Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #31

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Прясното мляко е доказано вредно за възрастни хора.
    Всеки ден пия от тая отрова, да ми се чуди човек как съм още жив.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #32

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Цитат Първоначално публикувано от CodeWarrior
    Всеки ден пия от тая отрова, да ми се чуди човек как съм още жив.
    Че защо да не си жив. Аз всеки ден пуша по 2 кутии цигари /пушех де, вече смуча електронна/ и да се чуди човек - пак съм жив.
    Като одърттеш малко ще си понесеш всички негативни последствия от лактозата, както и аз от пушенето, то не става проблема на момента...

    Tommorow, разбира се, напълно си прав от тази гледна точка - има куп по-вредни неща от лактозата. Което не отменя факта, че и тя е вредна. Колко и за какво, както и защо не се разгражда при възрастни организми - всеки, който се интересува може да се ограмоти от интернет.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #33

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Много съм си добре Я да видим, при 15+ кафета дневно ..
    Я един човек с повечко кафета на ден от мен . Сутрин 1 кофичка кисело мляко , на обяд още 1 за безалкохолно.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #34

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    аа, киселото е друго. Там лошо няма - и аз обаждам айрянчета често.

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #35

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Съседа ми работи в мандра..........................Цената му няма да я коментирам тук, нито името на мандрата.( да не стане че правя реклама )
    Препоръчах го на Лудия и той си купува сега.
    Защо да не казваме имената на качествените продукти и цената им ?
    Нали точно за това създадох тази тема и всички Вие я развивате.
    Мисля, че ако някой е доволен няма нищо лошо да каже какво си е купил и от къде.

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #36

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Понеже темата заспа , да я подновя.
    Оказа се че БДС стандарт има за Кисело мляко и той е издаден от Интитута по стандартизация. Поради тази причина никой не произвежда такова мляко!
    Но, стандарта Стара планина е стандарт разработен от Асоциацията на месопреработвателите в България и одобрен от Директора на ДВСК. Този стандарт е създаден от месарите за месарите
    Много ми е чудно, защо има статдарт в който се казва, че се слага месо в колбасите ?
    Кой им забраняваше до сега да слагат месо на тези месари в салама ?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    нали чухте, че в "стара планина" продуктите на 4 от най-големите комбинати имало соя?
    уж щели да им взимат лицензите
    да видим дали ще се чуе нещо в бъдеще за това...

  10. SAGE
    Guest
    #38

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    нали чухте, че в "стара планина" продуктите на 4 от най-големите комбинати имало соя?
    уж щели да им взимат лицензите
    да видим дали ще се чуе нещо в бъдеще за това...
    Сега се оправдават, че соята била в готовите подправки, които купували от други производители и не знаели , че в тези подправки имало соя.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    54
    #39

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Голяма работа, че имало соя в четири нарочени фирми. Няма да коментирам резултати от лаборатория, която не е известно как и какво изследва, и на министър, вкарал 20 годишно ирландско месо.
    Но според мен би следвало да бъде забраняване не толкова соята, колкото краката, главите и карантията, Е-тата и подобните пълнежи, които са дори в т.нар."стандарт" Стара планина. Защото на практика това не е стандарт, а набор правила с пожелателен характер.
    BTW Защо ли тая приятелската фирма "Тандем" я няма в черния списък?
    И не на последно място - да сте чули някога в някой екарисаж да е изгорена залежала продукция салами, луканки или колбас? Аз не съм чул.
    Те това е проблема. Не няколкото промила соя, които я ги има, я не.

  12. v_antonova1986
    Guest
    #40

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    От 3 месеца мМнистърът на земеделието и храните тръби, че ще се въведе БДС за киселото мляко. Това вече е факт от 15 юли тази година. Но това, което се премълчава през цялото време е .... че БДС не е задължителен. Ако искаш да го изпълняваш трябва да сложиш на кофичката си надписа "Българско кисело мляко" и да добавиш, че е по БДС - 12 2010. Колко е просто да си измиеш ръцете!!!

    Тва с млякото няма да стане. Нема ги вече онези стъклените буркани от едно време. Пък и никой не се кефи да му се надуе капачката след два дена в хладилника.

    Всичко друго е замазване на очите.
    Днес се разходих из 3 от големите търговски вериги и за жалост от 10-12 марки не видях едно да е такова. Разбира се пише - "Натурално", "Без консерванти", "По стара рецепта", "Без подобрители" и т.н.

    Някой вярва ли, че ще има Българско кисело мляко и дали това ще се случи и с с БДС за луканките, сирената и кашкавалите ? Дали пък Министерчето няма - просто "Голем тупан"?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #41

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #42

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Би трябвало хората като търсят качествено кисело мляко, някой да го достави, затова си мисля, че идват по-добри времената за храните. От друга страна въпреки, че не задължителен БДС-а за кисело мляко, ако хората го търсят, той ще стане пазарно задължителен.

    На Баба са почнали да го правят по стандарта, а и контрола си е контрол, колкото да са изобретателни родните производители.
    "Правото да поставят БДС знак върху опаковката на продуктите си, производителите получават след процес по стандартизация и одобрение от Министерство на земеделието и храните, както и от Патентното ведомство"
    Кисело мляко отново

    По-горните форум колеги бяха писали, че на опаковката им пишело българско кисело мляко, а всъщност не е по БДС, е да,но не е достатъчно да пише само това. Трябва да е изписано „БЪЛГАРСКО КИСЕЛО МЛЯКО БДС 12:2010“ и да има лого на БДС. На долния линк има снимка.
    БДС за кисело мляко

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #43

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    не знам за печатчетата, но на баба ти млякото беше един от най-големите боклуци

    накратко, има 2 начина за... не точно подсигуряване, но поне за отсяване на откровените ментета:

    1. остави го запечатано на топло за ден-два. поне малко трябва да бомбира
    2. остави го да престои - на топло или студено, отворено или затворено, няма значение. след ден трябва да има поне малко суроватка отгоре. при тези с много нишесте, последното пречи на отделянето на водата

    не на последно място - м/у различните партиди има разлика, така че ако днес мляко А е хубаво, не значи че след седмица пак ще е

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #44

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    2 Кофички на баба по бдс. Забравих ги без да искам 3 дни извън хладилника. Видимо нямаше промяна - надута капачка и тн. Изхвърлих ги без да ги отворя, 20 дни трайност за истинско кисело мляко ми изглежда много.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #45

    Re:За киселото мляко, БДС и големия тупан ...

    Млякото На баба дори и по БДС не е добро. Данон немогат да направят истинско мляко. Освен това мога да каже, че нито едно мляко няма нишесте. Анализ за примеси на нишесте се прави и в домашни условия. Специално Данон съм гио тествал, нямат нишесте.
    Друго мляко по БДС е Домлян. Продава се в Карфур. На вкус вече прилича на кисело мляко и образува сорватка. Има едно скъпо мляко Фрезко, на което пише Българско кисело мляко, но то не е по БДС. Даже в има добавен млечен протеин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. Отговори: 87
    Последно: 20-10-17, 20:14
  3. Отговори: 51
    Последно: 25-06-12, 22:22
  4. Киселото пак скрито поскъпна...
    От Gadget във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 26-11-04, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе