не са били лекарство! Стартираха като опит на големите производители, да пуснат продукт, с който да избегнат наложените към момента ограничения и регулации в законодателството.
    Плюс това, новият продукт се състои от няколко компонента, които крайният потребител купува поотделно. От там и нарасналата печалба..
    Само че 1/4 от съставките в течността не са изследвани за влияние върху човешкият организъм, а едно нещо е безопасно, когато не се злоупотребява с него- тоест когато не се употребява редовно....

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #238

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Към онзи момент в самото начало предназначението им беше точно за спиране на тютюна. Това беше едния от начините които се препоръчваше за спиране на обикновените цигари. Затова е един вид лекарство/химия. Аз съм един от тези на които тези ел. цигари ми помогнаха да спра обикновените цигари. Знам как седяха нещата тогава, след това сичко това се видоизмени.

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95...B0%D1%80%D0%B0

    Електронните цигари вече не се предлагат на пазара като помощни средства за спиране на тютюнопушенето и тютюневите изделия, заместващи го в повечето страни.
    Този пост е редактиран от sony 1; 04-10-19 в 17:56.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #239

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Никой производител не инвестира средства в нещо, което ще доведе до спиране консумацията на основният произвеждан от него продукт. Това противоречи на неговият икономически интерес!!
    Зависимостта от наркотика(никотина) не се преборва с продължаване на неговата консумация под друга форма....
    Всички производиители се стремят да създадат под всякаква форма зависимости в своите клиенти спрямо продуктите които предлагат. Възползват се от всяка възможност, като често променят външният вид и формулата, но основата на продукта остава същата.

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #240

    Отговор: Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Няма смисъл, фактите са факти хора от цял свят успяха вкл. и аз. Другото е преливане от пусто в празно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 18 ПърваПърва ... 61415161718 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 26-10-13, 21:00
  2. AdSense ни прие при белите хора.
    От periel във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 12-08-08, 22:47
  3. Яке показва белите дробове на пушачите
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 29-05-07, 12:21
  4. IE - няма спасение от реклами...
    От The_UFO във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 19-01-04, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе