Вижте резултатите от анкетата: С какво се хранят Сет-комците:

Гласували
46. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С каквото ми падне.

    20 43.48%
  • Предимно с въглехидрати.

    4 8.70%
  • Основно с белтъчини.

    7 15.22%
  • С бира, разбира се!

    11 23.91%
  • Само с Е-та и кафета!

    4 8.70%
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 77
Like Tree1Одобрявам

С какво се храним?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1

    С какво се храним?

    Рънътъ - праи борбъта! Но здравословно ли е храненето ни в действителност? Оказва се, че съвременния човек яде основно боклуци. И което е по-лошо, смята това за здравословно. Ще се радвам, да си побъбрим за хранителните ни навици, ако темата срещне интерес.

    Като инициатор, ще започна с моите - Консумирам основно свинско, пия много течности - 1л. кафе и 4л. бира. дневно. Всякакви плодове, под формата на дестилати. Въглехидратите са под 15% от менюто ми. И въпреки това твърдя, че живея много здравословно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,457
    #2

    Re:С какво се храним?

    Кое му е здравословното с 1 литър кафе на ден ??? Или дестилатите....алкохола.

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #3

    Re:С какво се храним?

    Ами сигурно си гледа кефа човекът... и не се тревожи за глупости... и се оглежда като пресича улицата... смятам, че това е най-здравословно

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:С какво се храним?

    Има един прост начин за определяне на качеството на храната и то е по качеството на изходната субстанция. Както и в това колко пъти ходим до бялата стая. Най-добре е да е колкото пъти се храним. Изходната субстанция е отрова, която в никакъв случай не трябва да се задържа и да трови тялото.
    Отделно е казано много добре: миришем на това с което се храним.
    Поради принуда два месеца бях на строга диета....само на трева и тревоподобни. Плодове, салати и подобни. Зехтинец, сиренце...мляко, мед. Изходната субстанция изсветля и загуби всякакакъв мирис на ....класическа изходна субстанция. Изобщо няма да сравняваме със изходна субстанция по празници, коледи и нови години, където чак до първия етаж разбираха по отдушника че си в банята. До бялата стая автоматично се ходеше след всяко ядене. Просто по часовник. Потта загуби всякакъв мирис. Изобщо нещата се подобриха значително. Недостатъци - често огладняване и хранене, високи общи разходи. Практическа невъзможност да се храниш навън.



  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Кое му е здравословното с 1 литър кафе на ден ??? Или дестилатите....алкохола.
    Според някои актуални проучвания, кафето съдържа големи количества антиоксиданти, също така - фибри, липиди, аминокиселини, калий, калций, магнезий, желязо, цинк и витамини В2, В5и В6. Пиенето на кафе е профилактика срещу различни болести - срещу диaбет от втори тип, намалява риска от цироза на черния дроб, понижава холестерола и стимулира метаболизма. Алкохола в малки количества може да бъде полезен на сърдечно-съдовата система, тъй като разрежда кръвта, почистава от отлагания и регулира кръвното налягане.

    П.С. Пиенето на малки дози е полезно във всякакви количества.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    ......
    П.С. Пиенето на малки дози е полезно във всякакви количества.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Има един прост начин за определяне на качеството на храната и то е по качеството на изходната субстанция. Както и в това колко пъти ходим до бялата стая. Най-добре е да е колкото пъти се храним. Изходната субстанция е отрова, която в никакъв случай не трябва да се задържа и да трови тялото.
    Отделно е казано много добре: миришем на това с което се храним.
    Поради принуда два месеца бях на строга диета....само на трева и тревоподобни. Плодове, салати и подобни. Зехтинец, сиренце...мляко, мед. Изходната субстанция изсветля и загуби всякакакъв мирис на ....класическа изходна субстанция. Изобщо няма да сравняваме със изходна субстанция по празници, коледи и нови години, където чак до първия етаж разбираха по отдушника че си в банята. До бялата стая автоматично се ходеше след всяко ядене. Просто по часовник. Потта загуби всякакъв мирис. Изобщо нещата се подобриха значително. Недостатъци - често огладняване и хранене, високи общи разходи. Практическа невъзможност да се храниш навън.
    Ти май си решил да живееш с камъните!? Добре, че не всички хранят такива надежди, а има и такива като мен дето са твърдо убедени, че за там ред няма!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1303774860[/time]_________________________________________________

    Аз лично не закусвам, често порпускам и обяда, а още по-често вечерята ми е ракия, салата и мръвка(задължително мазна свинска)!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #8

    Re:С какво се храним?

    въпросът не е дали искаш да живееш с камъните, а колко ще искаш да ходиш по доктори и болници след години.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #9

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    ...и 4л. бира. дневно.
    Как се справяш с уголемяването на корема с толкова много бира?!? Аз до преди време смятах "биреното коремче" за преувеличение и за начин да се накарат мъжете да пият по-малко бира. Но напоследък забелязвам, че коремът ми наистина се издува, да го е*а. Не дебелея като цяло, не трупам сланини, пък и те няма от какво толкова да дойдат, щото иначе що годе внимавам с мазнини, захар и т.н. Ама коремът ми расте. А ми се събират не повече от две бири на ден! Стигам аз до 3-4 литра, ама рядко, по купони и т.н. Средно около литър. А лятото тепърва предстои, това количество ще се увеличи, та се чудя какво да правя...

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    Ти май си решил да живееш с камъните!? Добре, че не всички хранят такива надежди, а има и такива като мен дето са твърдо убедени, че за там ред няма!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1303778460[/time]_________________________________________________

    Аз лично не закусвам, често порпускам и обяда, а още по-често вечерята ми е ракия, салата и мръвка(задължително мазна свинска)!
    Не е защото искам да живея с камъните а просто защото искам да живея. Беше ми много забавно с ядене 1 път дневно, 20+ кафета и 2-3 кутии цигари до 11 февр тази година когато ме изтрещя един масивен инфаркт на миокардата а пък аз имах глупостта да се правя на мъж стоейки почти 11 часа с него. Като резултат сега имам 3 стента, 35% от сърдечните ми мускули са просто съединителна тъкан а сега ще пия 12 броя хапчета дневно до края на живота си. Когато бях в инвазивна кардиология, доктора ми казваше че изследванията ми са такива, че ако има междуболничен конкурс за най-лоши резултати то нашата клиника ще го спечели безпрекословно. Така че @Касап - недей лежи на тази кълка за кафето Независимо от мощните диети все още триглициридите са ми двойни а холестерола троен. Иначе и аз бях мощно копеле с 9 години спортно училище плуване и гребане и не знаех какво е лекар, а сега качвам стълбите до 5-я етаж с 3 почивки.

    Оставете тия простотии и изследвания в нета ами ходете на профилактични редовно и пълни изследвания на кръвта регулярно щото всичко се събира и един ден става "ти ли ме бутна или аз сам паднах"

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:С какво се храним?

    последно, тази тема сериозна ли ще е или хумористична?

    лично за мен това, което слагам в тялото си, е от изключително значение и ако ще говоря за това, бих предпочел да го правя с цялата възможна сериозност...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    Как се справяш с уголемяването на корема с толкова много бира?!? Аз до преди време смятах "биреното коремче" за преувеличение...
    Честно да ти кажа, нямам си идея... Толкова години се старая, но не успях да отгледам такова благополучие.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Така че @Касап - недей лежи на тази кълка за кафето Независимо от мощните диети все още триглициридите са ми двойни а холестерола троен.
    При мен холестерола е нормален, а триглициридите - към долната граница. Не твърдя, че се дължи на кафето, може и заради високата консумация на мазнини е така...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    последно, тази тема сериозна ли ще е или хумористична?
    лично за мен това, което слагам в тялото си, е от изключително значение и ако ще говоря за това, бих предпочел да го правя с цялата възможна сериозност...
    Смятам темата за повече от сериозна. Пчелите, примерно живеят 40 дни, а майка им 5-6 години. И разликата е само в храничката...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Пчелите, примерно живеят 40 дни, а майка им 5-6 години. И разликата е само в храничката...
    Т.е. генома на пчелите майки е еднакъв с този на работничките? Не на мен тия... Ако ще е сериозно, дай сериозни тълкувания на фактите

    По темата - забравих колко (2-3 или още наколко) съставки делят маргарина от пластмасата. No coments!

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Т.е. генома на пчелите майки е еднакъв с този на работничките? Не на мен тия... Ако ще е сериозно, дай сериозни тълкувания на фактите
    Заповядай http://atanasov.alpobg.com/maika.php

    "Развитието на майката от яйце до излюпването й продължава 16 дни и се получава от оплодено яйце, както и при пчелата работничка (3 дни-яйце, 5-ларва, 2-предкакавида и 6-какавида). Разликата във времето за излюпване и развитието да полова зрялост е в резултат от храненето на отделните ларви от пчелите. Тези предназначени за работнички биват хранени само първите 3 дни с пчелно млечице, а тези за майка - 6 дни с маточно млечице. Пчелите хранят майката през целият период на снасяне с маточно млечице. Тя може да живее до 6-7 години, но най-продуктивна е през първите две."

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,457
    #15

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    По темата - забравих колко (2-3 или още наколко) съставки делят маргарина от пластмасата. No coments!
    Затова диетолозите казват да стоим далеч от маргарин, халварин и разните там разновидности на хидрогенирани мазнини.
    Разликата между маргарина и кравето масло е в съдържанието на наситените и ненаситените мазнини.



    http://start.testinn.com/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам хладилник с горна камера "BEKO" DS25CB-PBW10
    От Todorov_V във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 16-07-12, 17:19
  2. Продавам GSM с две СИМ карти Mini Iphone реплика.
    От HeLLSuN във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-10, 13:40
  3. проблем със смесител за кухненска мивка!
    От qfata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-08, 21:07
  4. Домашно кино с цифров вход (коаксиален)
    От George007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 25-10-07, 21:35
  5. Разминават ми се субтитрите. С какво да ги 
    От Muko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-07, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе